Infrastructuur VS is om te huilen VINKEVEENSE PLASSEN KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 Doden en gewonden door instorten van brug in Minneapolis. waarom zou je verder zoeken PZC Vrijdag 3 augustus 2007 7 De ravage op de ingestorte brug over de Mississippi in Minneapolis is compleet. foto Heather Munro/AP door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - De Verenigde Sta ten, het rijkste land ter wereld, hebben de infrastructuur van een ontwikkelingsland. Waterleidin gen, bruggen, wegen en scholen zijn hopeloos verouderd. Bizarre ongelukken zijn in Ameri ka geen uitzondering. In Hawaï stortte vorig jaar zomaar een dam in, in St. Louis bezweek opeens een brug, in Oragon werd dit jaar een truck opgeslokt door een weg gerotte riolering en in New York zorgde een geknapte stoompijplei- ding vorige maand voor paniek. De ineenstorting van de hangbrug over de Mississippi in Minnesota past in het patroon, hoe ongeloof lijk de beelden ook zijn. De ruim veertig jaar oude stalen construc tie viel tijdens het spitsuur omlaag alsof zij was opgehangen aan touw tjes. Tientallen auto's stortten in de rivier bijna twintig meter lager, ruim zeventig mensen raakten ge wond, anderen werden vermor zeld in hun auto. Het dodental staat op vier, maar zou boven de twintig kunnen komen. Naar ver wachting zijn alle auto's pas over drie tot vijf dagen geborgen. In 2005 was al geconstateerd dat de brug fundamentele gebreken had, maar ook dat is geen uitzon dering. Van de bijna zeshonderd duizend bruggen in de VS is 27,1 procent verouderd, zo bleek in 2005 uit een rapport van de Ameri kaanse vereniging van civiele inge nieurs Asci. In stedelijke gebieden heeft bijna een derde van de brug gen gebreken, vooral door de steeds grotere belasting van het toenemende wegverkeer en het ge brek aan openbaar vervoer. Alleen om de bruggen te moderniseren, moet er volgens beramingen twin tig jaar lang 9,4 miljard dollar wor den geïnvesteerd. De rest van de infrastructuur is er niet veel beter aan toe: wegen, dij ken, bovengrondse elektriciteitska bels, scholen, overal is sprake van ernstige veroudering. Er zijn in het land ook nog eens 350.000 ernstig vervuilde percelen die door geldge brek niet worden schoongemaakt. De kwaliteit van het drinkwater is vaak onder de maat vanwege de veroudering van waterzuiveringsin stallaties. Asci waarschuwde in 2002 dat een investering van in to taal 1300 miljard dollar over een periode van vijfjaar nodig was om ongelukken te voorkomen. In 2005 was dat opgelopen tot 1600 miljard. Dergelijke investeringen blijken niet op te hoesten in een land dat sinds het presidentschap van Ronald Reagan zweert bij een kleine overheid. De autoriteiten zijn inmiddels be gonnen elkaar de schuld te geven. [W Structureel achterstallig onder- houd van de Amerikaanse infra structuur leidt tot bizarre onge vallen, zoals het instorten van een brug in Minneapolis. Het Witte Huis liet gisteren weten dat het de verantwoordelijkheid is van de lokale overheid om actie te ondernemen als infrastructuur te kenen toont van slijtage. De sena tor van Minnesota, Norm Cole man, wees er juist op dat een voor stel oni tot een landelijk plan van aanpak te komen voor de veilig heid van bruggen, al jaren is vastge lopen in het Congres. 3-/4-daagse autovakantie Mijdrecht a-sterren hotel! S vanaf IATA 3 Aankomstdata: vrijdag en zaterdag van 10/8 t/m 27/10 3 dagen 4 dagen Augustus v.a. 75 v.a. 99 September v.a. 75 v.a. 99 Oktober v.a. 69 v.a. 99 Res.kosten 15 per boeking (verplicht). Voor overige prijzen, data, 1-pk toeslag of (kinder)kortingen zie kras.nl. Prijzen zijn per persoon, o.b.v. een bezetting van 2 personen. Reisnr. AUTO 26.152, zie www.kras.nl/26152 Nu in het uitgebreide KRAS-aanbod; de Vinkeveense Plassen! Vlakbij dit unieke natuurgebied hebben we een geheel gereno veerd 4-sterren hotel gecontracteerd in het gezellige Mijdrecht. U boekt al een heerlijke 3-daagse vakantie vanaf slechts 69! VINKEVEENSE PLASSEN Gemeente De Ronde Venen is een uniekgebied van plassen en polders en bestaat uit de kernen Mijdrecht, Vinkeveen en Wilnis. Door jaren lange veenafgravingen zijn de Vinkeveense Plassen ontstaan. In de Ronde Venen zijn dan ook talloze schitterende fiets- en vaartochten te maken. Het watersportdorp Vinkeveen con centreert zich rondom de Vinkeveense Plassen. Hier vindt u talloze verhuurbedrijven van boot jes en fietsen, maar ook gezellige restaurantjes en cafeetjes. Ook een bezoek aan Hilversum, hét centrum van de Nederlandse televisie is beslist de moeite waard. Tijdens een tochtje door deze leuke plaats is de kans dat u een bekende Nederlander tegenkomt natuurlijk wel erg groot. In Hilversum kunt u een kijkje nemen in de studio's en het Goois museum. Of gaat u liever winkelen in Amsterdam of Haarlem? INCLUSIEF: verblijf in het 4-sterren Hampshire Hotel Mijdrecht, in een 2-persoonskamer, met uitgebreid ontbijtbuffet. HAMPSHIRE HOTEL MIJDRECHT**** U verblijft in het 4-sterren Hampshire Hotel Mijdrecht. Het hotel beschikt over o.a. sfeervol le kamers, lounge, terras, uitstekend restaurant 'Meesters' en gratis parkeergelegenheid. Uw comfortabele kamer is voorzien van LCD-tele- visie, kluisje, groot bureau en badkamer met douche en toilet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7