Zeelan PZC Rem op aanleg bedrijfsterreinen 21 Goes bijna rond Chauffeur bestelbusje overleden BEVELANDEN-THOLEN 25 34 Reimerswaal schrapt plannen voor Oostdijk, Kruiningen en Rilland. Strekdammen beschermen strandje Baarland Baggerwerk in Muggen Straling zendmasten blijft ver onder de afgesproken limiet Woensdag 1 augustus 2007 Arbiter Van der Meer uit Terneuzen staat op C-lijst van de KNVB Tip? redgoes@pzc.nl door Rob Paardekam KRUININGEN - Onder druk van de provincie heeft de gemeente Rei merswaal besloten om enkele plan nen voor bedrijfsterreinen in de ijs kast te zetten. Zo wordt het terrein aan de Tweede Vlietweg in Oost- dijk niet uitgebreid en komen ook toekomstige uitbreidingen van Nis- hoek en De Poort te vervallen. Dat alles heeft te maken met de roep van de provincie dat gemeen ten op De Bevelanden te veel be drijfsterrein aanleggen. De zogehe ten ijzeren voorraad - dat wat nu of heel snel beschikbaar is - mag wat Gedeputeerde Staten betreft 31 hectare bedragen, terwijl de ge meenten het op 45 hectare hou den. „Dat is een reëel cijfer", vindt wethouder J. Sinke. Dan zijn er ook nog de plannen die wat verder in de toekomst lig gen. Ook op dat gebied zouden de gemeenten veel te ambitieus zijn. De pijlen uit Middelburg worden vooral op Reimerswaal gericht, en daarom heeft het college besloten om enkele plannen op te schorten. Het gaat om de uitbreiding van het terrein aan de Tweede Vliet weg in Oostdijk en de latere uit breidingen van Nishoek bij Krui ningen de De Poort bij Rilland. „Op deze manier komen we ande re gemeenten tegemoet", bena drukt Sinke. Door nu de rem in te trappen voorkomt Reimerswaal volgens hem dat de provincie plannen in NV Reimerswaal zet een rem op de aanleg van bedrijfsterreinen. De Tweede Vlietweg en toekomstige plannen voor Nishoek en De Poort worden opgeschort. andere gemeenten dwarsboomt. Dat klinkt nobel. Toch geeft Sinke toe dat het geen heel moeilijke be sluiten waren. Voor het terrein in Oostdijk bestaat tot op heden im mers geen belangstelling. De uit breiding is bedoeld voor uienbe- drijven die nu in het buitengebied zitten en daar tegen grenzen aanlo pen. „Maar ze willen niet", conclu deert Sinke. „Ze breiden veel lie ver uit op hun huidige locaties." Of de gemeente daaraan wil mee werken, moet nog blijken. Momen teel loopt een onderzoek naar de mogelijkheden. Volgens Sinke is het niet helemaal uitgesloten dat de Tweede Vliet weg in de verre toekomst nog eens in beeld komt, maar dan moet er eerst concrete belangstelling zijn. „Dan hebben we tenminste iets om mee naar de provincie te stap pen", aldus de wethouder. Ook de plannen voor latere uitbreidingen van Nishoek en De Poort komen wellicht ook wel weer eens uit de ijskast. „Maar nu schrappen we ze, in het algemeen belang voor de Be velanden. Dat doet op dit moment niemand pijn." Het gaat volgens Sinke om plannen die pas over tien tot vijftien jaar zouden wor den uitgevoerd. Tip? redactie@pzc.nl GOES - Nog eventjes en de Goese vijvers en waterlopen liggen er weer keurig bij. Waterschap Zeeuwse Eilanden en de gemeente Goes gaan eind sep tember de vierde en laatste fase in van een vierjarig baggerplan. Bin nenkort verschijnen de kraantjes en pontons in Kattendijke en re creatiegebied De Hollandsche Hoe ve. Aansluitend volgen de wijken Noordhoek, Overzuid, het bedrij venterrein Poel en de Grote Water leiding in Zuid. Veel waterlopen en vijvers zijn in de loop der jaren dichtgeslibd, met alle gevolgen voor het watermilieu en de dieren die er in leven. Vis sen worden straks eerst weggevist en later weer teruggezet. Alle slib wordt voorlopig opgeslagen in een depot op bedrijventerrein Poel II. Ook andere gemeenten werken sa men met het waterschap om op pervlaktewater te verbeteren. Tot december gebeurt dat in Kapelle, Noord-Beveland, Reimerswaal en Tholen. De gemeenten maaien, het waterschap voert het bagger werk uit. Ook verwijdert het drijf- vuil en dode vissen. Door oevers van sloten en vijvers te maaien, kan het regenwater veel beter weg vloeien. Geïnspireerd door een mild zon netje, kwam het in dat Goese be drijf tot een dialoog over de plus sen en minnen van warm weer. „Lekker kamperen, mmm. Je kunt ook de tent gewoon in je tuin zetten, dan lijkt het net als ofje met vakantie bent", begon de ene ervaren dame positief. „Alleen die steekmuggen hè", no teerde ze aan de negatieve kant. „Ik heb nu horren. Iiiideeeaaal." De dame met vest, een kouwelijk type, reageerde koeltjes. „Heb ik niet nodig. Mij steken ze nooit, te koud vlees. Behalve toen op Martinique, daar was ik een deli catesse voor de muggen." „Oh ja?" „Jahaa, ....blood on the rocks." BAARLAND - Het strandje aan de Westerschelde bij Baarland, in de zomer van 2006 aangelegd, dreigde wel heel snel weer te verdwijnen. Zand stoof over de dijk. De binnenkant veranderde in een duin. Zo erg was dat nog niet, erger was dat ook de Westerschelde er met zand vandoor ging. Bij Baarland staat vrij veel stroming. De gemeen te Borsele en het Baarlandse recreatiebedrijf Scheldeoord moesten wat doen. Ze hadden toch niet voor niets - of zomaar voor een jaartje - geza menlijk 100.000 euro geïnvesteerd in het strand je. Voor 15.000 euro is de dijk aan de binnenkant inmiddels schoongemaakt. Er is grover zand op het strandje aangebracht, dat minder snel stuift. En ter bescherming was Rijkswaterstaat bereid twee strekdammen te maken. De betonblokken, resten van recente dijkwerken, lagen al lekker in de buurt opgeslagen. foto Willem Mieras GOES - Een 68-jarige man uit Goes is gisterochtend rond half tien op de Ringbaan-West in Goes achter het stuur van een bestelbusje on wel geworden en even later overle den. De Goesenaar die hartproblemen had, heeft vermoedelijk een hart aanval gekregen. Hij raakte met het bestelbusje van de weg in de omgeving van de televisietoren. Een ziekenwagen was snel ter plek ke. Medewerkers van de ambulan ce hebben nog geprobeerd de man te reanimeren, maar dat mocht niet meer baten. In het bestelbusje zat ten tijde van het incident op de Goese rondweg één inzittende. Die bleef onge deerd. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69