puzzelt in verdronken stad Brandweer Goes zit eindelijk stuk ruimer Stallandse kerk bijna klaar voor gebruik Nieuwe klinkers voor wegen op de Bevelanden Commissaris Peijs opent 21 september uitbreiding kazerne. Leden van herstelde gemeente leggen laatste loodjes aan Bethelkerk. B PZC Zaterdag 4 augustus 2007 27 door Frank Balkenende GOES - Het is vakantietijd, dus nog niet alles is ingericht. Wel staat het kantoormeubilair al klaar, dus de brandweer Goes zit er binnenkort een stuk ruimer bij. De uitbreiding van de Goese kazer ne aan Oranjeweg is het afgelopen flink uitgebreid. Dat lijkt vreemd, omdat het gebouw nog niet eens zo oud is. Het stamt uit 1996. Zorgverzekeraar CZ betaalde des tijds de helft van de benodigde 1,5 miljoen euro. CZ wilde een nieuw kantoor neerzetten op de plaats van de oude kazerne aan de Van der Spiegelstraat. Dat mocht, mits de zorgverzekeraar meebetaalde aan een nieuw onderkomen van de brandweer. Na tien jaar is die kazerne alweer te klein. Door een groeiend taken pakket en intergemeentelijke sa menwerking is het aantal beroeps krachten in een decennium meer dan verdubbeld. De kazerne is niet meer berekend op tien voltijdkrachten. Een in structielokaal was ingericht als kan toor en de brandweermensen za ten krap in de bureauruimte. Daar naast stond het terrein vol met ma terieel dat niet binnen kon wor den gestald. Het ging om contai ners met specialistisch materiaal, aanhangers, een haakarmbak met drieduizend meter slangen en een watercontainer voor incidenten op de snelweg. De brandweer is volop in bewe ging. De trend is dat brandbestrij ding en hulpverlening steeds meer regionaal worden georganiseerd. In Zeeland wordt bijvoorbeeld een veiligheidsregio gevormd, waarin de brandweer een hoofdrol speelt. Zo wordt de kazerne in Goes een steunpunt voor de brandweerkorp sen in de Oosterschelderegio. Ook werken korpsen steeds meer sa men, zoals Borsele en Goes die sa men een facilitair bureau hebben opgezet. Dat huist in Goes. Dat soort ontwikkelingen vergt meer ruimte en daarom is aan de zuidkant van de kazerne een stuk aangebouwd. Er komt flink wat kantoorruimte bij, maar ook drie extra deuren voor materieel. De ka zerne telt er nu zeven. De aan bouw kost 8,5 ton. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs opent de uitbreiding vrij dag 21 september. Peijs heeft laten weten een voortrekkersrol te wil len spelen als het gaat om rampen bestrijding en crisisbeheersing. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Over anderhalve maand kunnen de 450 leden van de hersteld hervormde gemeente in Sint-Annaland terecht in hun nieuwe kerk. Het gebouw aan de F.M. Boogaard- weg is onlangs opgeleverd, en nu zijn een aantal leden in de weer op hem ook van binnen op orde te krijgen. „Over veertien dagen gaat de vloer erin en de week erop komen de banken", zegt voorzitter E. van Vossen van de bouwcom missie. De preekstoel is inmiddels gearriveerd, maar het orgel moet nog arriveren. Begin september komt er nog een open dag met een verkoping, om het gebouw vervolgens op vrijdag 14 september officieel te openen. De zondag erop vindt er voor de eerste keer een dienst plaats. De bouw van de Bethelkerk is een gevolg van de scheuring in de toen malige hervormde gemeente van Sint-Annaland. Die ging tot onvre de van een groot aantal leden mee in de Protestantse Kerk in Neder land (PKN). Ze richtten daarop een hervormde gemeente in her steld verband op. In eerste instan tie werd het kerkgebouw nog ge deeld met de PKN'ers, maar dat bleek geen gelukkige situatie. Daar om gingen de herstelden hun dien sten houden in de kerk van de ge reformeerde gemeente. Die situa tie duurt voort tot op de dag van vandaag, maar daar komt dus snel een eind aan. door Rob Paardekam GOES - Waterschap Zeeuwse Eilan den begint volgende week met het opnieuw bestraten van een aantal klinkerwegen in het buitengebied op Noord- en Zuid-Beveland en Walcheren. De meeste wegen behouden hun klinkers, omdat het waterschap de cultuurhistorische waarde van de wegen zoveel mogelijk wil behou den. Enkel op de Fransjesweg bij Kwadendamme, de Pietweg bij Le- wedorp en de Nieuwe Rijksweg in 's-Heer Hendrikskinderen worden ze vervangen door asfalt. Op de Kaaidijk en de Willempol- derseweg in Geersdijk en de Ha venstraat in Waarde komen klin kers terug, en dat geldt ook voor de aansluitingen van de Calland- weg op de Muidenweg en de Cal- landweg op de Pietweg bij Lewe- dorp. Ook op Walcheren worden op enkele wegen de klinkers ver vangen. De werkzaamheden beginnen ko mende maandag en duren tot 19 oktober. Volgens het schap zal dat tot enige hinder leiden. De totale kosten van de operatie bedrager 430.000 euro. Urbain Sterkendries op het dek van de Wasser Shutz 1, de aangepaste voormalige DDR-patrouilleboot, waarmee de duikgroep Nehallenia de verdronken havenstad in de Schaar van Vuilbaard onderzoekt. De buit bestaat uit kleine stukjes van de puzzel. foto Willem Mieras Met de uitbreiding van de kazerne krijgt de Goese brandweer meer ruimte om materiaal te stallen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 113