leningen Wad als drugseldorado blijft gerucht 3, 5 95 Man flirt graag op internet Drooglegging Duitse jeugd 99 Nieuwe drugsvangst voedt vermoedens dat smokkel er floreert. Jansaliegeest 2 Symphonie Fantastigue Moslima's 'Zorgbijdrage voor gezin benadeelt kind' PZC Woensdag 1 augustus 2007 9 HARLINCEN - Bij iedere aanhouding laaien de geruchten weer op: het Waddengebied is een eldorado voor drugssmokkelaars. De burge meesters van Terschelling, Ame land en Schiermonnikoog spraken er in 2004 hun zorgen over uit. Drie jaar later ontbreekt daarvoor RIJSWIJK - Mannen mogen graag flirten tijdens het chatten of mailen. Bijna een kwart van hen doet dat met een andere vrouw dan zijn partner. Eén op de tien gaat verder en stuurt zelfs eroti sche mailtjes, blijkt uit een peiling in opdracht van mannenmagazine Men's Health. Vrouwen waarderen het cyberflirtgedrag niet altijd. Zij vin den sneller dat er sprake is van 'on line vreemdgaan' dan mannen. Zo valt erotisch chatten bij driekwart van de vrouwen onder vreemd gaan. Daar is 56 procent van de mannen het mee eens. Ook vindt 84 procent van de vrouwen dat uit de kleren gaan voor de webcam overspel is, terwijl dat percentage bij de mannen op 59 ligt. Vrouwen zouden sowieso veel minder 'stout' zijn op het internet dan mannen. Terwijl 17 procent van de vrouwen wel eens een por nosite bezocht, heeft meer dan de helft van de mannen dat wel eens gedaan. Een kwart van de mannen stuurt zelfs pornografische filmpjes of foto's door naar ande ren, tegen 3 procent van de vrou wen. Een op de tien mannen zegt zich wel eens voor de webcam te heb ben uitgekleed. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (Max. 150 woorden) Ik reageer op het artikel in de PZC van 30 juli 'Jansaliegeest moet uit Zeeland verdwijnen'. Het was be ter geweest als Harry van Waveren het artikel van Potgieter uit 1841 nog eens goed had doorgelezen, voordat hij de term Jan Salie geest gebruikte. Daar had hij dan kun nen lezen, dat Jan Salie is ontstaan door de bezigheden van Jan Con tant en Jan Crediet, lieden waar van wij er in de tegenwoordige tijd veel te veel hebben. Nee, dan de broers van Jan Sale, daarop zou Van Waveren vast trots zijn, met name op Jan Goddome, Jan Kale bas, Jan Hagel en Jan Rap en zijn maat. Als de heer Van Waveren eens pogingen zou ondernemen nog altijd het echte bewijs, al werd afgelopen vrijdag weer een zeil boot met 1500 kilo drugs, de Elian- ne, op zee onderschept. In de ja ren tachtig charterden Pakistaanse drugshandelaren schippers om voorraden aan wal te brengen. Een speciaal opgericht Waddenteam van de politie moest een einde aan deze illegale import maken. Wie anno 2007 een willekeurige koffieshop binnenstapt, kan ech ter nog altijd rookwaar uit alle om deze heren kwijt te raken, ver dwijnt Jan Salie vast ook. S. Viool Simon de Vliegerlaan 57, Vlissingen Nu ik een fietstocht lang de Rijn in Duitsland aan het voorbereiden ben, schiet het ineens door mij heen. Stel, dat men daar aan na- tuurherstel zou gaan doen. Net als hier met de landbouw, daar ook met EU-steun en subsidie de wijn bouw zou laten verdwijnen. Ik zal dit 'am Stammtisch' maar niet voorstellen. Gegarandeerd zal er al snel een wagen van de ADAC-Ret- tungsdienst met veel lawaai en blauwe zwaailichten op mij afko men om mij af te voeren. In Ne derland is dat met zijn doorgeprik te gedoogdijken anders. Daar is door Groen Links gesuggereerd de stormvloedkering inde Ooster- schelde wegens zandhonger een eindje in de richting van de Zee- landbrug op te schuiven. En zo pas (PZC, 21-7) het voorstel ge daan om de waterschappen op te heffen. Ik hoor ons nieuwe volks windstreken van de wereld kopen. Nederland telt honderden softdrugszaken (729 in 2005) die behalve inheemse wiet exotische soorten als nepal, zwarte afghaan en maroc in hun assortiment heb ben. Het gros van die contrabande komt in containers over de lands grenzen. Maar er zijn ook nog steeds kleinere smokkelschepen ac tief. De afgelopen tien jaar werd de noordelijke kuststreek vijf keer in verband gebracht met drugs lied al: 'Hannes loopt op klompen, zimpen, zampen, zompen'. Herman Bijl Caustraat 65, Zierikzee Moslima's eisen vrouw als arts, PZC 26 juli. Mannelijke specialis ten vinden uitsluiting ontoelaat baar. Hoera! Gelukkig nog echte mannen in Nederland. Geen gei ten wollen sokken breiers die ons Nederlanders besturen. Deze da mes en heren zou ik onder de aan dacht willen brengen dat er in Ne derland een wet is en wel de Rijks wet Nederlanderschap. Daarin staat o.a dat het verzoek van een vreemdeling tot naturalisatie kan worden afgewezen als