Premier Olmert grieft overlevenden holocaust BMW Hellas Stadhuis Vlissingen 2 Stadhuis Vlissingen 3 Varkenstransporten Jansaliegeest 3 Zwerfvuil Zuidhoek Schutterijflat 2 Schutterijflat 3 VANDAAG 3 AUGUSTUS MIDZOMER- NACHTMARKT BOULEVARD VLISSINGEN VAN 19:30-01:00 UUR Aanbod extra uitkering vijftien euro per maand wekt woede. (1e) Autotechnicus APK (m/v) Garage Verbrugge BV PZC Vrijdag 3 augustus 2007 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezers redacteur(S>pzc.nl De zaak van de hond Hellas is voor onbepaalde tijd uitgesteld (PZC 02-08). Het is toch te gek voor woorden dat deze hond, die toch al veel te lang vastzit, nog lan ger op zijn 'vonnis' moet wachten. Wat bezielt de politierechter om de zaak uit te stellen voor verder onderzoek naar een dier, dat in tien jaar tijd nog geen vlieg kwaad heeft gedaan en door een deskun dige wordt beschreven als een zeer sociaal dier dat niet genoeg uiterlij ke kenmerken van een pitbull-ach- tige heeft? Alleen omdat deze oude hond geen 'papiertje' heeft moet hij de ze horror doorstaan, terwijl bijtgra- ge van stamboom voorziene hon den volgens de wet hun gang mo gen gaan. Wat willen ze bij justi tie, Hellas net zolang vasthouden totdat hij vals en asociaal wordt en ze hem kunnen laten afmaken? Zo dat ze met trots kunnen zeggen dat ze de wereld weer gered heb ben van zo'n gevaarlijke pitbullach tige zonder stamboom? Denk na en laat dit beest naar zijn baasjes terugkeren waar hij thuis hoort. En wel subiet. Kim Driedijk-Brouwer Joke Smitlaan 12, Vlissingen De ondernemingsraad van de ge meente Vlissingen zegt zijn ver trouwen op in algemeen directeur (PZC, 01-08). Ja natuurlijk, daar is het een ondernemingsraad voor, want wie behartigt anders hun be langen. Je moet van de onderne mingsraad dan ook geen medewer king verwachten bij de realisering van de opdracht aan de gemeente secretaris, om te zorgen voor een verandering van de cultuur op het stadhuis en te zorgen voor meer deskundigheid en een beter be heer van de geldstromen. Velen met mij weten dat er behoefte is aan doortastend handelen en zijn blij dat dat nu gebeurt. Er zijn al di verse reorganisaties geweest en het feit dat het nog steeds nodig is, be tekent genoeg. Nu maar eens gron dig. Laten we eens achter het ge meentebestuur gaan staan en niet denken dat de dienst door de on dernemingsraad wordt uitge maakt. Eindelijk hebben we een kans op verbetering. Guus Blankenburgh Emmastraat 14, Vlissingen Vlissingen zakt verder weg in cri sis? Ondernemers en actieve bur gers weten al sinds jaar en dag dat het in het stadhuis een onbeschrijf lijke bende is. Afspraken worden niet nagekomen, brieven niet eens gelezen, en als er al eens iets van goede wil is te bespeuren, dan smoort dat in een brij van miscom municatie. Geld dat voor mooie projecten wordt uitgetrokken, verdwijnt in bodemloze putten. En ondertus sen zitten ondernemers en bur gers met de brokken. Zoals bijvoor beeld de Fonteyne-affaire liet zien. Ondernemers die door nalatigheid van de gemeente hun winkel heb ben opgedoekt, of vrijwel aan de bedelstaf zijn geraakt, zitten nog steeds op afwikkeling van hun schadeclaims te wachten. Op het stadhuis hebben ze namelijk wel wat anders aan hun hoofd dan op komen voor stad en burgers. Daar bekvechten ze liever. Dat blijkt op nieuw. Nu B en W na problemen met de ontwikkeling van het Scheldekwar- tier eindelijk de moed hebben ge vat om orde op zaken te stellen, ge dragen ambtenaren zich als door een wesp gestoken, en zijn druk ker doende met hun eigen ego dan stad en burgers te dienen. Carina Dumais Tooroplaan 2, Vlissingen Varkens in Nood en Dier en Recht doen aangifte tegen een varkens transporteur. En terecht. Wat keer op keer door de minister als inci dent wordt aangemerkt is gewoon aan de orde van de dag. Goed dat ook op tv en dan ook rond etenstijd, de verschrikkelijke beel den werden getoond, zodat men sen misschien toch eens achter hun oren gaan krabben of dit nou wel is wat ze willen (PZC, 02-08). Het goedkoopste vlees, de beken de kiloknallers, brengt deze mis standen met zich mee. De transporteur wil nu de dieren rechtenorganisaties voor het ge recht slepen wegens verstoring van de biggen. Het moet toch echt niet gekker worden. Voor mij zijn de transporteurs en de chauffeurs foto GPD die hier hun brood mee verdienen misdadigers. Wanneer komt er nou eindelijk eens een einde aan dat gesleur met levende dieren. En het ministerie vindt het dan blijk baar ook nog gek dat er ziektes worden verspreid. Dit is vragen om problemen. