Zeeiini Animo voor wijk Zuidhoek valt tegen Wellnesscentrum vervalt Schap legt fietspad Schore in een keer aan Een tijdreiziger? Wat doet die in Middelburg? Hilariteit om bordje in Singelstraat over Middelburgs erfgoed. Aanleg fietspad aan Schoorse Oudedijk begint volgende week. Slotfase Overtieringe 'bijt' ontwikkeling wijk in Biezelinge. Weekmarkten wijken uit voor Goese kermis Messen en xtc-pillen in auto 18-jarige man Worsteling na boete voor kitesurfer Expositie schilderijen van Michiel Paalvast Autopuzzelrit vanuit Colijnsplaat Vlissingse nachtmarkt met vuurwerk Euregiotuinen bij Oostburg afgeschoten als locatie, 22 Woensdag 1 augustus 2007 PZC Het bordje over Jacob von Hogflume dat sinds deze zomer in de Singel straat in Middelburg hangt, is een grap. foto Ruben Oreeil door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Nooit geweten dat de uitvinder van het tijdreizen uit Middelburg kwam? Dat klopt ook niet. Het bordje dat sinds deze zo mer in de Singelstraat in Middel burg hangt is een grap. Jacob vort Hogflume 1864-1909, Inventor of ti me travel, lived here in 2063. (Jacob van Hogflume 1864-1909, Uitvin der van het tijdreizen, leefde hier in 2063). Op het eerst gezicht lijkt het nog 'Jacob van Hogflume Uitvinder van het tijdreizen, leefde hier in 2063' serieus. Al heeft niemand ooit van de instantie Middelburg heritage (Erfgoed Middelburg) gehoord. Het is wel een mooi blauw bordje zoals ook een monumentenorgani satie als Hendrick de Keyser die op gevels heeft hangen. Maar de uit vinder van het tijdreizen? In 2063? En dan valt het kwartje. Toeristen die door dé Singelstraat lopen, kunnen de grap waarderen, vertelt overbuurman Colin de Vries. „Ze lopen langs, praten er over en maken foto's. Die gaan al lemaal mee naar Duitsland." Hij Dave Askwith en Alex Normanton, Signs of Life, Harper Collins, ISBN: 0007216696. door Rob Paardekam SCHORE - Waterschap Zeeuwse Ei landen begint volgende week met de aanleg van een vrijliggend fiets pad langs de Schoorse Oudedijk tussen Schore en Biezelinge. In tegenstelling tot eerdere plan nen wordt het fietspad in een keer aangelegd. Het loopt van de roton de bij motel De Caisson tot aan de zeedijk. Tussen de rotonde en de oprit naar de A58 komt aan beide zijden van de weg een pad. De rest van het traject moet het met een fietspad aan één kant doen. Op de kruising van de Schoorse Oude dijk, de Eversdijkseweg en de oprit komt een verhoogd plateau. Omdat het fietspad op het viaduct over de A58 gewoon doorloopt, ko men daar nieuwe hekken op. Die staan schuin, zodat fietsers genoeg ruimte hebben. De werkzaamhe den duren waarschijnlijk tot eind september. Er is steeds één rijbaan beschikbaar. Alleen van 3 tot en met 8 september is de weg hele maal afgesloten. Het fietspad kost 365.000 euro. De gemeente betaalt 75.000 euro en de provincie 65.000 euro. De overi ge kosten komen voor rekening van het waterschap. heeft geen idee wie het bordje heeft opgehangen. „De deur waar aan het hangt is de achteruitgang van drie huizen." Aanbellen heeft op dinsdagochtend geen resultaat: niemand thuis. Een kleine zoektocht op internet levert een teleurstelling op: het bordje is niet van oorsprong Mid delburgs. Het is een kopie uit een Engels boek over onzin-bordjes: Signs of Life heet het, gemaakt door Dave Askwith en Alex Nor manton. Askwith werkt in de reclame. Hij stoorde zich dagelijks aan allerlei teksten die hij tegenkwam op straat, in het openbaar vervoer en in openbare