Leentje wil niet in het veld schijten vuilstortplaats Landingsvaartuig als verjaardagscadeautje Museum over watersnood in andere talen 15% ZOMERKORTING Weg tussen Terneuzen en Sluiskil dicht w Wedstrijd van ringrij dersvereniging beslist met een bal. Royal Marines geven Polderhuis Westkapelle marinevaartuig cadeau. BOOGAARD PZC Vrijdag 3 augustus 2007 23 door Ellen Hamelink WESTKAPELLE - 'Kom op, schijten nou!' De veelgehoorde wens van het Westkapelse publiek ging giste ren niet in vervulling. Koe Leentje wilde niet schijten op het veld naast het Badmotel waar zich de wedstrijd 'Schijt je Rijk' zich af speelde. Alle duizend vakjes op het grasveld bleven keurig schoon. De trailer waarin ze werd ver voerd echter niet. „Van de stress heeft ze daar in ge scheten, net voor we hier aankwa men", zegt eigenaar Peter de Vis ser uit Aagtekerke. En of het dier Het afdekplastic stak uit de oude stortplaats, merkt H. ten Klooster van de gemeente Middelburg op, „De stortplaats is nu in bezit van een boer. Van wie die voorheen is geweest, weet ik niet." Wat nu bij Kleverskerke is ge beurd, is eerder gedaan aan de an dere kant van het Kanaal door Walcheren, bij de Bergweg tussen Middelburg en Veere, voegt Ten Klooster eraan toe. „Wij krijgen subsidie van de provincie voor het afdekken van stortplaatsen." Als het puin uit de grond is ge haald, wordt de berg netjes afge werkt, belooft het waterschap. Minneboo: „Dan wordt alles keu rig geëgaliseerd. Het was al een berg en dat blijft het ook, maar niet hoger dan die nu is." het erom doet, staat ze vijf minu ten na de wedstrijd weer te schij ten... in de trailer. De ringrijdersvereniging Westka- pelle heeft een leuk spel bedacht. Lootjes verkopen, allemaal vakjes op het gras 'kalken' en Leentje in de wei. Het stukje waar ze haar vlaai deponeert is de hoofdprijs van vijfhonderd euro waard. De omliggende acht vakjes brengen 25 euro op. De ringrijdersvereniging bestaat dertig jaar en wil geld inza melen om het jubileum te vieren. Dat is gelukt. De Leentjes-loten hebben tweeduizend euro én een twee uur durende voorstelling van de kont van een koe opgebracht. Alle toeschouwers staren ernaar in afwachting of er iets uit komt. Maar wat er ook gebeurt, geen Baggerspecie Tot en met 2015, komt in Zee land twee miljoen kubieke me ter baggerspecie vrij, vooral bij het schoonmaken van havens. De provincie moet het slib zelf verwerken. Over de opslag zijn afspraken gemaakt met de wa terschappen, de gemeenten en Rijkswaterstaat. Oud-gedeputeerde Suurmond gaf in juni 2006 het startsein voor het afdekken van oude stortplaatsen. t- Zeeland telt 280 stortplaatsen die vooral in de jaren zestig in gebruik waren. Veel rommel werd ongecontroleerd gestort. vlaaitje te zien. Leentje waggelt een beetje heen en weer binnen het met lint afgezette veldje. Ze trekt zich niks aan van de mensen langs de lijn, de dansende kinde ren, de muziek uit de biettent en de noten van het dweilorkest De Kleidbdden. Even stopt de muziek, iedereen kijkt naar de koe. Ze staat stil, lijkt zich te concentreren, één achter poot staat naar achteren. Maar nee, het wil niet. Het orkest speelt verder en de kinderen dansen nog een rondje. Toeschouwer Jaap van Belzen heeft een oplossing: „Giet haar gewoon vol met bier. Dan spuit de stront over zes vakken." Fanatiek zijn de strijders om de hoofdprijs