De rode baret ligt weer even in de la Goes kan aantal ligplaatsen met een gerust hart verviervoudigen Fixet in Serooskerke wil magazijn naast winkel aan Hondegemsweg INTER BORG Hotelinventaris naar Litouwen makelaar Nieuwe klinkers voor wegen op de Bevelanden en Walcheren Om de roem is het cartoonist Bram Levi niet meer te doen. KEUKENS OP MAAT M2Makelaars.nl Goes krijgt meer kleur met graffitikunst Gemeente Veere werkt mee aan uitbreiding van bouwmarkt. SPZC Zaterdag 4 augustus 2007 29 door Marcel Modde ZIERIKZEE - Iedereen die langs komt in hun appartement aan het Zierikzeese Havenpark, wordt door Geertje samen met Bram op de foto gezet. „Iedereen die belang stelling toont", corrigeert Bram Le vi. De digitale plaatjes gaan in de computer en rouleren onafgebro ken op het scherm. De brede woonkamerdeur is beplakt met af drukken van zijn (klein)kinderen. „Leuk toch", mijmert de levens kunstenaar. „Zo heb ik altijd lieve mensen om me heen. Als ik me slecht voel, kijk er er naar en dat krikt me dan weer een beetje op." 'Het Beest' heeft Bram (64) weer te pakken. Vijf jaar na zijn gene zing is bij de markante karikaturist opnieuw kanker geconstateerd. Dit keer beperkt de ziekte zich niet tot z'n keel, maar heef hij uit zaaiingen over heel het lichaam. Genezing lijkt uitgesloten, hebben specialisten hem duidelijk ge maakt. „Ze kunnen het met bestra ling en een chemo-kuur alleen remmen." In 2002 bracht de kanker zijn loop baan in een vrije val. Oebele, Pano rama, De Telegraaf, Veronica's Late Night Show, de sneltekenaar speelde een prominente rol in de jetset. „De boekingsbureaus waren me spontaan vergeten." Fotocolla ges in de negen meter lange gang Zelfportret van Bram Levi van het appartement geven een in druk van de beroemdheden die Le vi voor zijn tekenblok heeft gehad. René Froger, Gordon, Katja Schuurman, de voetballende broer tjes De Boer en Willeke Alberti; oude glorie in een persoonlijke walk of fame. Na zijn verhuizing naar Zonnemai- re en (recent) Zierikzee krabbelde Levi overeind en werd hij weer graag gezien op feestjes en evene menten. „Van de gewone mens nu vooral, véél interessanter." Maar de pijn in been en borst belet hem andermaal de straat op te trekken en te tekenen. „Ik heb voor mor gen een optreden moeten afzeg gen, vorige week zelfs drie. Dat is niks voor mij, maar het gaat ge woon niet." De angst opnieuw te worden ver geten, vreet misschien nog wel meer aan hem dan de slopende ziekte. Hij put onafgebroken verha- 'lk ben geen patiënt, maar gewoon Bram die even wat heeft.' len uit de rijke geschiedenis van zijn deels zwervend bestaan over de wereld. Over de hoeren in Rot terdam, zijn studentenleven in Pa- rijse kroegen of die keer dat hij in het Madrid van Franco 63 dagen in het gevang doorbracht, voor het dragen van de indertijd verboden rode baret. Die grote pet heeft hij daarna nooit meer afgezet en werd zijn handelsmerk. Nu ligt de pet echter even in de la. Tijdelijk, houdt de sterk vermager de Levi zichzelf voor ogen. Zijn lange haar is geknipt en de mar kante snor en sik vervagen iets, doordat hij noodgedwongen z'n baard laat staan. Lopen gaat lastig, maar nu Bram en Geertje midden in de stad wonen, zoeken ze hun aanspraak dicht bij huis. Naar Con cordia voor een kopje koffie. „Men sen kijken! Ik ben geen patiënt, maar gewoon Bram die even wat heeft. Ik teken, dat is mijn leven. Wordt dat van me afgepakt, door wie of wat dan ook, dan is het voor mij pas echt over." Als karikaturist volgt Levi de dis cussie over de majesteitsschennis van Beatrix met extra belangstel ling. Ook hij had ooit een akkefie tje voor de rechtbank, zij het op beduidend lager niveau, met por tretrecht als inzet. Levi trekt zich aan de beugel boven het bed over eind en pakt een geel memo-brief je. In luttele seconden zet hij in een paar lijntjes onmiskenbaar oud-minister Luns neer. „Wie zei je ook al weer dat het was?" Hij trekt z'n duim weg van de boven kant. Een platte pet met klep staat op het hoofd van de kop, die prompt in De Gaulle is veranderd. „Ik vergroot de werkelijkheid, maak karikaturen, geen levensecht portret. Ik bedoel maar..." MEUBELMAKERIJ Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere TERNEUZEN - De stichting Litou wen Zeeuws-Vlaanderen heeft een groot deel van de inventaris van de twee Hampshire hotels in Ter- neuzen gekregen. De hotels ver vangen jaarlijks een deel van hun inventaris. De hotels schenken bedden, matrassen, stoelen, tafels, gordijnen, bureaus en keukenappa- ratuur. Het materiaal gaat naar