ruimten en besloot ac tie te ondernemen. Zeven jaar lang maakte hij zelf bordjes met onzinteksten. De bordjes lijken op het eerste gezicht echt, maar zijn bij nadere beschouwing grappig. Askwith nam de teksten voor zijn rekening, Normanton maakte er le vensechte bordjes van. Die hingen ze op, soms over bestaande bord jes heen. Daar maakten ze weer fo to's van die ze in een boekje ver werkten. In het boekje zijn bordjes te zien die de weg wijzen naar 'di sappointing ruins' (teleurstellende ruïnes) en het British institute of false information' (het Brits insti tuut van foute informatie). door Frank Balkenende KAPELLE - De belangstelling voor de nieuwe woonwijk Zuidhoek in Biezelinge valt wat tegen. Van de eerste honderd mensen op de wachtlijst haakt het gros af. Vol gens wethouder J. Herselman (WD) ondervindt Zuidhoek tijde lijke forse concurrentie van een an dere woningbouwplan in Kapelle: de laatste fase van Overtieringe. In Zuidhoek verrijzen dit jaar de eerste van in totaal zeshonderd wo ningen. Doel is de wijk tussen de Oude Rijksweg en de Biezelingse- weg in tien, mogelijk vijftien jaar te laten vollopen. Gezien de omvangrijke wachtlijst van 350 geïnteresseerden verwacht te de gemeente een stormloop op de kavels. Het stormt echter niet, het druppelt. Van de eerste 110 mensen op de lijst heeft de over grote meerderheid geen interesse meer. Daarom zijn er van de eer ste vijftien vrije kavels nog maar elf verkocht. Volgens Herselman, projectwet houder Zuidhoek, zijn de oorza ken eenvoudig aan te wijzen. „De wachtlijst bestaat al lang - sommi gen staan er al tien jaar op - en is dus sterk vervuild. Velen zijn in middels al weer verhuisd." Elk nadeel heeft ook weer een voordeel. Herselman zegt dat de lijst straks glashelder is en de echte geïnteresseerden voor een kavel of een koophuis overblijven. De gemeente Kapelle heeft Zuid hoek gepromoot op de Bevelan- den. Er is een brochure verspreid in een oplage van 42.000 stuks. 1^ De belangstelling voor de wijk Zuidhoek (600 huizen) in Bieze linge is minder groot van ver wacht. Eén van de oorzaken: con currentie in eigen dorp. Daarmee probeert Kapelle, net als de gemeente Borsele met Over de Dijk II in Heinkenszand, te profite ren van het gebrek aan bouw grond in de gemeente Goes. Daar staan overigens wel weer forse nieuwe wijken in de steigers: Aria en Mannee (2007-2008) en Riet- hoek en Waterstad (aanvang beide in 2009). Bij elkaar een kleine drie duizend woningen. Toch trekt in de gemeente Kapelle vooral de laatste fase van wijk Overtieringe (oostkant dorp Kapel le) momenteel de meeste kopers. Het slotstuk omvat daar zeventig woningen. Driekwart is al ver kocht. Herselman vermoedt dat mensen die op zoek zijn naar een ander huis, op dit moment eerder kiezen voor een wijk die bijna af is. Zuid hoek staat net aan het begin. „Het bijt elkaar even." Hij verwacht dat Zuidhoek toch gaat lopen, zeker de twintig starterswoningen die voor dit jaar in de pijplijn zitten. GOES - Twee weekmarkten moe ten tijdelijk wijken voor de kermis in Goes, die van vrijdag 10 tot en met donderdag 16 augustus te vin den is op de Grote Markt. Zowel de kramen van de zaterdag- markt (11 augustus) als de dinsdag- markt (14 augustus) staan dan tij delijk op de Oostwal. Het parkeer terrein is daarom van vrijdag 10 au gustus 18 uur tot zaterdag 18 uur slecht voor een deel toegankelijk. RENESSE - Op de Constantijnweg in Renesse werd gisteren om kwart over acht een 