Fruittelers eerder aan de pluk Blues, soul en rock op Mart Rock WIJ ZIJN VERHUISD! VAN WESTEN ZG 12B It Noord-Bevelandse kunstenaars zetten hun werk op een T-shirt Politie op zoek naar getuigen achtervolging Eurocontract kan Poolse arbeidskrachten ruim op tijd leveren. Let op: 50% korting op alle restanten zomerkleding. menótv-eai' aoe& VAN WESTEN S PZC Donderdag 2 augustus 2007 I 29 door Mieke van der Jagt GOES - De natte zomer tot nu toe heeft het stralende voorjaar bijna doen vergeten, maar de fruittelers in Zeeland zijn zich er terdege van bewust. TWee weken eerder dan normaal zijn de appels en peren rijp voor de pluk en het leger sei zoenarbeiders moet dus twee we ken eerder de boomgaarden in. A. Slabbekoorn voorzitter van de kring Zeeland en Brabant van de fruittelersorganisatie NFO ver wacht dat half augustus de Elstar, een appelras dat op grote schaal wordt geteeld, zal worden geplukt. De Jonagold komt een week later aan bod. Vervolgens storten de plukkers zich op de peren. 1^ De natte zomer noopt de Zeeuw- se fruittelers tot een vroege pluk. Met inzet van Poolse sei zoensarbeiders moet het karwei te klaren zijn. Problemen geeft dat volgens Slab bekoorn niet omdat de fruittelers bouwplannen hebben, waarin het werk gelijkmatig is verdeeld over de plukperiode. De opvolging en het tempo waarin soorten en ras sen rijpen, is niet verstoord. Ook met de seizoensarbeid ver wacht de fruitvoorman geen pro blemen. „De schoolvakantie ein digt dit jaar vroeg, dus de moeders kunnen vroeg komen plukken." Aan de vroege pluk zit bovendien een ander voordeel: meer kans op mooi weer. Het plukt nu eenmaal prettiger in het zonnetje dan in een herfstige depressie met koude wind en buien. Eurocontract, onderdeel van Groen Flex, dat de arbeidsbemid deling van veel Poolse seizoenar beiders regelt, voorziet ook geen problemen. Een woordvoerster meldt dat Eurocontract de vroege pluk heeft zien aankomen en op tijd krachten heeft geworven. „Vo rig jaar was het moeilijker omdat de werkvergunningen uitbleven. Nu is dat allemaal vrij, dus goed en snel te regelen.." door Sheila van Doorsselaer SINT-JANSTEEN - De vierde editie van Mart Rock in Sint-Jansteen staat zaterdag 18 augustus in het te ken van blues, soul, pop, natuur lijk rock en een vleugje rockabilly. Vijf livebands zijn ingehuurd om het Martje van Wardje op stelten te zetten. De Antwerpse flikkenfor- matie (de vijf muzikanten werken allen bij de politie) Blue Con- nexxion brengt een ode aan idolen zoals The Shadows, Elvis, The Kinks, The Beatles en The Rolling Stones. De blues wordt gespeeld door The Aartvarks. Deze vijfkop pige band speelt covers die zowel jong als oud zullen aanspreken. Op veler verzoek keert C-Stuff te rug op het Martje van Wardje. De coverband met pop- en rockcovers als repertoire was al eerder te gast op Mart Rock en deze veteranen werden al gauw een publiekslieve ling. De organisatie is er bijzonder trots op dat ze Jive For Your Life door Rob Paardekam KAMPERLAND - „Hmm, zit best lek ker." Frans Prunier uit Kortgene heeft zojuist een T-shirt aangetrok ken met een print van één van zijn eigen schilderijen erop. Als het een beetje meezit, lopen binnenkort meer mensen in zo'n bijzonder kle dingstuk rond. „Ik hoef er niet rijk van te worden, maar het moet wel wat opbrengen." Samen met fotograaf Cas Donker en schilder Jacques Benschop, bei den uit Kamperland, richtte Pru nier enkele maanden terug het kunstcollectief Zeeuws Zout op. „Daarmee willen we kunst wat dichter bij de mensen brengen en het commercieel aantrekkelijker maken", vertelt Donker, die als eer ste met het idee op de proppen kwam. „Nu is kunst nog behoorlijk hoogdrempelig voor mensen." Pru nier knikt: „Auto's worden ver kocht alsof het lollies zijn, maar een schilderij van twaalfhonderd euro vinden mensen duur." Die personen kunnen nu voor een klei ne dertig euro een heuse Donker, Prunier of Benschop bemachtigen om aan de muur te hangen of ge woon aan te trekken. De T-shirts vormen het eerste project van het kunstcollectief Elk van de drie kun stenaars heeft twee werken uitgeko zen, en die zijn vervolgens op een shirt geprint. Nu is het afwachten of mensen de T-shirts gaan kopen. Donker heeft goede hoop. Ook toe risten zouden volgens hem wel eens geïnteresseerd kunnen zijn. „Je hebt een echt Zeeuws product, zonder dat je nou meteen met de geijkte souvenirs naar huis gaat." heeft weten te strikken. Het trio, dat de ruggengraat vormde van De Lamaketta's, is na een afwezigheid van ruim twee jaar weer springle vend. Jive For Your Life doet niet aan dialect, maar brengt onverval ste blues, swing en rockabilly met veel improvisatie. De uitsmijter van Mart Rock is dit jaar T. Brown The Kalashnikovs. Zij staan ga rant voor dampende fimk en hart verscheurende soulklassiekers van James Brown. Aanvang 20.30 uur. COLIJNSPLAAT - De politie zoekt ge tuigen van een achtervolging die dinsdagavond rond kwart over tien heeft plaatsgevonden op de Deltaweg tussen Colijnsplaat en Goes. In de zaak is aangifte gedaan door een 30-jarige inwoner van Yerseke. De Yersekenaar reed in een rode Peugeot 205. Hij werd op de Delta weg, vanaf de Zeelandbrug bij Co lijnsplaat tot Goes, achterna geze ten door de bestuurder van een donkerkleurige Audi. Die zou ge probeerd hebben de Peugeot klem te rijden. De oorzaak van het inci dent ligt, meldt de politie, in de re lationele sfeer. Getuigen wordt ge vraagd zich te melden via 0900- 8844. In afwachting van de volledige vernieu wing van ons winkelpand aan de Lange Vorststraat kunt u het komende jaar bij ons winkelen aan de Kreukelmarkt 11, halverwege de Grote Kerk en de V&D. Het gehele jaar, totaan de opening van het nieuwe pand, kunt u van ons aantrekke lijke aanbiedingen en acties verwachten. Kreukelmarkt 11 4461 HW Goes Tel.: (0113) 27 01 60 www. vanwesten .nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61