ie 4 4 PZC Kunstmest achter slot en grendel De vakantieservice van uw krant! Wapen in huis pijltjesschieters Excellente wetenschapper krijgt 1,2 miljoen euro voor onderzoek 4 Woensdag 1 augustus 2007 PZC Nog dagen werk in Eemshaven na brand Bon vakantieservice Landbouworganisatie noemt plan minister Cramer 'onzinnig'. Vrijspraak in Haagse gasexplosiezaak Groeiend aantal jonge mantelzorgers Peiling: militaire missie Uruzgan niet verlengen 'Aanbieders mobiel internet aanpakken' Oude kloostergraven gevonden in Utrecht Veel toeristen geven auto-inbraak niet aan AMSTERDAM - De politie in Amster dam heeft de woning gevonden van de twee Britten die vorige week willekeurige voorbijgangers beschoten met scherpe metalen pijltjes. In de woning aan de Os- dorperweg in stadsdeel Osdorp vond zij zondagavond een vuurwa pen met veertien patronen, drie dozen met ruim 10 kilogram wiet, een busje pepperspray en een geld bedrag van 15.000 euro. Ook trof de politie er de verpak king aan van een blaaspijp waar mee de pijltjes vermoedelijk wer den afgeschoten. De politie kwam de woning op het spoor dankzij een oplettende buurtbewoonster, die voor het huis meerdere malen een witte bestelbus met een En gels kenteken had zien staan. Zij zag de laatste tijd mannen in- en uitlopen, zei de politie gisteren. De politie arresteerde zaterdag een 23-jarige en een 24-jarige Brit, na dat vrijdagnacht een 29-jarige man vanuit een witte bestelbus met een pijltje werd beschoten en dat in zijn rug kreeg. Het slachtoffer was de thaibokser Remy Bonjasky (alias 'The Flying Gentleman') die met een taxi de achtervolging inzette en de politie alarmeerde. Hierdoor konden poli tieagenten later de witte bestelau to in beslag nemen in de Bestevaer straat in stadsdeel Bos en Lom- Peter van Straaten is met vakantie DELFZIJL - Het duurt nog dagen voordat in de Eemshaven in Delfzijl de laat ste brandhaarden zijn gedoofd en de verbrande resten zijn verwijderd. Gis terochtend brak in de haven brand uit in zes loodsen met huisvuil. Havenbe heerder Groningen Seaports verwacht dat het nog zeker een dag of drie duurt voordat de puinhopen zijn opgeruimd. De schade wordt geschat op enkele miljoenen euro's. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen en geen gevaarlijke stoffen vrijgekomen. foto Kees van de Veen/GPD HEESWIJK-DINTHER - Chemicus Jeroen Cornelissen (34) uit Hees- wijk-Dinther, werkzaam aan de Radboud Universiteit in Nijme gen, krijgt 1,2 miljoen euro van de Europese wetenschapsorganisatie ESF. De chemicus is een van de twintig jonge 'excellente' wetenschappers uit Europa die voor een dergelijke De krant naar buren, vrienden of familie De tijdelijke bezorging elders in Zeeland is een gratis service. Vul de bon in. Vakantiewaardebonnen Abonnees die in Zeeland met vakantie gaan bezorgen wij de krant op hun vakantieadres (indien geen camping of bungalowpark) of zenden wij tijdig vakantiebonnen toe. Tegen inlevering bij één van onze verkooppunten krijgt u de PZC zo mee. De krant nagezonden per post Indien u buiten Zeeland in Nederland met vakantie bent, zenden wij u de krant op verzoek toe. Hiervoor hanteren wij de geldende portokosten. De krant komt wel een dag later op uw vakantieadres. Restitutie abonnementsgeld Wij brengen u €5,- in rekening op het te restitueren abonnementsbedrag als tegemoetkoming in de administratiekosten. Voor bovenstaande vakantieservice-mogelijkheden wordt een minimale duur van één week aangehouden. Vul de bon in en stuur deze portovrij uiterlijk twee weken vóór uw vertrek naar: Lezersservice PZC betr.: Vakantieservice Postbus 3229 4800 MB Breda kunt lezersservice ook bellen: 0800-0231231, werkdagen liefst na 10.30 uur. Op de website van de krant surft u naar abonneeservice: www.pzc.nl./abonneren op Postcode: Woonplaats: Telefoon: Maakt gebruik van één van onderstaande vakantie service-mogelijkheden: O Ander bezorgadres in Zeeland (gratis service) O Waardebonnen voor de krant op campings en bungalow parken in Zeeland O Postverzending in Nederland 0,50 per dag) O Restitutie abonnementsgeld 5,- in rekening) Ik ga met vakantie van: t/m Indien u de krant tijdelijk laat bezorgen bij iemand anders of op een vakantieadres, vul dan onderstaande gegevens in Postcode: Woonplaats: Land: subsidie in aanmerking komen. DE ESF beschouwt