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge In de rubriek 'Lezers schrijven' van 1 augustus over de Jansalie geest worden nogal wat Janneman- nen ten tonele gevoerd. Ik kan het dan niet laten even het Groene Boekje en de Dikke Van Dale op te slaan. Jan Salie zelf kennen we niet, wel de jansaliegeest. Jan Con tant kennen we niet, wel: het is hier Jantje Contantje (contant be talen s.v.p.) en een jan-contant is iemand die contant betaalt. Jan Krediet (geen C) geniet overal ver trouwen. Van een rekening of rede nering van Jan Kalebas snapt nie mand iets. Jan Hagel zelf kennen we niet, wel het janhagel, gespuis gepeupel en dat is hetzelfde als Jan Rap en zijn maat. Ook Jan Goddo- me kennen - gelukkig maar - de woordenboeken en spellinggidsen niet. Dan ook gelijk maar het ingezon den stuk 'Moslima's' op dezelfde pagina meegepakt. Geitenwollen- sokkenbreiers schrijf je aan elkaar, dat is één woord. Rein leentfaar Dorpsstraat 46, Breskens Tijdens de Kamerverkiezingen van november 2006 waren er stoere plannen om jongeren tot 27 jaar geen uitkering te geven als ze niet een opleiding volgden of werk had den. Ik hoor daar niets meer over. Als we deze jongelui nu eens te werkstellen bij de dienst gemeente werken. Om gespreid over de wij ken dagelijks enige uren zwerfvuil te verzamelen (PZC, 01-08). Dat is heel wat redelijker dan de bedrij ven hiertoe te verplichten. De res terende tijd kunnen ze op de uts een vak leren. A. de Beijer Dwarsweg 4, 's-Heer Areridskerke Volgens wethouder Herselman is de geringe belangstelling voor de nieuwe woonwijk Zuidhoek in ka- pelle (PZC, 01-08) te wijten aan een ander plan, de woonwijk Over- tieringe. Waarom vertelt de wet houder er niet gewoon bij dat de laatste fase van de wijk Overtierin- ge al zo lang duurt en niet is vol tooid omdat de prijzen inmiddels de pan uitrijzen? De prijs van een vierkante meter grond komt neer op bijna 250 euro inclusief Dan heb je alleen nog maar een duur kavel. Het begon al met de lance ring van het plan Zuidhoek wat iets unieks had moeten worden. Volgens de 'folder' moest de ach tertuin als het ware grenzen aan de fruitboomgaarden. Nu de wijk bouwrijp is, is er niet één fruit boom meer te bekénnen. De ge meente stelt te strakke regels, zoals rode stenen en dure gebakken dak pannen ook in de kleur rood. Op zich begrijpelijk dat een gemeente regels stelt maar met het plan Zuid hoek wil de gemeente Kapelle een prestigieuze woonwijk creëren en daar de mensen voor laten beta len. Fam. Versluis Oomskinderenstraat 1, Kapelle Ik vraag me af waar de Vlissingse woningbouwvereniging L'Escaut mee bezig is (27-07), Aangezien ik zoekende ben naar een nieuwe wo ning heb ik diverse keren inge schreven op woningen. Enkele maanden geleden heb ik nog gerea geerd op twee flats in de Schutterij straat in Vlissingen. Ik heb ook te lefonisch contact gehad. Bij L'Es caut wordt beweerd dat er genoeg huurflats worden aangeboden voor 55-plussers. Ik vraag mij af, waar die huizen zijn? De huurhui zen worden wel aangeboden, maar blijken dan bestemd te zijn voor andere doeleinden. Verder krijgt niet iedereen een eerlijke kans, omdat de inschrijving moet gebeu ren per computer. Krijgen alle 55-plussers een computer en cur sus? L'Escaut is niet erg sociaal. C. de Jonge Verkuijl Quakkelaarstraat 184, Vlissingen Ik reageer op het artikel Vergeefse run op Schutterijstraat, (27-07) Ik woon in een vochtige woning. Dat is slecht voor mijn gezondheid en van mijn meubels blijft weinig over. Volgens mevrouw De Feijter van l'Escaut zijn er woningen ge noeg voor 55-plussers. Daar twijfel ik aan. Ze breken alles maar af, en er komen niet veel betaalbare wo ningen