Buitenland Israël schendt vaak Libanees luchtruim ROME, FLORENCE VENETIE Het Italiaanse recht op een Vergissing' Eerste tegen windje voor populaire Sarkozy KRAS.IML boek online of bel 0900 - 9697 Regisseur Antonioni dood Nederlands fregat houdt langs de kust de wacht voor Verenigde Naties. waarom zou je verder zoeken PZC Woensdag 1 augustus 2007 7 BEIROET - Israël schendt regelmatig het luchtruim van Libanon. De af gelopen weken gebeurt dit onge veer zes tot acht keer per week met militaire jachtvliegtuigen, soms in grote aantallen tegelijk. Dat blijkt uit waarnemingen vanaf het Nederlandse fregat Hr. Ms. Van Speijk. De Israëliërs schenden daarmee afspraken die in VN-ver- band zijn gemaakt. Dat heeft commandant René Tas van het fregat gezegd. Nederland houdt met het schip voor de kust van Libanon zowel de wateren als door onze correspondent Olivier van Beemen PARIJS - De Franse president Nico las Sarkozy is tweeënhalve maand na zijn aantreden populair. Zijn to meloze energie en ogenschijnlijke daadkracht vallen volgens peilin gen in de smaak bij twee derde van de Fransen. Dat is ongeveer evenveel als staatsman Charles de Gaulle in zijn hoogtijdagen. Maar onvrede is er ook. Gisteren organiseerden de vakbonden voor het eerst een demonstratie tegen het beleid van Sarkozy. Duizend demonstranten verzamelden zich bij de Franse Tweede Kamer. De aanleiding voor het protest was een wetsvoorstel over een mini mumdienstverlening door het openbaar vervoer, die moet gelden op dagen dat er wordt gestaakt. Sta het luchtruim in de gaten in het kader van de VN-missie Unifil. De schendingen van het lucht ruim door de Israëliërs worden re gelmatig doorgegeven aan het Uni- fil-hoofdkwartier in Naqoura dat de informatie weer doorspeelt aan de Verenigde Naties in New York. Op die manier kan de VN-secreta- ris-generaal de Israëliërs op de kwestie aanspreken. Volgens de Nederlandse comman dant is al vanaf het begin van de Nederlandse deelname aan de mis sie bekend dat Israël het Libanees luchtruim schendt. Ook de fre quentie waarmee dat gebeurt is niet veranderd. De Israëliërs hebben hun leven vooralsnog niet gebeterd. Wel ma kers moeten voortaan minimaal twee dagen van tevoren bekendma ken dat zij het werk neerleg- gen.Linkse partijen en vakbonden vinden de wet, die op een grote meerderheid in het parlement kan rekenen, een aantasting van het grondrecht op staken. De regering-Sarkozy weet dat de maatregel gesteund wordt door zo'n zeven op de tien Fransen, die vaak tot wanhoop worden gedre ven door de talrijke stakingen. An derzijds wil de regering vermijden de vakbonden nu al tegen zich in het harnas te jagen. Er staan de ko mende vijfjaren immers nog ande re, belangrijkere hervormingen op het programma. De wet is daarom minder ingrij pend dan veel rechtse volksverte genwoordigers graag zouden zien. ken zij vooraf hun vliegprogram- ma bekend aan de Verenigde Na ties, laat commandant Tas weten. Dit gebeurt vooral om te voorko men dat de militaire jachtvliegtui gen onverhoopt door de Unifil-fre- gatten uit de lucht worden gescho ten. Het Nederlandse fregat Hr. Ms. Van Speijk is de coördinator van de luchtverdediging vanaf de sche pen die in het kader van Unifil in wateren voor de kust van Libanon patrouilleren. Het schip beschikt over de beste ra dar van de aanwezige marinesche pen. Daarmee is het zelfs mogelijk de Israëlische straaljagers te zien opstijgen en boven Israël te vol gen. door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Cosimo Mele heeft bekend. Hij is de 50-jarige politicus die vrij dagnacht in een luxueus hotel in Rome bivakkeerde met een prosti tuee die vanwege drugsgebruik in alle vroegte moest worden afge voerd naar het ziekenhuis. Mele, lid van de rechtskatholieke partij UDC - de lieveling van het Vaticaan - toonde berouw en zei zich voortaan te wijden aan zijn vrouw, die in verwachting is van hun derde kind. Partijsecretaris Lo renzo Cesa stelde dat 'iedereen recht heeft op een