PZC Gemeente investeert in susteams 21 Verkeer bij plan Tureluur geteld Politie hoort getuigen overval i Chauffeur bestelbusje overlijdt SCHOUWEN-DUiVELAND 25 34 Ondernemers zullen subsidie van 16.000 euro weer verdubbelen. Muggen i Schouwen-Duivelandse senioren op de pedalen Straling zendmasten blijft ver onder de afgesproken limiet Woensdag 1 augustus 2007 Arbiter Van der Meer uit Terneuzen staat op C-lijst van de KNVB Tip? redzzee@pzc.nl "i door Melita Lanting RENESSE - De gemeente Schou- wen-Duiveland steekt dit jaar een kleine zestienduizend euro extra in het susteam van Renesse. De horecaondernemers hadden om extra steun gevraagd omdat het team veel meer wordt ingezet dan andere jaren en dat kost veel extra geld. Met de aanvullende sub- f sidie kan het team voor dit jaar in de benen worden gehouden. De gemeente steekt tot nu toe jaar lijks 3000 euro in het beveiligings team. Daar moet nu dus nog wat bij. „Het gaat om 15.807 euro inci dentele bijdrage voor 2007. Daarbij wil ik de opmerking maken dat de ondernemers zelf óók hetzelfde be drag op tafel moeten leggen en dat is veel geld voor die onderne mers", zegt wethouder A. Verse- put. Of de gemeente volgend jaar weer in de buidel zal tasten weet Verseput nog niet. Hij wil daar over eerst om tafel met de onder nemers. „Voor 2008 hebben we nog geen beslissing genomen. Daar moeten we eerst over praten met de onder nemers. Is het nu echt nodig om ook in de wintermaanden een team te hebben? De ondernemers geven aan dat in oktober groepen jongeren komen waar extra toe zicht voor nodig is. Wij willen eerst een goede onderbouwing van de aanvraag voor we overgaan tot structurele subsidie." Namens de ondernemersvereni- pw De gemeente trekt een kleine zestienduizend euro uit voor het susteam in Renesse. Dit team zorgt samen niet de politie voor een veilig Renesse. ging Renesse reageert voorzitter L. Hart verheugd. „Wij zijn heel blij met het besluit van het colle ge." Inhoudelijk wil Hart verder niet reageren. Het bestuur van de ondernemersvereniging wil eerst verdere gesprekken met het ge meentebestuur afwachten. Het susteam in Renesse bestaat uit een team van professionele beveili gers. Samen met de portiers van de horecagelegenheden en de poli tie houden zij het uitgaanspubliek in de badplaats in de gaten. Zodra ergens in het dorp een jongere het in z'n bol haalt om rotzooi te trap pen, grijpt het team of een agent in. Daardoor is de overlast in de badplaats inmiddels fors terugge drongen. Maar de bemoeienis van het team gaat verder. De jongeren die op de fiets of te voet naar de camping gaan na het stappen, worden ook in de gaten gehouden. Dat scheelt in het lawaai en de vernielingen. De gemeente hecht veel waarde aan het susteam, zegt Verseput. „Het is voor ons belangrijk dat er een intensieve samenwerking be staat tussen het gemeentebestuur, de horeca en de politie. De politie ziet het belang ook en het is een prima samenspel." MORIAANSHOOFD - Waterschap Zeeuwse Eilanden onderzoekt het effect van de nieuwe verkeerssitua tie bij de vogelboulevard. Voor heen kon het verkeer rond dit stuk je van plan Tureluur rijden. Nu is de Bootsweg afgesloten en kan de Inlaagweg (de vogelboulevard) al leen bereikt worden via de weg langs de Heerenkeet. De vogelbou levard is populair bij vogelaars uit binnen- en buitenland en die ko men vaak per auto of touringcar. Het Waterschap wil weten of er nu minder auto's rijden en hoe hard die gaan. De afgelopen tijd zijn metingen gedaan. Over enkele weken zijn de resultaten bekend. TERNEUZEN - De politie hoort deze week mensen die vrijdag tijdens een overval op de Aldi in Terneu zen aanwezig waren in de nabijge legen huisartsenpost. De drie da ders zijn nog spoorloos. „We we ten hoe ze te werk zijn gegaan en vaag hoe ze eruitzien", aldus poli tiewoordvoerster Esther Boot. Tip? redactie@pzc.nl Geïnspireerd door een mild zon netje, kwam het in dat Goese be drijf tot een dialoog over deplus sen en minnen van warm weer. „Lekker kamperen, mmm. je kunt ook de tent gewoon in je tuin zetten, dan lijkt het net als ofje met vakantie bent", begon de ene ervaren dame positief. „Alleen die steekmuggen hè", no teerde ze aan de negatieve kant. „Ik heb nu horren. liiideeeaaal." De dame met vest, een kouwelijk type, reageerde koeltjes. „Heb ik niet nodig. Mij steken ze nooit, te koud vlees. Behalve toen op Martinique, daar was ik een deli catesse voor de muggen." „Oh ja?" „Jahaa... blood on the rocks." ZIERIKZEE - Welgemoed ging het op de pedalen 1 gisteren op Schouwen-Duiveland. 31 enthousias- 1 telingen hadden zich gemeld voor de door het I Comité Fietsen voor Senioren uitgezette tocht. F En het was een stevige deze keer. Totaal vijftig ki- f lometer Schouwen-Duivelandse en Noord-Beve- landse dreven gingen onder de wielen van de fiet sers - onder wie een 82-jarige deelnemer - door. Gestart werd vanaf sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. Daarna ging het naar Burghsluis, waar de lunch werd gebruikt. In Burghsluis scheepten de fietsers zich in voor een vaartochtje naar Co- lijnsplaat en van daaruit voerde de route over de Zeelandbrug weer terug naar Zierikzee. Het comité organiseert elk jaar diverse fietstoch ten voor ouderen. Dit jaan werden ai tochten ver reden in april, mei en juni. foto Dirk-Jan Gjeltema GOES - Een 68-jarige man uit Goes is gisterochtend rond half tien op de Ringbaan-West in Goes achter het stuur van een bestelbusje on wel geworden en even later overle den. De Goesenaar, die hartproblemen had, heeft vermoedelijk een hart aanval gekregen. Hij raakte met het bestelbusje van de weg in de omgeving van de televisietoren. Een ziekenauto was snel ter plek ke. Medewerkers van de ambulan ce hebben nog geprobeerd de man te reanimeren, maar dat mocht niet meer baten. In het bestelbusje zat ten tijde van het incident op de Goese rondweg één inzittende. Die bleef onge deerd. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57