Rem op bedrijfsterreinen niet meer voor oude mannen Politie houdt kitesurfer aan Belgisch motorjacht loopt op strekdam Man rijdt rond met xtc en messen in zijn auto Opfriscursus VVN voor 55-plussers Man ongemerkt van portemonnee beroofd Reimerswaal schrapt plannen voor Oostdijk, Kruiningen en Rilland. Onze Parketvloeren: Basis voor Ideaal wonen! S PZC Woensdag 1 augustus 2007 23 BORRENDAMME - Een Belgisch mo torjacht is gisteren rond kwart over zes op een strekdam gelopen bij Borrendamme, gelegen bij de Oostescheldedijk van Zierikzee. In verband met afgaand tij zal het waarschijnlijk de hele nacht vast blijven zitten. Het bergingsvaar tuig Zephyr blijft voor assistentie aanwezig. Ook de KNRM was ter plaatse met het vaartuig Harder. RENESSE - De politie heeft op de Constantijnweg in Renesse werd gisteren om kwart over acht een 18-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland aangehou den omdat hij rondreed met enke le messen, een boksbeugel en enke le tientallen xtc-pillen in zijn auto. Agenten hielden hem aan omdat hij niet-handsfree zat te bellen, en ontdekten vervolgens wat de man in zijn auto had liggen. ZIERIKZEE - De afdeling Schou wen-Duiveland van Veilig Verkeer Nederland (WN) verzorgt een op friscursus rijvaardigheid voor 55-plussers. Aan de orde komen de verkeersregels, een ogentest en een reactietest. De cursisten rijden in hun eigen auto met een erken de rij-instructeur. De cursus wordt gehouden in het Multifunctioneel centrum in Zierikzee op 17 en 24 september en 1 en 8 oktober. RENESSE - Een 48-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland is gisteravond van zijn portemonnee beroofd op de Korte Rek in Renes se. De man had niet gemerkt dat zijn portefeuille uit zijn broek was ge licht totdat de politie hem belde met de mededeling dat die leeg was teruggevonden. Jeroen Vliegenthart (links) en Jan-Willem van Snippenberg gooien een hengeltje uit in de nieuwe visvijver van Oosterland. Volgens belangenvereniging Er hadden enkele honderden eu- Sportvisserij Nederland doen een half miljoen jongeren elk weekeinde hetzelfde. foto Dirk-Jan Gjeltema ro's in gezeten. door Rob Paardekam KRUININGEN - Onder druk van de provincie heeft de gemeente Rei- i merswaal besloten om enkele plan- i nen voor bedrijfsterreinen in de ijs- kast te zetten. Zo wordt het terrein j aan de Tweede Vlietweg in Oost- dijk niet uitgebreid en komen ook toekomstige uitbreidingen van Nis- hoek bij Kruiningen en De Poort bij Rilland te vervallen. Dat alles heeft te maken met de roep van de provincie dat gemeen ten op De Bevelanden te veel be drijfsterrein aanleggen. De zogehe ten ijzeren voorraad - dat wat nu of heel snel beschikbaar is - mag wat Gedeputeerde Staten betreft 31 hectare bedragen, terwijl de ge meenten het op 45 hectare hou- den. „Dat is een reëel cijfer", vindt L wethouder J. Sinke van Reimers waal. Dan zijn er ook nog de plan nen die wat verder in de toekomst liggen. Ook op dat gebied zouden de gemeenten veel te ambitieus zijn. De pijlen uit Middelburg wor den vooral op Reimerswaal ge richt, en daarom heeft het college besloten om enkele plannen op te schorten. Het gaat om de uitbrei ding van het terrein aan de Twee de Vlietweg en de latere uitbreidin gen van Nishoek de De Poort. „Op deze manier komen we ande re gemeenten tegemoet", bena drukt Sinke. Door nu de rem in te trappen, voorkomt Reimerswaal volgens hem dat de provincie plan nen in andere gemeenten dwars boomt. Dat klinkt nobel. Toch geeft Sinke toe dat het geen hele moeilijke besluiten waren. Voor het terrein in Oostdijk bestaat tot op heden immers geen belangstel ling. De uitbreiding is bedoeld voor uienbedrijven die nu in het buitengebied zitten en daar tegen grenzen aanlopen. „Maar ze willen niet", concludeert Sinke. „Ze brei den veel liever uit op hun huidige locaties." Of de gemeente daaraan wil meewerken, moet nog blijken. Momenteel loopt een onderzoek naar de mogelijkheden. Volgens Sinke is het niet helemaal uitgesloten dat de Tweede Vliet weg in de verre toekomst nog eens in beeld komt, maar dan moet er eerst concrete belangstelling zijn. „Dan hebben we tenminste iets om mee naar de provincie te stap pen", aldus de wethouder. Ook de plannen voor latere uitbreidingen van Nishoek en De Poort komen wellicht ook wel weer eens uit de ijskast. „Maar nu schrappen we ze, in het algemeen belang voor de Be velanden. Dat doet op dit moment niemand pijn." 1*^ Reimerswaal zet een rem op de aanleg van bedrijfsterreinen. De Tweede Vlietweg en toekomstige plannen voor Nishoek en De Poort worden opgeschort. OUDDORP - De politie heeft een 19-jarige kitesurfer uit Australië aangehouden op de Brouwersdam omdat de man zich niet aan de spelregels op het strand hield. De surfer was aan het zeilen bui ten de aangewezen zones en ne geerde verzoeken van de politie om binnen de zone te varen. Na een korte worsteling op het strand is de man aangehouden en heeft hij een boete van 200 euro gehad. Op het strand bij de Brouwersdam zijn meer kitesurfers bekeurd voor hetzelfde vergrijp. Hoeveel boetes er zijn uitgedeeld, is niet bekend. Amundsenweg 15 4462 GP Goes T 0113 - 233365 www.vandendongenparket.nl PARKETVLOEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61