Rens Blom verliest van de pijn Wielrenner Kvan Cox Johnny Hoogerland verschalkt Mike sterft op operatietafel Jr Lkj 41 43 42 Wereldkampioen kan zijn in 2005 veroverde titel niet verdedigen. Italiaanse golfer Pissilli positief op doping Milan-verdediger Nesta stopt als international Schuster wil haast maken met Robben Pleidooi Moser voor een keiharde aanpak Astana zit nu ook zonder fietsleverancier 0, Alloo in criterium Acht van Chaam Donderdag 2 augustus 2007 Euforische stemming onder fans op open dag van Feyenoord 9 Ajax heeft al een grote kring om datum 14 augustus gezet Tip? sport@pzc.nl Rens Blom druipt gedesillusioneerd af, nadat hij in Amsterdam geblesseerd op heeft moeten geven. foto Olaf Kraak/ANP door Robert-Jan Friele AMSTERDAM - Soms waren zijn sprongen goed, vaker moest hij wedstrijden staken. Op papier was hij fitter dan ooit, maar op het tar tan voelde polsstokhoogspringer Rens Blom zijn lijf protesteren. „Ik wist het zelf ook niet. Nu weet ik het wel, en is het voorbij." Hij gaat niet naar de WK om zijn titel te verdedigen. De aanloop werd afgebroken, de polsstok ging naar beneden. Wie Rens Blom een beetje had gevolgd de laatste tijd, wist welke medede- JOHANNESBURG - De Zuid-Afrikaan- se beroepswielrenner Ryan Cox is gisterochtend overleden na een mislukte spoedoperatie aan een lekkende slagader. Dat gebeurde in een ziekenhuis in Johannesburg, meldde zijn ploeg Team Bar- loworld. De 28-jarige Cox was drie weken geleden al geopereerd aan spatade ren. Er traden afgelopen maandag complicaties op en Cox, tweevou- ling er zou komen toen hij de mi crofoon vroeg. Maar de meeste toe schouwers van de Pole Vault Chal lenge, gehouden in de schaduw van het Paleis op de Dam, keken verbaasd op toen de stampende muziek werd stopgezet en Blom met trillende stem het woord nam. „Het gaat niet. Ik vind het heel vervelend, want dit is een mooie wedstrijd, speciaal voor mij. Maar ik heb een flinke ontste king aan mijn achillespees en kan niet lopen zonder pijn. Ik weet ook niet wat de toekomst brengt." Dat wist Blom twintig minuten la ter wel, toen hij de tent verliet waarin hij toevlucht had gezocht, de ogen afgeschermd met een spie gelende zonnebril. Nog steeds geë- dig kampioen van zijn land, moest in allerijl naar het ziekenhuis. Daar mocht een spoedoperatie niet baten. Cox was prof vanaf 2001 en vierde zeven overwinningen. In 2005 was hij tweede in de eindstand van het Aziatische continentale circuit, de UCI Asia Tour. Dat jaar won hij ook de Ronde van Lankawi, een meerdaagse wielerronde op het vasteland van Maleisië. motioneerd vertelde Blom dat zijn seizoen ten einde was. „Ik doe er alles aan. Ik kan best door pijn heen bijten, maar het is alsof ik mijn hand op een hete plaat leg. Het gaat gewoon niet." De wereldtitel die Blom in 2005 won door in Helsinki als beste met moeilijke omstandigheden (wind en regen) om te gaan, kan hij twee jaar later niet verdedigen in een rechtstreeks duel met zijn concurrenten. Een stukje ontsto ken vetweefsel vlak achter zijn lin- [99 Het seizoen van wereldkampioen Rens Blom zit er door een achil lespeesblessure al op. Zijn titel kan hij daardoor op het komen de WK niet verdedigen. CHAAM - Johnny Hoogerland heeft gisteren de Acht van Chaam bij de elite/beloften gewonnen. De wiel renner uit Yerseke haalde het voor Mike Alloo uit Bergen op Zoom. Het was zijn tweede seizoenszege na zijn winst in Maren Kessel. Hoogerland moest vorig jaar ver trekken bij Jartazi. Sportdirecteur Jef Braeckevelt had hem echter in september