hij niet al het mogelijke heeft gedaan om de wet na te leven. Ook na de tot standkoming van de naturalisatie kunnen ze de nationaliteit verlie zen. Dus moslima's en moslim mannen, houd je aan de Neder landse wet en anders zoek een land waar deze wet niet bestaat. D. Meijer Burg. Stemerdinglaan 93 Oost-Souburg smokkel, vier keer zijn er drugs in beslag genomen. De douane be schikt over vier patrouilleschepen voor de Nederlandse kust. De Stormvogel, die vrijdag de drugs boot Elianne enterde, is in Harlin- gen gestationeerd. Vanuit Den Hel der opereert de Visarend. Voor eventuele acties op de Noordzee kunnen de opsporingsdiensten ook een beroep doen op de mari ne, die permanent een mijnenja- ger paraat houdt voor kustwachtta- LEZERSVRAAG P. Dieleman uit Terneuzen reageerde op een bericht in de bijlage Buitenge bied van 28 juli. Hij vraagt zich af hoe veel broedende bruine kiekendieven Zeeland telt. Dieleman: „In de PZC staat dat 20% van de Nederlandse populatie van de bruine kiekendief in Zee land voorkomt. Dat zouden dan 120 broedparen zijn, oftewel 600 broedparen in Nederland. Maar de Natura 2000 documenten ver meldt dat er in de periode 1999-2003 in Nederland gemid deld 1300 paren voorkwamen. Het lijkt me dat er iets niet klopt, te meer, daar er in het stukje van de PZC gezegd wordt dat er de laatste jaren (slechts) een lichte achteruit gang is." Een halvering van de populatie is inderdaad geen lichte achteruit gang. Henk Castelijns, coördinator van de werkgroep Roofvogels Zee land, werpt licht op de situatie: „In Nederland broeden duizend ken. De waterpolitie heeft een zee- vloot van vijf vaartuigen, waarvan er drie in Den Helder, Harlingen en Delfzijl liggen. De aanpak van drugssmokkel be hoort niet tot de prioriteiten. „Het is niet te doen om elk bootje te controleren", zegt KLPD-woord- voerder Ed Kraszewski. „Boven dien mogen wij, anders dan de douane, alleen schepen doorzoe ken als we een misdrijf vermoe den." BERLIJN - De Duitse minister van Familiezaken Von der Leyen (CDU) heeft felle reacties uitgelokt met haar verzet tegen een 'Be- treuungsgéld' (zorggeld) van 150 euro per maand voor ouders die een peuter thuis verzorgen in plaats van deze naar de dagopvang te sturen. Volgens de minister wor den ouders zo aangemoedigd kin deren niet naar de crèche te sturen en het geld in het huishoudpotje te stoppen. Daardoor blijven kin deren uit kansarme milieus gevan gen in de 'vicieuze cirkel waarin zij geen kans hebben op vroege vorming, goede taal, weinig televi sie en veel beweging'. BERLIJN - Met ingang van vandaag mogen automobilisten jonger dan 21 jaar in Duitsland helemaal geen alcohol meer op hebben. Voor de Duitse verzekeringen gaat die drooglegging niet ver genoeg: de WA-verzekeraars willen een abso luut alcoholverbod tot de 25e ver jaardag. Volgens hen veroorzaakt de leeftijdsgroep tussen 21 en 25 jaar relatief meer ongelukken met gewonden of doden dan de jonge ren tussen de 18 en 20. tot 1250 paren, waarvan 180 tot 260 paren in Zeeland. Het percen tage van twintig klopt, maar de 120 broedparen is foutief De krant heeft vermoedelijk verouderde cij fers gebruikt", zegt Castelijns. „Dat is niet vreemd, want een paar jaar terug is de populatie ineens ern stig afgenomen." Tegen het eind van de jaren zestig broedden in Nederland nog maar zo'n 100 paren, waarvan hooguit een tiental in Zeeland. Door min der menselijke vervolging en een verbod op het gebruik van gechlo reerde pesticiden nam de stand in tien jaar toe tot 725-850 paren waarvan circa 40 paar in Zeeland. Omstreeks 2000 bereikte de Neder landse populatie met 1300-1450 pa ren haar top. Sindsdien is sprake van een terugloop: in 2000 ging het nog om 300-350 paren en zes jaar later nog maar om 180-260 pa ren in Zeeland! De afname is voor al een gevolg van toenemende con currentie met de buizerd, maar ook de zwarte kraai en de vos. De bruine kiekendief overwintert in toenemende mate in Zeeland. Dwerg- vlinderstruik Verkrijgbaar in diverse kleuren. Potmaat 19 cm. Nu Dubbelbloemige P.stuk hibiscus Verkrijgbaar in div. soorten en kleuren. 499 Potmaat 19 cm. Premium visvoer Visvoer voor alle soorten vissen. Per zak a 15 liter. GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2d 0113-223359 Blokhutten vanaf 469,- Ruime sortering steen- en bestratingsmaterialen Bezoek ook onze Tuinmeubelafdeling GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2* 01 18-470400 ELKE WERKDAG ÓPEN VAN 10.00 TOT 21.00 UUR Nog steeds elke dag verse aanvoer van planten Elke dag veilingkoopjes. Pak uw voordeel!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9