niet. „Het is zomaar een lolletje, het gaat om de gezel- WESTKAPELLE - De tank op de Westkappelse zeedijk krijgt gezel schap. In de tuin van museum het Polderhuis in Westkapelle staat vanaf augustus een landingsvaar tuig. Dat is een cadeau van de Royal Marines, een Brits legeron derdeel, vertelt A. van Hoof van het museum. „In 2009 is de lan ding op Westkapelle 65 jaar gele den. Dat willen we met de Royal Marines herdenken. Omdat wij dan vijf jaar bestaan, hebben ze ons dit landingsvaartuig geschon- ligheid en het bier", zegt Eric Lous, koper van vijf lootjes. „Een lokale vereniging moet je steu nen", vult hij aan. Adri Roelse, jubileumcommissie lid, neemt het echter wel serieus. „We hebben een extra man aange trokken, een landmeter. Hij bere kent en bepaalt wie er wint. Dat is een exact werkje met zoveel vak jes." Deze landmeter, Anton van Malde- gem, besluit uiteindelijk om het spel met een voetbal te beslissen. Ook dat gaat niet van een leien dakje, bij de eerste trap vliegt de bal uit het veld. Een enorm ap plaus stijgt op en het tromgeroffel van het orkest klinkt opnieuw en dan is er toch een winnaar: Ro nald Eygelsheim uit Goes. ken." Het vaartuig is Nederlands, het is gebouwd in de jaren zestig. „Het is altijd gebruikt op Texel", weet Van Hoof. De nieuwe aanwinst wordt de evenknie van de tank iets verder op. „Net als bij de tank kunnen mensen ook op-, in- en aanzitten. Dat is ook echt de bedoeling." Het landingsvaartuig, van het type LCVP Mark II, is zestien meter lang en ruim vier meter breed. Het weegt ruim dertien ton. Om het in de tuin naast het museum te krijgen, moet een speciale kraan naar Westkapelle komen. „Het is denk ik het eerste landingsvaar tuig dat over een dak wordt ge tild", zegt Van Hoof OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk wil de collec tie voor buitenlandse bezoekers in zichtelijker maken. Het is de be doeling dat een looproute wordt ontwikkeld met uitleg in het Frans, Duits en Engels. Voor deze 'vertaalslag' deed het museum een beroep op vrijwilli gers en dat had resultaat. Voor zo wel de vertaling in het Duits, En gels en Frans hebben zich mensen beschikbaar gesteld. Het is de be doeling dat alle verklarende tek sten worden vertaald of de be staande vertaling aangepast. Ver Won en Gildeweg 25 Korendijk 34 Vlissingen Middelburg 0H8-431304 0118-650024 MAANDAG T/M ZATERDAG GEOPEND IN DE MAAND AUGUSTUS SS OP SIKKENS SIGMA TRIMETAL THUISBEZORGING MOGELIJK www.verfmarktboogaard.nl TERNEUZEN - De provinciale weg van Sluiskil naar Terneuzen wordt van 13 tot 18 augustus afgesloten wegens onderhoudswerken. De werkzaamheden zijn gepland van 's avonds zeven uur tot 's morgens vijf uur. Het wegvak voor het ver keer vanuit de richting Sluiskil wordt afgesloten tussen de Hoekse- weg (Wulpenbek) en de rotonde bij de noordelijke brug van de gro te sluis. Het verkeer wordt omge leid via de rijkswegen N61 en N62. Het werk omvat de aanpassing van de aansluiting van de N252 bij de buitenhaven nabij de sluizen. BIJ NADER Beter Uit Hotel wil geen vakantie park beginnen op Oranjeplaat, zo als vermeld in de PZC van 1 augus tus. Het gaat om een vakantiepark ergens anders in Zeeland. Leentje blijft rustig onder alle aandacht van het publiek. De koe is gewend aan mensen, ze staat altijd op een minicamping. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25