Zeeland PZC Kust geplaagd door vernielingen Parkeeronthaalplek is voorlopig nog niet klaar Pedofiel maakt potje van straf PZC 21 ZEEUWS-VLAANDEREN 27 33 Vooral lantaarnpalen, auto's en meubilair populaire doelwitten Vertraging maakt dat toeristen voorziening dit jaar zullen missen. Wij geven u de Helft cadeau! Modes in de kunst zijn niet besteed aan Jef Germonprez Vrijdag 3 augustus 2007 Dirk Kuijt is weer even terug in zijn vertrouw de omgeving Tip? redtern@pzc.nl door Frank van Cooten SLUIS - Meer dan in voorgaande ja ren worden delen van de West- Zeeuws-Vlaamse kust geplaagd door een reeks van vernielingen. Vooral auto's, lantaarnpalen en straatmeubilair moeten het ontgel den. Ook pas opgeleverde fietsont- moetingspunten met bankjes zijn vernield. En een openbaar toilet op de Boulevard in Breskens is ge plunderd. De Boulevard lag be zaaid met rollen toiletpapier. Recreatieondernemers en de ge meente Sluis balen hiervan. „We bouwen prachtige voorzieningen voor onze toeristen. Dan is het heel triest als andere mensen deze voorzieningen menen te moeten molesteren", zegt Tiny Maenhout, beleidsmedewerker recreatie en toerisme van de gemeente Sluis. „Vroeger werden onverlaten op de boot naar de overkant gezet, maar dat kan niet meer." Maenhout roept op tot meer socia le controle. Wethouder Leen Wille heeft in middels overleg gehad met de poli tie. „In voorgaande jaren hadden we niet zo veel last van vernielin gen. Dit jaar is het meer. Wellicht speelt het slechte weer een rol. Het is jammer dat mensen niet van andermans spullen kunnen af blijven. Wij zorgen goed voor on ze gasten, dan ga je er van uit dat FTC De politie heeft inmiddels al een aantal daders van vernielingen aangehouden. De meeste vernie lingen vonden plaats aan de Vla mingpolderweg in Cadzand-Bad. onze gasten zich goed gedragen. Gelukkig doen de meesten van on ze tienduizenden toeristen dat ook. Net zoals bij het voetbal gaat het om wangedrag van een handje vol anderen." Natuurlijk is Wille ook een voor stander van sociale controle, maar dat is niet zo eenvoudig. „Deze el lende gebeurt in de nachtelijke uren. Dan doen onze inwoners an dere dingen: slapen. Maar gelukkig zijn er inwoners die ons bellen als ze iets zien dat niet door de beugel kan." De politie heeft inmiddels een aan tal daders op heterdaad betrapt en aangehouden. Volgens politiechef Cees van Bostelen vonden de meeste vernielingen plaats aan de Vlamingpolderweg in Cadzand- Bad, de weg van het dorp naar de campings. „Dat zijn de gevallen waar we mel ding van hebben gekregen. Ik heb overigens niet het idee dat het aan tal vernielingen veel meer is dan in voorgaande jaren. De discobus reed vroeger elke dag. Dat is nu nog maar een paar keer per week. Dat zou een oorzaak kunnen zijn." door Frank van Cooten NIEUWVLIET-BAD - Het had nu zo mooi kunnen zijn. Toeristen parke ren hun auto onder een stralende zon, nemen een verkwikkende douche om de hitte van zich af te spoelen en huren strandspullen voor een dagje op het strand. Dat was althans het ideaalbeeld bij de opening van de allereerste parkeer- onthaalkamer (Toerist Transit Ser vice Center) eind juni in Nieuw- vliet-Bad. De realiteit is echter an ders. De zon laat het afweten en de par- 'Niemand is gebaat bij een lelijke afwerking. Dat blijft je jaren achtervolgen' keeronthaalkamer is nog steeds niet klaar. Het ziet er triestig uit. Modderige parkeerplaatsen en een hoog hekwerk rondom de lege ge bouwtjes van het Toerist Transit Service Center. Voorzieningen zo als toiletten, douches, verkoop van tropische drankjes en verhuur van strandspullen en fietsen ontbre ken nog steeds. De parkeeronthaal- kamer had aanvankelijk half juli in gebruik moeten zijn, maar dat wordt nu pas half september. Als de meeste toeristen weer naar huis zijn. Volgens Tiny Maenhout, beleids medewerker recreatie en toerisme van de gemeente Sluis, valt de ge meente niets te verwijten. „Het heeft ontzettend veel geregend en nu is het bouwvak. En niemand is De vlaggen wapperen, maar verder is er nog weinig gebeurd aan het Toerist Transit Service Center in Nieuwvliet. ass foto Peter Nicolai gebaat bij een lelijke afwerking. Dat zal ons anders de komende ja ren blijven achtervolgen. De par- keeronthaalkamer is half septem ber helemaal klaar en dan hopen we op een mooie nazomer." De VVD heeft schriftelijke vragen gesteld over de vertraging. WD- raadslid Chris van de Vijver wil ook inzicht in de budgetten voor de onthaalkamers en wil weten of geld is gereserveerd voor de tweejaarlijkse vervanging van de 48 vlaggen. Ze vraagt ook of ge dacht is aan toezicht en schoon maak. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u j downloaden via onze website www.pzc.ni/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie, fc Met een abonnement spaart u sneller! MIDDELBURG - De officier van justi tie in Middelburg wil dat een 62-ja- rige man uit Sint-Jansteen alsnog 129 dagen de cel in gaat. Die straf was hem vorig jaar voorwaardelijk opgelegd toen hij werd veroor deeld wegens pedofilie, maar de man heeft volgens de officier een potje gemaakt van de taakstraf die hem toen werd opgelegd. Ook in de klinieken waar hij zich onder behandeling moest stellen, was niets met hem te beginnen. De man had hij zich daar uiterma te ontkennend opgesteld en had absoluut geen verantwoording ge nomen voor zijn daden. De ge dragsdeskundigen vinden dat de man nog steeds een gevaar is voor kinderen. De man zelf dacht er geheel an ders over. Dat de deskundigen niets met hem aankonden kon dan wel zo zijn, maar 'dat was hun schuld en niet de zijne', in De rechtbank doet over dertien da- gen uitspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53