beloofd dat hij bij die ploeg mocht blijven. Die toezeg ging, gedaan in de euforie na het winnen van een kermiskoers en ker achillespees - waardoor hij el ke ochtend hinkend zijn bed ver laat - is het struikelblok voor de dertigjarige Limburger. „De beste polsstokspringers van het seizoen zijn een heel jaar ge zond", aldus Blom. „Dat had ik in 2005 ook. Dan kom je in een flow te zitten en ga je alleen maar om hoog. Nu werd ik telkens omlaag gehaald." Dat begon in juni na een gestaakte wedstrijd in Griekenland en verergerde met de week. Blom ontkende dat de druk van het ver dedigen van zijn wereldtitel hem parten had gespeeld, waardoor hij misschien te vaak met pijn heeft doorgetraind. „Er staat 's ochtends niemand naast mijn bed. Ik beslis zelf wat ik doe." enkele andere ereplaatsen, bleek niets waard. Hoogerland oogde gis teren echter allerminst als een ge slagen hond. „Ik ben er nu weer aardig over heen, heb bij Greenflex een leuke baan. Omdat die firma op de truien staat van Van Vliet EBH, kon ik daar aan de slag. Ik heb het zowel op mijn werk als op de fiets weer helemaal naar mijn zin." Bij de vrouwen was de winst voor Marianne Vos. Koos Moerenhout won in Chaam bij de profs. MILAAN - De Italiaanse golfer Ales- sandro Pissilli is positief bevonden bij een dopingcontrole. Hij werd op 29 juni tijdens het nationale kampioenschap in Turijn betrapt op het gebruik van het verboden middel finasteride. De positieve test geeft voeding aan de bewerin gen van het Zuid-Afrikaanse golf- icoon Gary Player. Die zei onlangs^ dat steeds meer beroepsgolfers hun toevlucht nemen tot prestatie- bevorderende middelen. ROME - Alessandro Nesta stelt zich niet langer beschikbaar voor de na tionale Italiaanse voetbalploeg. De 31-jarige verdediger van AC Milan maakte gisteren bekend dat hij het fysiek niet meer aankan. Nesta speelde in totaal 78 interlands en was actief op drie WK's. In 2006 veroverde hij met Italië de wereld-"* titel. Francesco Totti bedankte on langs eveneens voor het Italiaanse elftal. De spits (30) wil zich volle dig richten op zijn club AS Roma. MADRID - Trainer Bernd Schuster heeft er bij de clubleiding van Real Madrid op aangedrongen om Ar jen Robben zo snel mogelijk over te nemen van Chelsea. De Duitser deed dat verzoek na de 3-0-neder- laag in een vriendschappelijk duel met Hannover. „Al vanaf het be gin van de voorbereiding hebben we grote problemen op de linker flank. Ik beschik op die posities over slechts één speler met aanval lende kwaliteiten. Robben is de speler die we nu nodig hebben." ROME - De Italiaanse wielergroot- heid Francesco Moser pleit voor een keiharde aanpak van doping- zondaars. 'Zero tolerance' is zijn devies. „We moeten hard ingrij-" pen. Wie wordt betrapt op het ge bruik van dope, moet voorgoed uit deze sport verdwijnen en een ander beroep kiezen", aldus Moser in de Italiaanse sportkrant Gazzet- ta dello Sport. „De controles boeze men kennelijk te weinig angst in", refereert de oud-renner aan de re cente dopinggevallen in de Tour. ASTANA - Wielerploeg Astana' heeft behalve geen kopman, straks ook geen fietsen meer. De leveran cier, het Zwitserse BMC, heeft het contract met de Zwitsers-Kazach- staanse wielerploeg deze week op gezegd. Als reden voert het bedrijf de recente dopingschandalen aan. Astana-kopman Aleksandr Vino-, koerov werd tijdens de Ronde van Frankrijk betrapt op bloeddoping. Nog voor de Tour bleek Matthias Kessler te veel testosteron in zijn' bloed te hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43