de uitverkoren wetenschappers als potentiële we reldleiders op hun vakgebied. Cornelissen is verbonden aan het Institute for Molecules and Materi als van de Radboud Universiteit. Het bedrag kan de komende vijf jaar worden besteed aan onder zoek. door Paul Bots VENLO - Minister Cramer (Vrom) wil als antiterreurmaatregel boe ren verplichten kunstmest achter slot en grendel te zetten. Van stik- stofhoudende kunstmest kunnen bommen worden gemaakt en dat is door terroristen ook gedaan, re deneert de minister. Zij heeft een concept klaar van een Algemene Maatregel van Be stuur (AMvB) waarin de beveili ging van kunstmest wordt ver plicht. Landbouworganisatie LTO Nederland noemt de AMvB 'onzin nig' en 'oncontroleerbaar'. Het plan vloeit voort uit een over eenkomst die de minister met de producenten van kunstmest heeft Minister Cramer wil boeren ver plichten kunstmest achter slot en grendel te zetten, omdat van kunstmest bommen kunnen wor den gemaakt. opgesteld. Daarin worden afspra ken gemaakt over het volgen van voorraden kunstmest, zodat alarm bellen zullen rinkelen als er een partij verdwijnt. De maatregelen zijn alleen zinvol als winkels, boe ren en handelaren hun kunstmest beter beveiligen, redeneert de mi nister. Volgens deskundigen is een vol blikje voldoende om een auto op te blazen. De minister wil kunstmest op een lijst zetten met gevaarlijke stoffen die achter slot en grendel horen. Naar verwach ting wordt de maatregel na de jaar wisseling ingevoerd. Cramer wil voor de aanpassing van de AMvB nog eerst met land bouworganisatie LTO overleggen. De uitnodiging voor dat overleg is nog niet binnen, laat LTO-woord- voerder Mark Heijmans weten. Zijn organisatie ziet geen heil in het beveiligen van kunstmest. Toch vreest Heijmans dat Cramer zich weinig van het LTO-verzet zal aantrekken. De AMvB heeft alleen betrekking op landbouwbedrijven en niet op bijvoorbeeld tuincentra. DEN HAAG - De rechtbank heeft de twee verdachten in de Haagse ga sexplosiezaak vrijgesproken. Vol gens de rechter was er onvoldoen de bewijs dat zij - de eigenaresse van de juwelierszaak en haar man - schuld hebben aan een explosie waarbij op 28 juni 2003 twintig mensen gewond raakten. Volgens het Openbaar Ministerie was de explosie veroorzaakt door een lekkende gasfles in de kelder van de juwelierszaak. SITTARD - Steeds meer eerste- en tweedejaarsleerlingen van vm- bo-scholen in Zuid-Limburg zijn mantelzorger. Bij een van de scholen is zelfs bijna een derde van de eerste- en tweedejaars mantelzorger, zo liet de gemeente Sittard-Geleen giste ren weten. Vooral jonge allochtone leerlingen blijken vaker belast te worden met de zorg voor zieke leden van hun familie. HILVERSUM - 54 procent van de Ne derlanders vindt dat de militaire missie in Uruzgan niet langer moet duren dan de geplande twee jaar. Dat bleek gisteren uit een pei ling van de Wereldomroep. Mor gen is het precies een jaar geleden dat de uitzending begon. Van de ondervraagden geeft 65 procent aan dat zij verwachten dat de mis sie na 1 augustus 2008 toch met mi nimaal één jaar wordt verlengd. DEN HAAG - Staatssecreatris Heemskerk van Economische Za ken moet optreden tegen misstan den bij aanbieders van mobiel in ternet. Dat stelt de Consumenten bond, die beweert dat bedrijven te weinig moeite doen om klanten te wijzen op de risico's van internet ten in het buitenland. Het komt nog te vaak voor dat mensen on verwacht hoge rekeningen krijgen. Tijdens de vakantie wordt steeds vaker mobiel internet gebruikt. UTRECHT - Archeologen hebben aan de Marnixlaan in de Utrechtse wijk Ondiep graven ontdekt die bij een middeleeuws klooster heb ben gehoord. Zij hebben ook de len van de fundamenten van het gebouw blootgelegd. Op de plek waar de graven werden aangetroffen, stond van 1392 tot 1580 het klooster Nieuwlicht van de Kartuizers, een zeer strenge monnikenorde, die in Nederland niet meer voorkomt. LEEUWARDEN - Een op de drie Ne derlanders die op vakantie in het buitenland slachtoffer wordt van auto-inbraak, doet geen aangifte. Ook vergeet ruim 80 procent di rect contact op te nemen met zijn verzekeraar. Dat bleek gisteren uit onderzoek in opdracht van verzekeraar FBTO. Nederlanders vinden Polen het meest auto-inbraakgevoelige land binnen Europa.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4