vergissing', maar hij accepteerde toch het aan geboden ontslag. Zijn UDC is fel tegen samenleefcontracten voor ongehuwde stellen en homo's, om dat die het traditionele gezin zou den ondermijnen. Vlak voor zijn wilde avond onder tekende Mele nog een petitie waar in parlementariërs werden opge roepen zich openlijk te laten tes ten op drugsgebruik. Een tv-pro- gramma stelde onlangs bewijs te hebben dat een op de drie parle mentariërs iets gebruikt. Mele en de UDC zeggen nog steeds achter het initiatief te staan, maar zij moeten zich de hoon van linkse collega's laten welgevallen. Cesa vindt dat er te hard wordt geoordeeld. Hij wijst op het 'harde leven' van de politici, die zo lang van huis zijn. Hij vindt dat zij een toelage verdienen om hun naasten vaker te kunnen zien. Op een mo ment dat iedereen vindt dat Itali aanse politici omkomen in het geld en privileges, is dat niet een echt slimme zet. De voorzitter van de Italiaanse Tweede Kamer, Fausto Bertinotti, had één woord over voor het voorstel: 'Immoreel'. ROME - De Italiaanse regisseur Mi chelangelo Antonioni is maandag avond thuis overleden. Dat heeft het Italiaanse persbureau Ansa gis teren medegedeeld. De wereldbe roemde regisseur is 94 jaar gewor den. Michelangelo Antonioni was al tij dens de Tweede Wereldoorlog als filmmaker actief Hij werd be roemd door films als La signora senza camelie (Camille zonder Ca melia's, uit 1953), Blow-Up (1966) en Identificazione di una donna (Identificatie van een Vrouw, uit 1982). Antonioni is vredig in een leun stoel overleden met zijn vrouw En- rica Fico aan zijn zijde. Hij wordt donderdag in zijn geboorteplaats Ferrara begraven. Vakbondsvlaggen en vuurwerk bij de eerste georganiseerde demonstratie in Parijs tegen het beleid van Sarkozy. foto Olivier van Beemen/CPD Zeer complete 8-daagse vlieg-/rondreis Italië NERGENS VOORDELIGER! Boek snel, want VOL=VOL! Wegens groot succes nu extra plaatsen in september en oktober. Onze razend populaire rondreis Rome, Florence en Venetië was eerder dit jaar zeer snel uitverkocht. Maar we hebben goed nieuws... KRAS is er namelijk in geslaagd extra data in te kopen. En wederom tegen spectaculaire prijzen. Want deze compleet verzorgde 8-daagse rondreis boekt u al vanaf slechts 598. Dit is inclusief vliegreis, luchthavenbelasting, verblijf in goede hotels, ontbijt en diner én excursieprogramma. Maar let op: we verwachten wederom een stormloop, dus snel reageren is dus noodzakelijk. REISPROGRAMMA IN 'T KORT Dag 1: vlucht Rotterdam-Rome. Transfer hotel. Dag 2: vandaag staat in het teken van de eeuwenoude stad Rome. We maken een stadstour langs o.a. het Colosseum, het Forum Romanum, deTrevifontein, de Spaanse Trappen en het Vaticaan met de Sint Pieter. Dag 3: een mooie dag voor de boeg, met bezoeken aan de middeleeuwse stad Assisi en Perugia. Overnachting nabijTrasimeense meer. Dag 4: we brengen een bezoek aan de prachtige kunststad Florence met o.a. de Dom, de Doopkapel, de Campanile en de Ponte Vecchio. Dag 5: we gaan naar de sfeervolle universiteits stad Padua. Daarna gaan we door naar Venetië. Dag 6: een stadstour langs de belangrijkste bezienswaardigheden van Venetië zoals het San Marcoplein, de San Marcokathedraal, de Rialtobrug, het Dogenpaleis en het Canal Grande. Een heerlijke dag in een unieke stad! Dag 7: via Pisa met de wereldberoemde scheve toren op het plein der wonderen gaan we naar het middeleeuwse plaatsje Lucca met haar smalle straatjes. Dag 8: terugvlucht van Rome naar Rotterdam. Einde van een schitterende reis. INCLUSIEF: vliegreis Rotterdam-Rome v.v., luchthavenbelasting, transfers, rondreis per comfortabele bus, verblijf in goede hotels, 7 x ontbijt, 6 x diner, excursieprogramma. September 4-11-18-25 v.a.€649 Oktober 2-9-23 v.a. 629 Oktober 16 v.a. €598 Toeslagen: 1-persoonskamer 79. Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 persoonsbezetting. Reisnr. EZ 24.195, www.kras.nl/24195

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7