Machtsstrijd op het stadhuis 21 Crisis staat los van onderzoek Djumbo op tweede Bambinipop 27 m 33 Zegenend Modes in de kunst zijn niet besteed aan Jef Germonprez Dirk Kuijt is weer even terug in zijn vertrouwde omgeving Vrijdag 3 augustus 2007 Tip? redwalch@pzc.nl VLISSINGEN - Op een muziekavond die in het teken staat van boerenrock, mag Surrender niet ontbreken. De band uit 's Hee- renhoek speelde gisteravond dan ook op de eerste avond van het Vlissingse Zomerfestival. De eerste die het podium be trad, was Big Chief Sugar. Daarna volgde Donder (foto). Van daag staat het Zomerfestival in het teken van het Nederlandse lied, met optredens van René de Haan, Jerry Online, de Ce- broeders Ko, Cymar en KV Nowaar. Morgen voert dancemu- ziek de boventoon. De dj's DoubleRd, Rize, Ingmar, Eva Maria, Wouter de Moor, Juan Sanchez en Isis bespelen dan het Bel- lamypark. Het Zomerfestival is een initiatief van de Stichting Horeca Evenementen Vlissingen. foto Ruben Oreel Ambtenaren in vaste dienst die jarenlang aan hetzelfde project werken, of bestuur ders die om de vier jaar maar moeten afwachten of ze worden herkozen: wie is de baas in Vlissingen? Formeel bepalen de wethou ders wat er moet gebeuren en voeren de ambtenaren de opdrachten uit. Feitelijk liggen de verhoudingen gecompliceerder. Be stuurders hebben een kortere houdbaarheid dan ambtenaren, die met hun vaste dienstverband langdurig betrokken zijn bij dezelf de projecten en er daardoor een grotere greep op hebben. Het Scheldekwartier is zo'n pro ject waarbij vaste ambtenaren ver schillende bestuurders hebben meegemaakt. Dit project heeft de gemeente in een crisis gestort, waarin ambtenaren lijnrecht staan tegenover de bestuurders, inclusief de algemeen directeur. Het heeft de vorm aangenomen van een machtsstrijd waarbij beide par tijen willen laten voelen wie het werkelijk voor het zeggen heeft. De toelichting die burgemeester Van Dok gisteren gaf in de PZC, bevat een passage die kan verkla ren waarom de strijd zo hard wordt gestreden. Directeur en col lege werken eendrachtig aan een cultuuromslag. Ambtenaren geno ten jarenlang een ruime mate van vrijheid om zelfstandig beslissin gen te nemen en geld uit te geven. Door hun vrijgevigheid - én het te kortschietende toezicht van wet- ANALYSE door Maurits Sep houders - is de gemeente finan cieel zeer kwetsbaar geworden. Er moet onder aanvoering van de directeur 'schoon schip' gemaakt worden. Dat gaat met harde ingre pen gepaard. Ambtenaren worden kort gehouden. Sommigen zijn op andere plekken gezet. Collega's en vakbonden zeggen dat iedereen be seft dat het anders moet op het stadhuis, en dat men bereid is tot verandering. Toch bekruipt raadsleden van steeds meer partijen het gevoel dat het huidige conflict herleid kan worden tot een machtsstrijd; die weer herleid kan worden tot on vrede over de grote schoonmaak. Het zijn, is de gedachte, vooral de ambtenaren die al tientallen jaren gewend waren te werken in de 'oude cultuur' die het meest moei te hebben met de nieuwe aanpak. Een aantal oudgedienden is betrok ken bij het Scheldekwartier. De LPV pleit voor een harde aan pak van misstanden in de organisa tie. SP en CDA nemen een machts strijd waar. Anderen durven dat nog niet hardop te zeggen. Tegenover ambtenaren die macht inleveren, staan bestuurders en een directeur die de touwtjes stevi ger in handen nemen. Het naar huis sturen van twaalf ambtena ren kan in dat licht bezien een noodzakelijke kwaad zijn geweest, het heeft de verhoudingen ook extra op scherp gezet. VLISSINGEN - De vertrouwensbreuk met de directeur staat volgens de Ondernemingsraad (OR) van de gemeente Vlissingen los van het onderzoek naar het handelen van ambtenaren in het project Schelde kwartier. De kritiek richt zich op de manier waarop de crisis wordt begeleid door de directeur. De OR vindt dat het onderzoek moet doorgaan en heeft vertrouwen in de uitkomst. VLISSINGEN - Net als vorig jaar is Djumbo de hoofdact van Bambini pop, het kinderpopfestival dat zon dag wordt gehouden. Bo en Moni- ka openen het festival om drie uur, samen met Topstars. Een uur later begint het optreden van Sharon Kips, de winnares van het televisieprogramma X-factor. Weer een uur later is het de beurt aan de gebroeders Ko ('Ik heb een toeter op m'n waterscooter'), ge volgd door Djumbo. Bij Bambini zijn tijdens het festival extra activi teiten, zoals ballonmodelleren en schminken. Bovendien zijn er de monstraties en wedstrijden jumps- tyle. Kaarten zijn verkrijgbaar bij speelcircus Bambini, het Arsenaal en Miniatuur Walcheren. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Hi Tip? redactie@pzc.nl Moeder wil voor haar zoon al tijd graag iets tastbaars meene men vanaf haar vakantieadres. Dit jaar is haar oog gevallen op een glazen beeldje. Een gestileerd Christusfiguur die de armen zege nend naar de hemel heft. Tijdens het uitpakken hoorde de zoon al een vaag, maar onheil spellend gerinkel. En toen het laatste laagje bubbeltjesplastic weg was kwam de ontluistering. De zegenende christenfiguur was onderweg een arm kwijtgeraakt. Daar stond het nu, met slechts één arm omhoog en de ander in duizend stukjes. „Daar krijg ik heel andere associaties bij", ver zuchtte de zoon. „Dit doet vooral aan oorlog denken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23