voor terug. M. Sohier, Verkuijl Quakkelaarstraat 201, Vlissingen OMOO^oÜUR] JERUZALEM - Een aanbod van pre mier Ehud Olmert om vijftien eu ro extra uit te keren aan overleven den van de holocaust in Israël heeft verontwaardiging gewekt bij de betrokkenen. Het schamele bedrag verandert vol gens belangengroepen niets aan de soms schrijnende armoede onder de 240.000 nog levende Israëliërs die de nazi-gruwelen overleefden. „Absurd en beledigend", noemt Avraham Roet (79), een in Neder land geboren overlevende van de holocaust het aanbod. Olmert maakte maandag met veel bombarie bekend dat zijn regering 'een wantoestand die al zestig jaar duurt' zou rechtzetten. Hij doelde erop dat holocaust-overlevenden buiten Israël hogere uitkeringen ontvangen dan in het land, dat vaak zegt zijn bestaansrecht aan de jodenvervolging te ontlenen. Vanaf volgend jaar wordt een be drag van 120 miljoen sjekel (20 mil joen euro) uitgetrokken voor de vergrijzende groep holocaust-over levenden, aldus Olmert. Dat komt neer op 83 sjekel per be hoeftige overlevende, oftewel een luttele vijftien euro. „De overlevenden kunnen zo'n aanbod natuurlijk niet accepte ren", zegt Dubby Arbel, voorzitter van de Belangenstichting van Over levenden van de Holocaust in Is raël. Volgens Arbel zijn er in Israël zeker 65.000 arme overlevenden, maar zijn stichting kan maar de helft van hen ondersteunen. Velen hebben nauwelijks geld om hun medische en psychische proble men naar behoren te laten behan delen, en sommigen kunnen am per eten kopen. Op Israël TV kwam een 85-jarige holo caust-overlevende aan het woord die zei dat het enige vlees dat hij zich kon veroorloven kippenslacht- afval was. „Dit lost niets op", zegt Roet. „De regering begrijpt niet wat de bete kenis is van de holocaust en welke verschrikkingen de overlevenden doormaakten. Anders zou ze niet met dit absurde en beledigende voorstel zijn gekomen." De vijftien euro komt bovenop de maandelijk se toelage die slachtoffers van de holocaust nu ontvangen, omgere kend 355 euro per maand. „We weten dat de situatie voor overlevenden in Nederland, Frank rijk, Duitsland en Polen veel beter is dan in Israël", zei Noah Frug 'Overlevenden van verschrikkingen beter af in Duitsland dan in Israël' van een andere belangenvereni ging op Israël Radio. Roet weet dat overlevenden in Ne derland maandelijks tussen de twee- en drieduizend euro krijgen. „We moeten alle holocaust-overle venden - en het spijt me als dit shockerend is - op de trein zetten naar het vliegveld en per vliegtuig naar Duitsland brengen", zei Guy Meroz, presentator van een tv-pro- gramma dat veel aandacht be steedt aan het lot van arme holo caust-overlevenden. „In Duitsland, waar al deze verschrikkingen plaatsvonden, beschouwen ze de overlevenden als mensen voor wie moet worden gezorgd." Verkoop en onderhoud van BMW Daihatsu Mini LandroverLandwind Wegens uitbreiding van onze werkzaamheden, zijn wij voor onze afdeling personenwagens op zoek naar een medewerker in de functie van: De functie houdt in: Het uitvoeren van alle voorkomende werkzaamheden met betrekking tot reparatie en onderhoud aan een gevarieerd aanbod van personenauto's. We bieden: - Een werkplek in een gloednieuwe werkplaats. - Een uitdagende functie binnen een dynamisch autobedrijf - Gerichte trainingen c.q. opleidingen - Indien van toepassing opleiding tot APK keurmeester - Een salaris in overeenstemming met opleiding en ervaring - Goede secundaire arbeidsvoorwaarden Heb je passie en ambitie en wil je deel uitmaken van ons team? Denk jij de juiste kandidaat te zijn die toe is aan een nieuwe uitdaging? Reageer dan Snel! Voor meer informatie kun je contact opnemen met de heer Eric Temmerman, 0115-681222. Je schrif telijke sollicitatie kun je, voorzien van je c.v., zenden aan Garage Verbrugge BV, tav Eric Temmerman DAIHATSU f-AMDWIND Verkoop en onderhoud van BMW - Qjsjhalss - Mini - landrover - landwind Industrieweg 37 - 4538 A<3 Tsmeuxea Tel. 0031 115 681200 - Fm 0031 115 61245S ■mm gara90vertinjgge.nl - ircfo#ga?agevertorusgge,rK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9