18-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duive- land aangehouden. Agenten zagen hem op de Stoof- weg in zijn auto niet handsfree bel len. Toen ze hem aanhielden ble ken er enkele messen, een boks beugel en enkele tientallen xtc-pil- len in zijn auto te liggen. OUDDORP - De politie heeft een 19-jarige kitesurfer uit Australië aangehouden op de Brouwersdam omdat de man zich niet aan de spelregels op het strand hield. Hij was aan het zeilen buiten de aangewezen zones en negeerde verzoeken van de politie daarbin nen te blijven. Na een korte wor steling is de man aangehouden en heeft hij een boete van 200 euro gehad. WESTKAPELLE - Het Polderhuis in Westkapelle laat vanaf vandaag schilderijen zien van Michiel Paal vast. De jonge Veerenaar is de afge lopen tijd aan het werk geweest in het dijkwerkersdorp. De kleurrijke expositie, getiteld 'Westkapelle en plein air', is te zien tot en met 30 september in de ontmoetingsruim te van het museum. Die zit aan de Zuidstraat in Westkapelle. COLIJNSPLAAT - Met de auto een puzzelrit maken over Noord-Beve land. Het kan vandaag vanuit Co lijnsplaat met de vierde Colijnse puzzelrit. Er wordt gereden in drie klassen: beginners, toeristen en wedstrijdrijders. Inschrijven kan bij Kantine De Vismijn aan de Vis- serijweg 1 van 18.30 tot 19.30 uur. De organisatie is in handen van MAC De Bevelanden en onderne mersvereniging Colijnsplaat. VLISSINGEN - Voor de 24e keer is de Vlissingse boulevard vrijdag avond het toneel van de midzo- mernachtmarkt. Het evenement met 350 kramen, twintig standwer kers, demonstraties van oude am bachten en muzikale optredens be gint om acht uur. Dat gebeurt met kanonschoten. Later is er nog meer gebulder. Vanaf half een is er namelijk vuurwerk. door Frank van Cooten OOSTBURG - Thermen Holiday ziet definitief af van de bouw van een wellnesscentrum in het Hof van Europa, de voormalige, drie jaar ge leden gesloten Euregiotuinen bij Oostburg. „Na uitvoerig onderzoek is geble ken dat ons plan nu economisch onhaalbaar is in Oostburg. Wel licht kan het over een jaar of tien, als andere plannen in de streek zijn uitgevoerd", zegt algemeen di recteur Sherita Narain van Ther men Holiday. Iwan de Vries van projectontwikkelaar Blauwhoed, dat met Rabo Vastgoed woningen gaat bouwen in het Hof van Euro pa, zei vorige week dat de Raad van Advies van Thermen Holiday twijfels had bij de haalbaarheid. Een aanpassing van het plan heeft de Raad van Advies niet van me- 'Markt voor combinatie zorg en recreatie nog te klein in West-Zeeuws-Vlaanderen' ning doen veranderen. Sherita Na rain: „Mijn broer zag het nog wel zitten in Oostburg, maar de Raad van Advies en ik hebben er geen vertrouwen meer in. De doelgroep is te klein. Er komen in de zomer veel mensen met kinderen naar West-Zeeuws-Vlaanderen, maar dat zijn niet de mensen die ons wellnesscentrum bezoeken. West- Zeeuws-Vlaanderen is in de win ter uitgestorven. Je kunt een ka non afschieten zonder iemand te raken. Het kost ons wellnesscen trum in Schiedam, toch midden in de Randstad, in de winter al moei te goed te draaien. In Oostburg zal het alleen maar lastiger zijn. Een investering van tien miljoen euro is er momenteel niet rendabel te maken." De combinatie recreatie en zorg is geen vreemde in Zeeland. In Goes is sinds begin dit jaar het Medisch Wellness Centrum Zeeland geves tigd, waarin onder meer RP Care, de zorgpoot van recreatiebedrijf Roompot, deelneemt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 70