Bedreiging met dood via msn komt voor rechter Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 Vier virtuele belagers van zwarte homo worden vervolgd. Man overlijdt na motorongeluk Sloe Politicus VS dreigt met bombarderen Mekka Terugzetten in functie op grond van leeftijd is verboden onderscheid. Dansen aan en in de zee 9 t/m 32 door Cyril Rosman BREDA - Hij was 'een vuile, vieze flikker en zwarte' die 'we dood gaan maken'. Wat een leuk msn-gesprek leek, werd een water val aan beledigende en bedreigen de teksten. De 32-jarige Amsterdamse Surina mer Franklin vond dat zijn vier vir tuele belagers daar niet mee weg mochten komen en stapte naar de politie. Volgens antidiscriminatie bureaus komt het niet vaak voor dat dergelijke gesprekken via het chatprogramma msn voor de rech ter eindigen. Omdat Franklin de msn-discussie bewaarde op zijn computer en zelf via internet de identiteit van de vier verdachten achterhaalde, was het voor justitie een koud kunstje tot vervolging over te gaan. Een van zijn vermoedelijke belagers, een 29-jarige man uit Kruisland, moest gisteren voorkomen voor de Bredase rechtbank. Dat het op 18 juli 2006 tot een msn-gesprek kwam tussen de hardcoremuziekfans en de homo seksuele Amsterdammer, was toe val. „Ik kreeg via msn een uitnodi ging ene Marleen als vriendin toe te voegen. Toen ik haar toevoegde, kwamen er ook gelijk drie jongens bij." Hij vermoedt dat de vier hem gevonden hebben via de website partyflock, waarop de geaardheid en een foto van Franklin staan. Het Openbaar Ministerie is be nieuwd of de rechtbank straks be paalt of een msn-gesprek een openbare plek is. Dan kunnen de straffen namelijk hoger uitvallen. NIEUWDORP - Een 23-jarige man uit Grijpskerke is gisterochtend overle den als gevolg van een eenzijdig ongeval met een motor. Het ongeluk gebeurde woensdag avond rond acht uur op de Europa- weg-Oost bij Nieuwdorp. De man raakte op een rotonde de macht over het stuur kwijt, kwam ten val en belandde in de berm. Hij is ern stig gewond met de traumaheli kopter naar het ziekenhuis in Brug ge gebracht. Daar is hij overleden. WASHINGTON - De beste manier om een terreuraanval op de Vere nigde Staten te voorkomen, is door te dreigen met bombarde menten op heilige islamitische ste den zoals Mekka en Medina. Dat heeft het Republikeinse Congres lid en presidentskandidaat Tom Tancredo gezegd. Zijn woordvoerder zei dat hij ach ter zijn uitspraak staat. Mekka en Medina in Saudi-Arabië zijn de heiligste islamitische steden. In 2005 kreeg Tancredo een storm van kritiek over zich heen, omdat hij voorstelde islamitische heilig dommen plat te gooien als terroris ten een nucleaire aanval op de Ver enigde Staten zouden lanceren. Werkgever moet oudere werknemer koesteren reageer op www.pzc.nl uw 21 .-.l China verdient steun westerse wereld 57% EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 25; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 9; Auto: 13; Economie: 14 en 15; Beurs: 16; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 27; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Demotie 'discriminatie' door Joke Licher UTRECHT - Cao-afspraken dat ie mand standaard bij een bepaalde leeftijd wordt teruggezet in functie zijn discriminerend, omdat zij een verboden onderscheid op grond van leeftijd maken. Dat valt af te leiden uit een uit spraak die de Commissie Gelijke Behandeling gisteren heeft gedaan over de cao voor Nederlandse or kesten. Daarin staat dat groepsaan- voerders in een orkest in principe worden teruggezet in functie als zij 60 jaar worden. De zaak was aanhangig gemaakt door een hoboïst. Die was van eer ste hoboïst gedegradeerd tot twee de. De werkgever voerde aan dat de man niet goed functioneerde, maar hij had nooit actie tegen hem ondernomen. De hobospeler werd uiteindelijk teruggezet in functie met een beroep op ge noemde cao-bepaling. De commissie vindt dit besluit in strijd met het verbod op leeftijds discriminatie. De cao-partijen voerden wel aan dat de regeling was bedoeld om de kwaliteit van het orkest te waar borgen. Maar een standaard-demo- tie op een bepaalde leeftijd is vol gens de commissie niet het juiste middel daartoe. Het vorderen van de leeftijd leidt niet in alle geval len tot mindere prestaties, aldus het oordeel. De commisie heeft de cao-partijen aangeraden een leeftijdsbewust personeelsbeleid te ontwikkelen, waarin niet langer onderscheid naar leeftijd wordt gemaakt. De vakcentrale FNV vindt dat het stapje-terug-doen-om-leeftijdsre- denen alleen mag worden doorge voerd als de werknemer in kwes tie ermee instemt. De bond vindt de uitspraak van de Commissie Ge lijke Behandeling belangrijk, om dat werkgevers erdoor worden uit gedaagd om een goed personeels beleid op te zetten voor ouderere werknemers. Een klein deel van de cao's bevat afspraken over demotie, aldus de FNV. Het vorderen van de leeftijd leidt niet in alle gevallen tot mindere prestatie. Het degraderen van een werknemer op grond van leeftijd alleen is discriminerend. eens maar ook bewondering, omdat een deel van de dans in het - kille - water plaatsvond. De voorstelling is een initiatief van culturele werkplaats Het Getij. Dat vroeg vier jonge poë ten een gedicht te schrijven over de elementen water, vuur, aarde en lucht. Op basis van de tek sten heeft Van Loo haar choreografie gemaakt. De gratis voorstelling is vanavond te zien bij strandtent De Stenen Toko in Domburg, morgen op het Badstrand in Vlissingen en zondag bij strandtent De Schaar (Westenschouwen). Aan vang: telkens om 20.00 uur. foto Peter Nicolai BRESKENS - De dansvoorstelling De 4 elementen beleefde gisteravond haar première op het strand van Breskens. Met het zand als podium, de Wes- terschelde als decor en in de verte Vlissingen voerden elf danseressen een choreografie uit van Jikke van Loo. Zij oogstten niet alleen waardering Vrijdag 3 augustus 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 181 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85www.pzc.nl zie pagina

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1