het strand met Willem Tros omprijs.Pc„eree Autodieven op vakantieparken profiteren van slechte beveiliging en veel onwetendheid 1 A A 1 A T T 7' 11 rTt Bands in de slag Gilde van inbrekende autostelers weer actief op Noord-Beveland. Campings Coedereede voetballen voor titel Gratis rondleidingen in Bevelands museum Verlichting geeft Middelburg meer sfeer Landingsvaartuig als verjaardagscadeautje PZC Vrijdag 3 augustus 2007 I 23 door Mieke van der Jagt KAMPERLAND - Nee, de familie Tau- ber uit Remscheid heeft er niets over gehoord. Ze zitten met z'n vieren voor twee weken in een huisje aan de Oosterscheldelaan in Residence Noordzee in Kamper land. De auto, een glimmende Au di, staat op het opritje. Dat er deze week twee dure auto's zijn gesto len in de Oosterscheldelaan, nadat dieven bij vakantievierende landge noten hadden ingebroken, hebben ze niet vernomen. En, ja^ hun auto sleutel ligt voor een inbreker zó op de pak. Ze zouden zo gauw niét weten waar ze hun sleutel wel zouden moeten bewaren. In het kluisje? Dat krijgt een beetje dief ook wel open. Nee, de Taubertjes gaan zich niet druk maken. Ze zijn op vakan tie. Parkdirecteur D. Hannewijk van Residence Noordzee, een park van De Roompot, zou ook niet weten wat je tegen dergelijke bendes moet doen. „Wij gaan de mensen niet waarschuwen, want we wil len hun vakantie niet verpesten. Bovendien, wat moet je ze advise ren? Niet om hun sleutels op hun lijf tg houden, want die bendes deinzen ook niet terug voor ge weld. Er staat een hek, er is came rabewaking, maar je kunt niet van alle vijfhonderd vankantiewonin- gen een fort maken. Het moet leuk blijven." Dat de dieven juist in vakantiepar ken toeslaan, is niet verwonderlijk. De huizen zijn doorgaans niet be veiligd en de sociale controle is ook minder dan 'thuis'. De meeste mensen verblijven maar eventjes in het vakantiepark; te kort om de Op Noord-Beveland is een bende autodieven actief. Ze richten zich op vakantieparken, want door tal van factoren zijn de bewoners daarvan een makkelijke prooi. 'buren' te leren kennen. Boven dien staat er niet zelden een fors kapitaal op vier wielen voor de deur. Vooral dure Duitse auto's zijn vaak het doelwit van de die ven. Preventie is voor de politie even zeer een probleem als voor de parkbeheerders. Volgens een woordvoerster van de poltie wer ken de bendes allemaal op verschil lende manieren en is een alge meen advies moeilijk te geven. Bo vendien zijn de potentiële slachtof fers heel moeilijk te bereiken. Re gionale publicaties worden in de regel niet door vakantiegangers ge lezen, zeker niet door gasten die de taal niet machtig zijn. MIDDELHARNIS - Jongerenwerk Goe- ree Overflakkee roept een eigen muziekprijs in het leven: de Klei ne Prijs van Goeree Overflakee. Hoewel de organisatoren mikken op talent uit de omgeving, mag el ke band een demo insturen. Er zijn vier voorronden op ver schillende locaties, waarna de fina le op 20 oktober in Middelhamis plaatsvindt. De winnaar krijgt on der meer een professionele foto- shoot en zestien uur studiotijd. www.kleineprijsvango.ni OUDDORP - Vertegenwoordigers van campings en bungalowparken uit de gemeente Goedereede strij den ook dit jaar in Ouddorp weer om de eerste plaats tijdens een voetbaltoernooi. Het treffen vindt dinsdag plaats op de terreinen van voetbalvereniging WFB aan de Hofdijksweg in Oud dorp. De eerste confrontatie staat om ne gen uur op het programma. De winnaar krijgt een beker. GOES - Historisch Museum De Be- velanden in Goes verzorgt elke tweede zaterdag van de maand een gratis rondleiding. Elke keer krijgt één zaal extra aandacht. De gratis rondleidingen - bezoe kers moeten wel entree betalen - beginnen zaterdag n augustus. Om 14 uur staat een gids klaar, die wat langer zal stilstaan bij de ver dronken Zeeuwse dorpen in de deelexpositie Blinken en Verzin ken. MIDDELBURG - Speciale verlichting moet de binnenstad van Middel burg ook in het donker een bijzon dere uitstraling geven. Niet alleen de straten krijgen nieuwe verlich ting, maar ook vijf bruggen in de binnenstad. Het college van burge meester en wethouders besloot de ze week vier ton uit te trekken voor nieuwe verlichting op de Markt en aan de bruggen. Zowel in de binnenstad als aan de bruggen komt led-verlichting. Dat is een techniek die erg in opkomst is, vooral omdat het energiever bruik veel lager is dan bij gewone lampen. WESTKAPELLE - De tank op de Westkappelse zeedijk krijgt gezel schap. In de tuin van museum het Polderhuis in Westkapelle staat vanaf augustus een landingsvaar tuig. Dat is een cadeau van de Royal Marines, een Brits legeron derdeel, vanwege het vijfjarig be staan van het museum. Het vaar tuig is Nederlands en gebouwd in de jaren zestig. Het is vooral ge bruikt op Texel. Het landingsvaartuig, van het type LCVP Mark II, is zestien meter lang en ruim vier meter breed. Het weegt ruim dertien ton. Om het in de tuin naast het museum te krijgen, moet een speciale kraar naar Westkapelle komen. Zanger Zeeuwse Ricky, de presentatoren Willem Tros en Janny de Koster en de zanger Marco Paulo (van links naar rechts) vermaken toeschouwers en luisteraars vanaf het terras van strandpaviljoen De Schaar in Westenschouwen. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63