scholen, verzorgingshuizen, zieken huizen en gehandicaptenopvang. door Rob Paardekam GOES - Waterschap Zeeuwse Eilan den begint volgende week met het opnieuw bestraten van een aantal klinkerwegen in het buitengebied op Noord- en Zuid-Beveland en Walcheren. De meeste wegen be houden hun klinkers, omdat het waterschap de cultuurhistorische waarde van de wegen zoveel moge lijk wil behouden. Enkel op de Fransjesweg bij Kwadendamme, de Pietweg bij Lewedorp en de Nieuwe Rijksweg in 's-Heer Hen drikskinderen worden ze vervan gen door asfalt. Op de Kaaidijk en de Willempolderseweg in Geers- dijk en de Havenstraat in Waarde komen klinkers terug, en dat geldt ook voor de aansluitingen van de Callandweg op de Muidenweg en de Callandweg op de Pietweg bij Lewedorp. Ook op Walcheren wor den op enkele wegen de klinkers vervangen. De totale kosten van de operatie bedragen 430.000 eu ro. In de week van 27 augustus is een stukje doodlopende weg bij de Oostkapelseweg bij Serooskerke aan de beurt. De andere Walcher- se wegen die onder handen wor den genomen, zijn de Liebertsweg bij Vrouwenpolder (week van 10 september) en de Vroonweg bij Biggekerke (vanaf 19 september). door Frank Balkenende GOES - Een forse uitbreiding van het aantal ligplaatsen in Goes brengt natuur en milieu te ver waarlozen schade toe. Daarom lijkt er geen beletsel te zijn om het aantal ligplaatsen op te schroeven van honderd naar vierhonderd. Die spectaculaire groei heeft alles te maken met de ontwikkeling van Waterstad. Dat wordt een wijk met tweeduizend woningen op de plek van het havenindustrie gebied aan de noordkant van Goes. Troefkaart van Waterstad is wo nen aan het water. Honderden wo ningen staan straks aan de kades, een flink deel ervan krijgt een stei ger voor deur, waar de bewoner zijn bootje kan afmeren. Langs de kaden is ruimte gereserveerd voor de bruine vloot en ook is voorzien in een terminal voor (niet al te gro te) rondvaartboten. Voor de tien binnenvaartschepen die Goes als thuishaven hebben, maar er zel den te zien zijn, is geen plaats meer in Waterstad. Goes kijkt nog naar één alternatief voor de schip pers. In het kader van een groter onder zoek is inmiddels de zogeheten 'Voortoets in het kader van de Na tuurbeschermingswet' gereed. Daaruit blijkt dat er het aantal vaarbewegingen tussen Goes en de Oosterschelde straks stijgt met een kleine vijfduizend tot 25.000 per jaar. Dat lijkt belastend voor de natuur in het Nationaal Park Oosterschel de, ware het niet dat de leefge bieden van vogels en zoogdieren zich buiten 'het bereik' van de scheepvaart bevinden. De kans op verstoring is nihil, stelt het rap port. door Carla van de Merbel SEROOSKERKE (W) - Bouwmarkt Fixet in Serooskerke wil haar pand aan de Hondegemsweg uitbreiden met een magazijn en overkapping. De gemeente Veere heeft besloten mee te werken. In 2005 verhuisde Fixet vanuit het dorp naar de huidige locatie aan de rand. De voorraad wordt echter nog steeds opgeslagen in een aan bouw van de oude winkel aan de Vlasstraat en in een bedrijfsloods- je aan de Wilgenhoekweg. Fixet wil deze voorraad gaan opslaan bij de zaak aan de Hondegemsweg, maar daarvoor is een forse uitbrei ding nodig. Dat is echter in strijd met het gel dende bestemmingsplan, maar de gemeente Veere toont begrip voor de wens van Fixet en wil daarom via een vrijstellingsprocedure mee werken aan het plan. De gemeente heeft overlegd met de provincie over de uitbreiding van Fixet, 'vanwege de gevoelig- De gemeente Veere wil meewer- ken aan het plan van Fixet in Serooskerke (W) om de huidige locatie aan de Hondegemsweg fors uit te breiden. heid van de locatie'. De provincie en ook het waterschap waren enke le jaren geleden niet enthousiast over verplaatsing van Fixet naar de Hondegemsweg. Zij maakten zich met name zorgen over de verkeers afwikkeling. De provincie heeft nu in het overleg gezegd geen proble men te zien in de uitbreiding. Winkel, magazijn en overkapping beslaan straks een oppervlakte van bijna twee keer het bestaande ge bouw. De overkapping moet daar om aan ten minste twee zijden open zijn. Als het nieuwe magazijn klaar is, komen de opslagruimtes in het dorp vrij. Het is nog niet bekend wat daarmee gaat gebeuren. GOES - Graffitikunstenaars vinden steeds vaker een plek in Goes. Legaal. Na het fïetstunneltje onder de Ringbaan Oost was het voetgangerstunneltje on der het station aan de beurt. Stephan Teelen zorgde in juni voor de ene wand en leverde deze week ook de andere kant op. foto Willem Miera:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 109