'na uit z'n voegen fcGCI3.il tl Realisme en sfeer op doek 'Gemeente kan via zorgindicatie personeelsbeleid beïnvloeden' Exposities in ziekenhuis t Zomer markt zaterdag in Graauw Vier kunstenaars in voormalig stadhuisje van Sint Anna. Groenlinks Terneuzen vraagt aandacht voor problemen thuishulp. Onze Parketvloeren: Basis voor Ideaal wonen! Z PZC Woensdag 1 augustus 2007 23 SINT ANNA TER MUIDEN - In het stadhuisje van Sint Anna ter Mui den is van 9 tot en met 27 augus tus een schilderijententoonstelling van Albert de de Coninck, Hippo- liet Laureyns, Pol Verheylezoon en Willy de Vriend. De expositie is dagelijks geopend van 13.00 tot 18.00 uur. De Co ninck probeert gebouwen, geschrif ten en personages uit de antieke wereld te vertalen in zijn schilde rijen. Laureyns vindt de sfeer van het moment heel belangrijk en het thema van de werken van Verhey lezoon is vooral te zoeken in de streek van Salvador Dali. Hij schil dert vooral zichten van Cadaques en Port Lligat (Spanje) met als titel Rondom Dali. De portretten van De Vriend zijn op een nieuwe rea listische wijze geschilderd. De ten toonstelling wordt 8 augustus om 19.00 uur geopend door wethou der Henk Luijendijk. TERNEUZEN - In het Zorgsaam-zie- kenhuis in Terneuzen zijn deze en volgende maand twee exposities te bezoeken. Corrie Vet-Bakker uit Zaamslag- veer etaleert haar schilderskun sten, waarin zij zich toelegt op ab stract en figuratief werk. Haar schilderijen zijn gemaakt in acryl op papier, doek, jute of kunststof. De Terneuzense Cathrien Verlinde exposeert keramiek. Zij leerde de beginselen van het het pottenbak ken van Ernest Joachim. Waar ze zich eerst toelegde op kommen en schalen, maakt zij nu vooral vrou wenfiguren. Beide exposities zijn te bezichti gen op route 31 in het ziekenhuis. Okke van der Maas voor de klas in zijn museumschooltje. Hij kon het niet over zijn hart verkrijgen om de oude materialen verloren te laten gaan. „Het is geschiedenis en tegelijkertijd cultuur. Dat gooi je niet zo maar weg." foto's Peter Nicolai door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente kan via het bepalen van welk soort hulp ie mand nodig heeft wel degelijk in vloed uitoefenen op het perso neelsbeleid van de thuiszorg. Dat betoogt het Terneuzense raadslid Peter Clijsen (GroenLinks) in schriftelijke vragen aan burgemees ter en wethouders. De fractie sprak al eerder haar zor gen uit over de positie van het per soneel in de thuiszorg. Daar drei gen de komende jaren veel thuis hulpen hun baan te verliezen, om dat steeds meer zogenoemde alfa hulpen worden ingezet. Die mo gen enkel licht huishoudelijk werk uitvoeren. Dit in tegenstelling tot de gediplomeerde thuishulpen, die cliënten ook mogen helpen bij sociaal-medische problemen zoals vereenzaming of dementie. Steeds vaker krijgen cliënten echter een indicatie dat hulp bij huishoude lijk werk voldoende is. Op eerdere vragen van Groen Links antwoordden B en W dat de gemeente geen greep heeft op het personeelsbeleid van de zorginstel lingen, maar Clijsen zegt dat te be twijfelen. Hij wijst er op dat de ge meente formeel direct verantwoor delijk is voor de indicatiestelling. „Met andere woorden, de gemeen te bepaalt of iemand lichte thuis hulp (doehulp) dan wel ook so- ciaalpsychische hulp (denkhulp) nodig heeft. De gemeente kan dus Omdat de gemeente bepaalt wel- ke hulp nodig is kan die ook in vloed uitoefenen op het perso neelsbeleid van zorginstellingen, vindt raadslid Peter Clijsen (GL). wel degelijk bepalen welk perso neel er op een bepaald moment nodig is", aldus Clijsen. Volgens het raadslid krijgen veel al fahulpen in de praktijk te maken met zorg die overduidelijk ook 'denkhulp' is. Omdat de gemeente bepaalt welke zorg nodig is, kan die ook het personeelsbeleid van de zorginstelling beïnvloeden met betrekking tot arbeidsvoorwaar den en kennisniveau, stelt Clijsen. Zowel in het belang van de cliën ten als van de mensen die voor de zorginstellingen het veldwerk doen, vindt GroenLinks dat 'de ge meente haar verantwoordelijkheid dient te nemen, zowel naar cliën ten als naar de thuiszorgers toe'. Clijsen wil van B en W weten hoe het er in de gemeente Terneuzen aan toe gaat: hoe wordt bepaald welke zorg nodig is en hoe het col lege tegen de problematiek ronc de alfahulpen aan kijkt. ««SUM» Amundsenweg 15 4462 GP Goes T 0113 - 233365 www.vandendongenparket.nl Vaa aea Dongen fGRAAUW - In het dorp Graauw fwordt zaterdag een zomermarkt gehouden. In de Dorpsstraat kun- Inen belangstellenden van 10.00 tot I17.00 uur langs allerlei kraampjes Islenteren. Het aanbod bestaat voor hal uit zelfgemaakte spullen, onder teer verschillende soorten siera den en kaartjes. Ook is er voor de bezoekers gelegenheid om iets te eten en te drinken. De basisschool kinderen mogen tijdens de zomer markt hun eigen rommelmarkt- spulllen verkopen tussen de kra men. De organisatie is in handen van de dorpsraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49