Schiphol richt zich op entertainment 1 Winststijging voor Essent Amsterdams vliegveld wil dat reizigers blijven hangen. Beurs voor kat en hond geopend Maat Augustus Alles mogelijk- Jerry's AMSTERDAM - Amsterdam Airport Schiphol ontwikkelt zich in snel tempo tot niet alleen een uitge breid winkel- en horecagebied, maar vooral ook tot een ontspan- nings- en entertainmentruimte. De komende jaren worden op dat gebied steeds meer nieuwe en in novatieve producten en diensten ontwikkeld, vertelt Freek Vermeu len, manager productontwikkeling van de Schiphol Group. De Holland Boulevard, tussen de E- en de F-pier, moet zich ontwik kelen tot een promotiepromenade voor Nederland. „Je zou het kun nen vergelijken met het vliegveld in Vancouver. Daar zie je als je aan komt vrijwel direct elementen als indianenbeelden, totempalen en stromende bergbeken. Je voelt met een de elementen van het gebied waar Vancouver ligt om je heen", aldus Vermeulen. De zogenoemde 'sense of place' elementen van Nederland moeten ook verrijzen in de nabijheid van Rijksmuseum Amsterdam Schip hol, het enige luchthavenmuseum ter wereld. „Nu is dat vooral een doorgangsge bied maar het moet een verblijfsge- bied worden. We denken dan aan de presentatie van bijvoorbeeld Dutch design, echte Hollandse ho reca en typisch Nederlandse lek kernijen, maar ook aan de opko mende Nederlandse mode. Eigen lijk typisch Nederlandse iconen", zegt Vermeulen. Op deze manier wil de Schiphol Group het aandeel entertainment en ontspanning op de nationale luchthaven vergroten. Luchthaven Schiphol wil verande- ren van doorgangsgebied in ver- blijfsgebied. Om dat te realiseren gaat Schiphol meer inzetten op entertainment. In detail treden wil Vermeulen nog niet. Schiphol doet veel onder zoek naar wat de reizigers willen. Vermeulen zegt veel gebruik te ma ken van eigen onderzoek, rappor ten en ideeën van trendwatchers. „Die ontwikkelingen vertalen wij naar praktische investeringen." Vermeulen: „Schiphol kan het bes te gezien worden als een Airport- City waar je bijna dezelfde func ties hebt als in een 'echte stad'." De diensten en winkels bestaan langer dan het onderdeel entertain ment en ontspanning. Waar de rei ziger zich vroeger kon ontspannen in een luie stoel, kan hij nu voor enkele uren een speciale stilteruim te opzoeken om zich terug te trek ken. Ook werd gisteren bekend dat Schiphol een Yotel krijgt. Dat is een nieuw design hotelconcept met 56 kamers. Het Yotel is be doeld voor transferpassagiers die even kort, maar wel comfortabel van hun rust willen genieten of zich willen opfrissen. BANGKOK - Jiwlew, een keeshondje, tijdens de opening en kat. De markt daarvoor vertegenwoordigt in Thai- van Pet Expo Thailand 2007 in Bangkok. Daar staan land een waarde van 123 miljoen euro per jaar. sinds gisteren een massa spullen uitgestald voor hond foto EPA ARNHEM - De winst van Essent is in het afgelopen halfjaar sterk ge stegen. Het resultaat, uit voortge zette activiteiten, steeg van 390 miljoen tot 483 miljoen euro. De omzet steeg licht tot 3,57 mil jard euro. Het concern, dat met energiebedrijf Nuon wil fuseren, haalde meer winst uit de handel in energie. De omzet elektriciteit steeg met 11 procent. De gasomzet daalde, in vergelijking met een jaar eerder, met 22 procent door het zachte weer. De gerealiseerde winst van 483 mil joen euro is exclusief de eenmalige bate van 1,8 miljard euro uit de ver koop in januari van kabelbedrijf Essent Kabelcom aan de investe ringsmaatschappijen Cinven en Warburg Pincus. Luxe 5-standenstoel en nog veel meer superaanbiedingen! I JAAR GARANTIE OP DE GEHELE COLLECTIE Tuin-& Serremeubelen Middelburgsestraat 64 4371 ET Koudekerke T: 0118 - 551 444 E: maatgarant@hetnet.nl I: www.maatgarant.nl Uitschuiftafel MG-teak incl. 4 verstelbare stoelen ÏW- va*» fviG-teak TopBank 120cm en 150cm breed De mooiste collectie wicker-stoelen in diverse kleuren. Alu. frame, roest niet! MG-teak tafel 120cm rond incl. 4 wicker stoelen (3 kl.) PZC Vriidae 3 aueustus 2007 Uw gastheer in Vlissingen, Middelburg en Goes! Vandaag 25+ night! RESERVEER NU 0113 - 23 23 23 Heerlijk dineren. U zoekt een unieke locatie voor uw bruiloft, een spetterend feest, evenement of een exclusief gala? De party- en vergaderzalen van Arneville (Middelburg), Arion (Vlissingen) en Jersey (Goes) zijn daarvoor dé locatie bij uitstek. De aankleding en culinaire invulling kan helemaal op maat naar uw wensen worden ingevuld, of worden afgestemd op diverse thema's. Meer info? Neem contact op met onze sales manager. 3-gangen 23,50 Vooraf: Gemarineerde zalm met een tuinkruidendressing Hoofdgerecht: Gekookte Zeeuwse mosselen met friet en salade Nagerecht: Verse aardbeien met vanille-ijs en slagroom Brasserie Arion tel.: 0118 - 410 502 Grand Café Stefano's tel.: 0118 - 418 019 Grand Café Raymondo Vlissingen tel.: 0118 - 441 441 Grand Café Raymondo Goes tel.: 0113 - 230 066 Grand Café - Hotel Jersey tel.: 0113 - 232 323 Restaurant Hotel Arneville tel.: 0118 - 638 456 kletsen proeven drinken Tel: 0118 - 410 502 Fax: 0118 - 416 362 E-mail: info@amadore.nl slapen lachen eten (SyanScafé Stefano s Jersey Grand Café - Hotel" HrpwtZlfjm jpiiöri Arneville gulden Stroom Grand Café - Hotel Jersey is gelegen op de Grote Markt van Goes. Jersey is de ideale plek voor een gezellig diner met vrienden of familie. Na het diner wordt het Grand Café geleidelijk en op ontspannen wijze omgetoverd naar een Club. Deze vrijdag staat in het teken van 'happen en stappen voor 25+' met DJ Michaelman. Zaterdag: DJ Le Ber

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15