mm Op reis met uw krant Zondag 5 Augustus 2007 KOOPZONDAG BOEKEN- EN BROCANTEMARKT Middelburg... is gezellig winkelen! Biggentransport 2 Biggentransport 3 Verkeerde instructie eptember (8 dagen) tember (8 dagen) 'Een treinreis waarbij je bijna met je handen de gletsjers kunt aanraken Reisprogramma: 1 O j Zaterdag 4 augustus 2007 PZC De brief van de week Lang niet iedereen is blij met het gra tis verstrekken van heroïne aan ver slaafden. Volgens hulpverleners ech ter zijn de voordelen groot. Verslaaf den hoeven niet meer te stelen om aan geld te komen en het is beter voor hun gezondheid. Nederland-volgt daarmee het voor beeld van Zürich en Liverpool, steden die de wereldprimeur be leefden met het uitdelen van he roïne aan zwaarverslaafden. De rust in de steden keerde terug. Het was een verademing voor de inwo ners. In Nederland wordt het aantal be- handelplaatsen binnenkort uitge breid van vierhonderd naar ruim achthonderd. Bij R. Dirkx uit Middelburg wekte dit bericht wrevel op: „Er moet me toch iets van 't hart", schreef hij„Na 45 jaar 'a struggle for life' te hebben gevoerd, met opnames, depressies, angsten, therapieën et cetera is er eindelijk vastgesteld dat ik aan ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder) lijd. Sinds kort krijg ik Concerta voorgeschre ven. Er is een wereld voor me opengegaan! Ik ben niet meer ver ward en kan contacten met men sen aan. Dat betekent dat ik voor mijzelf kan zorgen, omdat ook mijn angststoornis verdwenen is. Ik kan doen wat ik al jaren wil, na melijk mijn ervaringsdeskundig heid inzetten voor de medemens. Ik heb eindelijk ook wat te bieden en heb zin in 't leven. Dat is wel héél anders geweest. Natuurlijk is er ook een schaduwzijde, zoals een opgegeven kinderwens, gebro ken relaties en misgelopen werk. Wat mij nu zo irriteert is het feit dat ik mijn broodnodige medicij nen niet vergoed krijg. Dat kost mij 66,11 euro per maand en dat terwijl ik al vanaf 1985 leef van een minimum WAO-uitkering. Extra bijstand kan ik vergeten, va kantiegeld en langdurigheidstoe slag (van vier jaar!) en belastingte- ruggave (medische kosten) heb ik opgespaard in verband met een ko mende verhuizing. Ik heb niet ge kozen voor ADHD, heroïnever- slaafden hebben wél gekozen voor hun verslaving en krijgen gratis he roïne. Dit is nou óns zorgstelsel, ónze regering." LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.ni (max. 150 woorden) Meeuwen Jarenlang ben ik medewerker bij de stichting 'Het Zeeuwse Land schap' geweest en verzorgde onder andere de excursies in het natuur gebied van het voormalig werkei- land op de zandplaat Neeltje Jans. Talloze malen zag ik op het par keerterrein mensen hun voedsel delen met de zilver- of mantel meeuwen. De foto met bijschrift op de voorpagina van de PZC van 2 augustus is het resultaat van ja renlang verkeerd gedrag van de mens. Dit besprak ik met de heer T. Sluijter van Waterland Neeltje Jans, hij vertelde, dat ook hij regel matig mensen wijst op hun ver keerde handelwijze, 't Lijkt zo aar dig, wanneer een meeuw een stuk brood opvangt uit de lucht, maar men denkt niet aan de overlast. En dan krijgt de vogel de schuld en wordt rover genoemd. U be grijpt, dat dit een door mensen aangeleerd gedrag is geworden. Misschien een idee voor uw krant om op de voorpagina een foto te plaatsen van de mensen, die zo be zig zijn. Uw pagina Buitengebied leent zich ook voor een prachtig verhaal over dit onderwerp. Een heel fijne bijlage!!!! Petra A. Sloof-Spijker Noordlangeweg 29, Colijnsplaat Verbazingwekkend dat de AID zelf ook toegeeft dat het stelselmatig mis is met het transport. Echter als je ze probeert te bereiken om misstanden aan de kaak te stellen met naam, adres en kenteken, ge beurt er dus niets. Waarom zijn al die veetransporten toch heel vroeg? Misschien omdat de AID pas om 09.00 uur begint? En de AID beweert dat ze veel overtre dingen tegenkomen? Aan de tele foon durfden ze mij met droge ogen te melden dat iedere veewa gen bij het slachthuis gecontro leerd wordt! Mevr. A. ten Have durft te zeggen dat excessen nooit uit te bannen zijn, ik durf te bewe ren, dat het zeldzaam goed gere geld is. Aan elk dierentransport kleeft dierenleed en uitsluitend omdat er meer verdiend wordt naarmate de wagen voller is. Tijd om je eens te bezinnen over hoe dat 'stukje vlees' is behandeld voor het op je bord belandt! Wietse Haak Sperwerstraat 23, Assen Dagelijks worden miljoenen land- bouwdieren door Europa ver voerd, de ellenlange ritten veroor zaken veel dierenleed (PZC, 02-07). Wetten worden overtre den. Daarom achtervolgen steeds meer dierenbelangenorganisaties en AID deze langeafstandtranspor- ten. Zij filmen en rapporteren wat ze