maar ook met veel meer water gehandicapte op strand Haiku-kraam op folkloristische dag Kattenhater strooit gif in Sint-Jansteen Politie ontmanteld hennepkwekerij Surrender helpt kermis in Yerseke openen Schrijfster presenteert gedichtjes van kinderen basisschool Zoutelande. Twee gewonden bij aanrijding Vlissingen Kwalleballen in Oud-Sabbinge w PZC Donderdag 2 augustus 2007 27 DISHOEK - Bij strandovergang Kaap- duinseweg bij Dishoek wordt mor genmiddag om een uur de nieuwe gator van de Stichting Strandex- ploitatie Walcheren officieel in ge bruik genomen door de Veerse wethouder J. Melse. Een gator is een open voertuigje waarmee ge handicapten over het duin kun nen worden gebracht. De oude ga tor was versleten. SINT-JANSTEEN - In Sint-Jansteen is een kattenhater actief. Een vergif tigde kat kon ternauwernood door de dierenarts van de dood worden gered. Het is niet de eerste keer dat in Sint-Jansteen een gifstrooier aan het werk is. Deze keer was de kat van de familie Van Osselaer het slachtoffer. De dierenarts stelt dat de kat vergiftigd is met een nieuw soort gif dat het zenuw- en spierstelsel van de kat aantast. VLISSINGEN - In de Glacisstraat in Vlissingen werd gistermiddag een hennepkwekerij met 124 planten aangetroffen en ontmanteld. Net nadat de politie de woning had betreden, renden drie perso nen de deur uit, recht in de armen van een agent die buiten stond. De drie, twee mannen van 26 en 31 jaar en een 19-jarige vrouw, allen Vlissingers, werden aange houden en in verzekering gesteld. YERSEKE - De band Surrender, die al decennia rockt in zijn moers taal, speelt donderdag 16 augustus in een podiumtent op de Yersekse kermis. De kermis is de opmaat tot de Mosseldag die twee dagen la ter in het hele dorp wordt gehou den. In het voorprogramma speelt de Zeeuwse Rowwen Hèze tribute- band Bestel Me. Het concert op de Julianahaven begint om 20.00 uur. door Carla van de Merbel ZOUTELANDE - Tussen de kantklos- sers, klompenkappers en potten bakkers die vandaag tijdens de folkloristische dag in Zoutelande hun oude ambacht laten zien, staat ook de kraam van schrijfster Lut Lievense-Nauts. Zij verkoopt de producten van een ander oud, in dit geval Japans, ambacht: het schrijven van een haiku, een kort gedicht, gemaakt volgens bepaalde regels. De Zoutelandse Lut Lievense (Gent, 1950) heeft eerder dit jaar een haiku-workshop gegeven aan groep 8 van de Willibrordusschool en presenteert de resultaten daar van in haar kraam op de folkloris tische dag. De haiku's die de kinde ren gemaakt hebben, zijn in een boekje gebundeld en de vier beste zijn op kaarten gedrukt die per set verkocht worden. Maar er zijn ook kalenders, onderzetters en boeken leggers; allemaal met een haiku er op. Helikoptertjes dwarrelen op en neer tot een zachte landing. (Evelien van den Berg) Lievense is enthousiast over de hai ku-workshop die ze met de kinde ren heeft gehouden. Drie keer an derhalf uur zijn zij en de kinderen met haiku's bezig geweest. Aan de hand van voorgelezen voorbeel den liet ze de kinderen zelf ontdek ken wat een haiku precies is en wat de 'spelregels' zijn: een haiku bestaat uit drie regels, de eerste re- 155 Lut Lievense-Nauts gaf een work- shop haiku-schrijven aan groep 8 van de Willibrordusschool. De ge dichtjes van de kinderen zijn ge bundeld in een boekje. gel heeft vijf lettergrepen, de twee de zeven en de laatste weer vijf; in een haiku gebeurt iets; in de laat ste regel zit vaak de verrassing en rijmen hoeft niet. Lievense: „Om uit te leggen wat een haiku is, zei ik tegen de kinde ren: 'Stel je voor dat het raam in de klas open staat. Er vliegt een vo gel naar binnen, maar voor je het weet is-ie alweer weg, terug naar buiten. Zo is het ook met de hai ku." Om de kinderen te prikkelen tot het maken van een haiku, is Lie vense vervolgens met ze op stap gegaan. „Pen en papier mee en naar buiten. Niet kletsen, maar kij ken, ruiken en horen. Je zintuigen gebruiken. Dat werkte heel goed. We gingen naar het bos en naar het strand. Twee meisjes kwamen al tijdens het lopen een haiku te gen me fluisteren. Sommige kinde ren vonden het moeilijk. Die had den met moeite één haiku. Ande ren hadden er wel drie." Een groep trekvogels haast zich naar een warmer land winter in aantocht. (Frenk Adriaanse) Lut Lievense-Nauts werd een jaar of tien geleden 'bevangen door de haiku' tijdens een cursus over de dichter J.C. van Schagen. „De hai ku heeft m'n voorkeur. Het is emo tie in een vingerhoedje. Je kan al tijd met haiku's bezig zijn, ook ge woon als je over straat loopt. Een haiku moet een plaatje oproepen, als je hem leest of hoort moet je een schilderijtje zien." De folkloristische dag vandaag in Zoutelande duurt van twee tot ne gen uur. Behalve de haiku-kraam van Lut Lievense en de oude am bachten is er ringrijden, een boeren- markt, een bazaar van muziekvereni ging Luctor et Emergo en een rom melmarkt. Er zijn ook activiteiten voor kinderen. Van negen tot twaalf uur is er live-muziek. VLISSINGEN - Op de President Roos- eveltlaan in Vlissingen vond woensdag om kwart over zes 's middags een aanrijding plaats. Een veertienjarige fietsster uit Be verwijk, met een achtjarig meisje uit Vlissingen achterop, kon niet op tijd stoppen bij de verkeerslich ten bij de Burgemeester van Woel- derenlaan. Ze botste op een 46-jari- ge Vlissingse vrouw. De vrouw en het achtjarige meisje liepen beiden lichte verwondingen op. OUD-SABBINGE - Het open Zeeuws kampioenschap kwalleballen, een soort rugby zonder regels, wordt zaterdag gestreden op de Dag van 't Ouweland in Oud-Sabbinge. Om 15.00 uur barst de strijd los. Twee teams staan tegenover elkaar. Het gaat erom een zware zandzak bij de tegenstanders in het doel te krij gen. De Dag van 't Ouweland, met onder meer ringrijden, kinderspe len en markt, begint om elf uur. Piet Oomen, eigenaar van camping De Witte Raaf bij Arnemuiden. „Dat onze camping nu ouderwets is, wil ik niet zeggen, maar er moet iets gebeuren. Je moet mee met de concurrentie, wij moeten hier meer bieden dan de campings aan de Noordzeekust. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29