en vermaak wekt geestdrift dagen feest in Colijnsplaat 1 1 Opblaasdorp verrijst Kunstwandeling door Zierikzee Maandagavondzang in kerk Haamstede The Watchman in het Diekhuus Middelharnis Kattenhater strooit gif in Sint-Jansteen Kwalleballen op Dag van 't Ouweland r|M| Colijnsplaatse Dagen vast hoogtepunt op de evenementenkalender. S PZC Donderdag 2 augustus 2007 27 C 7 bruinisse - Op het veld van de Bru- se Boys gaat maandag om 10.00 uur het Kindercircus Opblaasdorp van start. Deze activiteit vervangt het jaarijkse huttendorp in Zierik- zee. De verzameling van tien speel toestellen wordt na Bruinisse nog opgeblazen bij Mevo in Zierikzee (7 augustus) en op de Beatrixwei- de in Burgh-Haamstede (9 augus tus). zierikzee - Bij alle Zierikzeese gale ries en ateliers waar een lichtblau we vlag hangt, kan de liefhebber zaterdag en zondag zomaar binne- stappen. Dan wordt namelijk de kunstwan deling weer gehouden. Te zien zijn: schilderkunst, keramiek, foto grafie en stofversiering. De wande ling sluit aan op de stadswande ling van de VW en duurt van 12.00 tot 17.00 uur. burgh-haamstede - Een samen zang- en muziekavond staat maan dag gepland in de gereformeerde kerk van Haamstede aan de Plat- boslaan. Dit keert bespeelt Harry Hamer het orgel en leeft Hendrie Westra zich uit op de marimba. De avond staat onder leiding van Cor van Eek. De maandagavondzang begint om 20.00 uur. middelharnis - The Watchman treedt morgen op in het Diekhuus in Middelharnis. The Watchman speelt blues, rock en onvervalste Amerikaanse folk. Samen met Ankie (mix en zang) brengt hij muziek uit het hart. Het optreden is een combinatie van se rieuze liedjesschrijverij en veel hu mor. The Watchman speelt vanaf 21.00 uur en de toegang is gratis. sint-jansteen - In Sint-Jansteen is een kattenhater actief. Een vergif tigde kat kon ternauwernood door de dierenarts van de dood worden gered. Het is niet de eerste keer dat in Sint-Jansteen een gifstrooier aan het werk is. Deze keer was de kat van de familie Van Osselaer het slachtoffer. De dierenarts stelt dat de kat vergiftigd is met een nieuw soort gif dat het zenuw- en spier stelsel van de kat aantast. oud-sabbinge - Het open Zeeuws kampioenschap kwalleballen, een soort rugby zonder regels, wordt zaterdag gestreden op de Dag van 't Ouweland in Oud-Sabbinge. Om 15.00 uur barst de strijd los. Twee teams staan tegenover elkaar. Het gaat erom een zware zandzak bij de tegenstanders in het doel te krij gen. De Dag van 't Ouweland, met onder meer ringrijden, kinderspe len en markt, begint om 11.00 uur. Kinderen gingen gewapend met onderwaterkijker en garnalennetje op speurtocht in de oeverzone van het strandje van Borrendamme. foto Dirk-Jan door Mieke van der Jagt j COLIJNSPLAAT - „Vrijwilligers, daar hangt alles van af Zonder mensen die naast een drukke baan of een I drukke zaak, tijd willen steken in het dorp, gebeurt er nergens iets." Ko Kallewaard kan het weten. In zijn dorp, Colijnsplaat, gebeurt veel en het zijn haast allemaal din- Igen die rechtstreeks uit de bevol king komen. „We hebben hier Peerock, de stich ting Promotie Colijnsplaat-Kats en de stichting Colijnsplaatse Dagen. Ondernemers, verenigingen en ge wone burgers trekken de kar en de ;emeente Noord-Beveland spon sort en faciliteert. Zo moet het. On- ernemers zijn slim genoeg om te eseffen dat hun sponsorgeld een jebied aantrekkelijker helpt ma- en. Voor eigen inwoners en voor toeristen, want daar moeten we het op Noord-Beveland per slot van rekening van hebben." De stichting Colijnsplaatse Dagen, waarachter Kallewaard één van de motoren is, ontstond vijfjaar gele den, toen de Visserijdagen ophiel den te bestaan. „De Visserijdagen waren iets minder bottom-üp. Het hele dorp deed wel mee, maar de visserij was toch belangrijk in de organisatie. Het ging slecht in die sector en er waren geen kotters voor rondvaarten meer beschik baar. Wij zijn als een haas in het gat gesprongen en inmiddels heb ben we het wel in de vingers." Vrijdag 10 en zaterdag 11 augustus is de vijfde aflevering van de Co- lijnplaatse dagen en iedereen doet weer mee. Vrijdagmiddag begint Wl De stichting Colijnsplaatse Da- gen koestert in het programma voor 10 en 11 augustus de rela tie met het water als het groot ste kapitaal. het om 13.00 met krabvissen voor de kinderen. Zaterdag begint het feest al om 10 uur met een kinder- vrijmarkt en een braderie. „Wé houden de relatie met het water natuurlijk in stand, want dat is ons grootste kapitaal." Kallewaard somt het op: rondvaarten op de Oosterschelde en de mogelijkheid om een kwartier lang met 100 kilo meter per uur over het water te vliegen in een speciale powerboot. Wie ouder is dan twaalf kan zijn eerste duik maken en de mensen met de radiografisch bestuurde bootjes zijn er ook weer. Vast onderdeel van het feest: krabvissen voor kinderen, foto Willem Mieras Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57