zien om zo de wantoestanden naar buiten te brengen. De beelden worden aangeboden aan de Europese Commissie. Ge vallen zijn bekend van slachtpaar- den die opzettelijk worden ver wond. Tijdens een transport van Denemarken naar Rusland begon nen 1150 biggen die dagenlang niet gevoederd waren, elkaar levend op te eten. Vele anderen zijn verdron ken in een dikke laag ontlasting en urine. Dierenbeschermers zoeken de oplossing in revolutionair be sluit; slachten in land van her komst en karkassen vervoeren of vervoer van maximaal 8 uur. J. Minneboa J. de Smitstraat 31, Oost-Souburg In de PZC van 31 juli een ongetwij feld goedbedoeld bericht: lichtere bommen, dus minder burgerslacht offers. En: Nederlandse piloten moeten de situatie op de grond goed inschatten alvorens zij de Ta liban bombarderen. Iedereen die de bewegingsleer van de lucht (aërodynamica) heeft begrepen weet dat bij vermindering van snel heid een afglijder de consequentie kan zijn. De F16 is een snel en dus zwaar vliegtuig en de piloot zal onmoge lijk een kijkje kunnen nemen. De Taliban hebben wapens om vlieg tuigen binnen hun bereik neer te schieten en doen dat ook. Mijn ad vies: laat zelfs bij een voorschrift uit Washington of Londen de be slissing over aan een deskundige luchtmachtofficier. Ime Dekker D. Omloop 24 's-Heer-Hendrikskinderen Vertrekpunten: Roosendaal, Breda en Goes obv. halfpension Prijs ü.b.v. tweepefsoonskamer. (Ga naar www.opreismetuwkrant.nl voor een compleet verslag van deze reis.) Van'de gletsjers bij Zermatt en St. Moritz naar dé palmen yan het Lago Maggiore. Beleef de schoonheid van het Zwitserse berglandschap tijdens deze bijzondere lèzersreis Tót de hoogtepunten behoort de rit per panoramawagon met de Gletsjer Expresse langs gletsjers, bergmeren en ruisende beken vanZermatt naar St. Mortiz. Aansluitend voert de Bernina Expresse u van het St. Moritz langs de eeuwige sneeuw van de Morteratsch-gletsjer naar het Cömo-meer en het Lago Maggiore. Hier kunt u tijdens een boottocht Stresa en de Borromeïsche eilanden bezoeken: Isola Pescatori, Isola Bella en Isola Mad re: Laat u verwennen in dit gastvrije Alpenland en geniet van de heerlijke gerechten uit de Zwitserse keuken en van een ontspannen verblijf tussen de bergen en aan het Lago di Lugario. Dag 1Heenreis over Weil am Rhein Dag 2: Via Montreux naar Tasch Dag 3: Zermatt (inclusief), Gornergrat (facultatief) Dag 4: Glacier Express Zermatt - St. Moritz per panoramawagon (inclusief) Dag 5: Bernina Express van St. Moritz naarTirano (facultatief) Dag 6: Boottocht Borromeïsche eilanden (facultatief) Dag 7: Boottocht Vierwoudstedenmeer (facultatief) - Weil am Rhein Dag 8: Terugreis naar Nederland via Karlsruhe Inbegrepen in de reissom: Reis per luxe touringcar van uw vertrekpunt naar Zwitserland en terug Zeven overnachtingen met ontbijt en avondmaal in gerenommeerde hotels (3 of 4 sterren) Comfortabele kamers met bad of douche, toilet en TV Rondleiding in Zermatt met bezoek aan het alpenmuseum (incl. toegang) Tocht per panoramawagon met de Glacier Express van Zermatt naar St. Moritz Bagagevervoer in Zermatt Ervaren, Nederlandstalige begeleidirig. tijdens dë' gehele reis Insolventieverzekering (vergelijkbaar met SGR) Informatiemateriaal en reisgidsje Organisatie: De PZC organiseert deze reizen in samen-werking met Mondial Tours Zwitserland/vestiging Enschede Nederland. I) ontvangt de complete reisvoorwaarden bij uw boeking. Kleine" wijzigingen in het programma voorbehouden. Meer informatie: Telefoon (053)484 25 26 maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur Website www.opreismetuwkrant.nl E-mail opreismetuwkrant@wëgenerdagbladen.nl Boek vóór 1 september en ontvang de excursie naar de Borromeïsche eilan den (incl. lunch) t.w.v. 70,- gratis Ja, ik ben geïnteresseerd in de reis met de Glacier Express. Stuur mij geheel vrijblijvend uitgebreide informatie, inclusief reisverslag en een boekingsformulier. Naam: Om Ov Straat: Huisnr.: Postcode: Woonplaats: Telefoon: E-mail: Stuur deze volledig ingevulde bon naar: Op reis met uw krant, Postbus 500, 7500 AM Enschede. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens, In het colofon van de krant treft u meer informatie aan. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl. www.opreismetuwkrant.nl Wegens groot succes heeft de PZC 2 extra reizen met de Glacier Express samengesteld. Deze reis kenmerkt zich door uitzonderlijke kwaliteit van vervoer, hotels, maaltijden en Nederlandssprekende reisleiding. Daarnaast komt het reisgezelschap uitsluitend uit uw eigen regio. Kortom; wilt u er eens lekker vertrouwd tussenuit, ga dan op reis met uw krant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10