Niet alleen allochtone jeugd ontheemd Meningen ftwakantiestu 279 349 425 555 699 729 r 'Je moet onderzoek over isolement allochtonen niet overdrijven.' Bevolkingsgroei en WCT Rasmussen 4 Stadhuis Vlissingen Kunst en cultuur Kreta - Chersonissos 2* VakantieStunt Bingo Logies v.a Can. Eilanden - Gran Canaria 3* Playa del Sol Appartement Logies v.a Tunesië - Hammamet Egypte - Sharm el Sheikh Curasao - Willemstad Dom. Republiek - Sosua 3* Casa Marina Beach Hotel All Inclusive v.a fiDDn PZC Donderdag 2 augustus 2007 1 1 Het open kampioenschap Turks olieworstelen in Amsterdam, 2002. Voor een aanzienlijke groep Turkse jongeren in de hoofdstad speelt het culturele le ven zich vooral af binnen de eigen familie of bevolkingsgroep, zo blijkt uit onderzoek. foto Robin Utrecht door Vera Spaans AMSTERDAM - Veel Turkse en Ma rokkaanse jongeren voelen zich in Amsterdam ontheemd en geïso leerd, bleek deze week uit onder zoek. Ze geven aan dat ze weinig mensen hebben om mee te praten en gaan vooral om met leeftijdsge noten uit de eigen etnische groep. Socioloog Floris Vermeulen, onder zoeker bij het Instituut voor Migra tie en Etnische Studies is er niet zo van onder de indruk - Wordt Amsterdam bevolkt door on gelukkige allochtone jongeren? „Je moet het niet overdrijven. Veer tig procent van de Turkse en Ma rokkaanse jongeren voelt zich niet verbonden met de buurt, tegen over dertig procent van de autoch tone jongeren. En Surinamers voelen zich juist weer meer thuis in de buurt. Wat veel zorgwekkender is, is dat zoveel jongeren zich sociaal geïso leerd voelen. Dat heeft minder te maken met afkomst dan met sociaal-economische positie. Alle mensen met weinig geld of zonder baan hebben minder mensen om op terug te vallen. Dat geldt voor allochtonen net zo goed als voor autochtonen." - Het blijkt wel dat Marokkanen die LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Gedeputeerde H. van Waveren wil de Zeeuwse bevolking laten groeien met een half procent per jaar, maar tegelijkertijd draagt hij politieke verantwoordelijkheid voor het in de ijskast zetten van de Westerschelde Container Ter minal. Het aantrekken van nieuwe inwoners - het zou trouwens al mooi zijn als de provincie het jaar lijkse vertrekoverschot kon beteu gelen - is alleen mogelijk als er vo lume en variëteit is op de arbeids markt. In Zeeland ontbreekt die va riëteit vooral in de dienstensector, maar juist daar kan een kapitaalin tensief bedrijf als de WCT een flin ke injectie geven. Onbegrijpelijk dus, de koers van Van Waveren. Sjaak van der Linde, Paauwenburgweg, Vlissingen Ik heb geen verstand van wielren nen. Toch keek en luisterde ik de ze Tour iedere dag naar het einde van een etappe. Met veel plezier keek ik naar het glunderende, schijnbaar onvermoeibare koppie van Rasmussen. Ook geweldig om te zien hoe zijn ploegmaten, voor al Michael Boogaard, hem steun den. Wat een geweldig feest was dat geworden in Parijs. Nu is het volgende gebeurd: Rasmussen ka potgemaakt en Boogaard - voor wie deze tour het einde in het fan tastische besluit van zijn carrière zich in hun eigen groep opsluiten, geen aansluiting vinden bij andere bevolkingsgroepen. „Alleen op basis van cijfers over ge voel van discriminatie zou je kun nen stellen dat ze geen aansluiting vinden. Maar dat is te kort door de bocht. Niet iedereen die bij een be paalde gemeenschap zit, integreert actief. Maar het gebeurt wel." had moeten worden - vernederd en uitgefloten voor iets waar hij noch zijn ploeggenoten iets aan konden doen. Iedereen weet dat Rasmussen zich heel het seizoen heeft voorbereid op deze Tour. Rasmussen. Hij is ontelbare keren getest op do ping, steeds negatief Hoe komt het dan dat niemand een maand lang iets van hem heeft gehoord? Ie mag aannemen dat Rasmussen zeker een mobieltje bij zich had. Er zijn brieven naar hem gestuurd en als je dan niets hoort, moet er toch ergens een lichtje gaan bran den en wacht je niet tot de Tour bijna afgelopen is? Jammer dat me neer Wijffels weg is bij de Rabo bank, die had vast een fatsoenlijke oplossing gevonden. A. van de Berge Arnelaan 31, Middelburg Afgaande op de berichtgeving in de PZC van de afgelopen weken blijkt er met name en niet alleen met het Scheldekwartier nogal wat aan de hand te zijn. Als nieuwsgierige lezer wacht ik dus op feitelijke informatie, maar die geeft uw krant niet. U vindt het wel nodig om voor betrokken per - Sluiten Marokkanen die zich gediscrimineerd voelen zich eerder aan bij een allochtone organisatie, of werkt zo'n organisatie juist een gevoel van discrimatie in de hand? „Het lijkt een kwestie van de kip of het ei. Deze twee factoren han gen duidelijk met elkaar samen, maar je kunt wel stellen dat jonge sonen beschadigende informatie te melden, die niets met de feiten te maken hebben. Het zou u sie ren wanneer u in staat zou zijn ons te informeren over feiten die het probleem betreffen. Wanneer u niet over deze feiten beschikt, is het misschien beter te wachten tot dat de feiten er wel zijn. Zoals u weet is het onderzoek naar de fei telijke gang van zaken in volle gang en zoals u zelf zegt komt de ze informatie in september. Geef daarom de feiten een kans. Mensen die behoefte hebben aan fantasieverhalen hebben genoeg aanbod in de roddelbladen. Ik neem aan dat uw krant daar niet mee vergeleken wil worden. Guus Blankenburgh Emmastraat 14, Vlissingen In het artikel over de Kunstroute Walcheren in de PZC van 28 juli staat dat kunst ver te zoeken is op Kunst- en Antiekroute in Middel burg. Waarschijnlijk heeft de schrijfster het over de Ambacht en Antiekmarkt. Het artikel wekt de suggestie dat deze met elkaar te vergelijken zouden zijn. De Ambacht- en Antiekmarkt is precies wat de naam zegt: een markt. Het lijkt mij vanzelfspre kend dat men daar geen kunst aan treft. Ik wil opmerken dat deze markt niet verward dient te wor den met de Kunst- Cultuurrou te Middelburg. Tijdens deze route openen meer dan dertig professio nele kunstenaars en galeries elke eerste zondag van de maand hun deuren voor het publiek. Deze rou te trekt al bijna tien jaar lang hon derden bezoekers en is daarmee één van de langstlopende routes van Nederland. Hanny Mallekote Atelier Hoed Gezien, Nadorstweg 38, Middelburg ren die lid zijn van zo'n organisa tie, extra gevoelig zijn voor discri minatie. Tegelijkertijd voelt zestig procent van de Marokkanen die niet bij zo'n club zitten, zich ook ge discrimineerd. Dat is een enorm hoog percentage, waaruit je alleen maar kunt afleiden dat discri minatie hoe dan ook bestaat." - Jongeren die horen bij een religieu ze organisatie voelen zich eenzamer dan andere jongeren. „Dat geldt evenzeer voor allochto ne als voor autochtone jongeren. Het is niet heel verbazend dat ook autochtone jongeren die op het schoolplein eens over het geloof willen praten, niet direct een luis terend oor vinden." 4* Prima Life Imperial Park Hotel All Inclusive v.a r- 5* Tropitel Na'ama Bay Hotel All Inclusive v.a L 3* Trupial Inn Hotel Logies v.a L - m r - - -r-v— L Bei nu: 0900 9288 (isct p/m) .««k boek online of loop bij één van onze W reisbureaus binnen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11