Ergernis over Schoolmuseum barst uitrijtijden bij parkeren Politie zoekt getuigen van mishandeling Foto voor derde keer uit weiland gestolen Rioleringswerk Tiberghienweg begint in najaar Nieuw thuis voor collectie zou mooiste jubileumcadeau zijn. Trage schuifdeuren veroorzaken file bij verlaten parkeergarage. Twintigjarige man aangevallen door duo in centrum Terneuzen. Muggen Onweer boven Otheense Kreek populair bij dievengilde. 22 I Woensdag 1 augustus 2007 pzc door Eugène Verstraeten terneuzen - Tientallen bezoekers aan de Terneuzense binnenstad hebben er maandagnamiddag bijna een uur over gedaan om de parkeergarage Oostklok te verla ten. Dat leidde tot grote ergernis en verhitte gemoederen. Uiteinde lijk zette de gemeente een mede werker in om de stroom uitrijden de parkeerders in vlottere banen te leiden. Naar het gevoel van de wachtende automobilisten gingen de zoge naamd speedgatedeuren van de parkeergarage tergend langzaam open en dicht, zodat de parkeer ders maar mondjesmaat naar bui ten konden. Volgens woordvoerder Dirk Tim- mers van de gemeente werkten de schuifhekken, die moeten voorko men dat voetgangers dezelfde in gang als automoblisten gebruiken, echter prima. „Er was geen sprake van een storing of mankement. De deuren werkten normaal. Er wa ren gisteren wel veel toeristen in de binnenstad dus het was hart ig Vanwege de trage schuifdeuren ontstonden er maandagmiddag lange wachttijden om de parkeer garage Oostkolk in Terneuzen te kunnen verlaten. stikke druk. Daarom ontstonden er lange wachttijden bij het uitrij den." Omdat de wachtende rij automobi listen met stationair draaiende mo tor steeds maar aangroeide, vulde de parkeergarage zich ook steeds meer met uitlaatgassen. Daarom werden enkele moeders met kinde ren door hun echtgenoten maar vast lopend naar boven gestuurd gestuurd om te wachten. Een aantal automobilisten was ra zend, omdat ze - toen ze eindelijk bij de uitgang waren - nog moes ten bijbetalen. Het half uur uitrij- tijd dat ze hadden tussen het beta len en het verlaten van de parkeer garage was namelijk verlopen. Uiteindelijk werden de schuifhek ken gewoon open gelaten en is er een medewerker van de gemeente bij de uitgang gaan staan om de parkeerkaartjes in ontvangst te ne men. In het verleden waren er al meer klachten over de deuren en klonk de roep al om terugplaatsen van een gewone slagboom. Vol gens Timmers openen en sluiten de speedgatehekken zich echter net zo snel als een slagboom. Naar aanleiding van de toenemen de irritatie is in december is de openingssnelheid van de deuren nog aangepast van dertig naar tien seconden. Als automobilisten te snel willen doorrijden blokkeert het systeem echter en duurt het toch weer een halve minuut voor de volgende aan de beurt is. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De politie is op zoek naar getuigen van een mishande ling van een twintigjarige man in de Korte Kerkstraat in Terneuzen. De inwoner uit de gemeente Ter neuzen werd in de nacht van zater dag op zondag tussen vier uur en half vijf mishandeld door twee mannen. Zij belaagden hem toen hij een horecagelegenheid aan de Nieuwstraat verliet. Na de scher mutselingen wist het tweetal te ontkomen. De twintigjarige hield aan de mis handeling pijnlijke plekken en schaafwonden op zijn lichaam en gezicht over. De politie is in ver band met deze mishandeling op zoek naar een groepje mogelijke getuigen. Het gaat hierbij om drie meisjes en twee jongens, in leef tijd variërend van vijftien tot ne gentien jaar. Zij en eventuele andere getuigen worden verzocht zich te melden op het politiebureau in Terneuzen of via het algemene telefoonnum mer van de poltitie 0900-8844. Geïnspireerd door een mild zonne tje, kwam het in dat Goese bedrijf tot een dialoog over deplussen en minnen van warm weer. „Lekker kamperen, mmm. Je kunt ook de tent gewoon in je tuin zet ten, dan lijkt het net alsof je met vakantie bent", begon de ene erva ren dame positief. „Alleen die steekmuggen hè", no- Tip? redactie@pzc.nl teerde ze aan de negatieve kant. „Ik heb nu horren. liiideeeaaal." De dame met vest, een kouwelijk type, reageerde koeltjes. „Heb ik niet nodig. Mij steken ze nooit, te koud vlees. Behalve toen op Marti nique, daar was ik een delicatesse voor de muggen." „Oh ja?" „Jahaa... blood on the rocks." door Wout Bareman TERNEUZEN - „Het lijkt wel of ik iets met het onderwijs heb", zei Okke van der Maas grinnikend toen hij acht jaar geleden afscheid nam als directeur van basisschool De Stelle in Terneuzen. Ja, na ruim veertig jaar voor de klas, staat hij er nu weer voor. Niet da gelijks, maar toch een paar dagen per week. „Ik bluuf een onderwie- zer", zegt hij met een glimlach. Want het blijft leuk, vertellen over de schooltijd van vroeger, over Ot en Sien, Miep en Jet, over origine le houten schoolbankjes, compleet met inktbakjes en verschuifbare zittingen, over vertelplaten met sprekende- letterbeelden van Van Wulfen aan de muur ('heel bijzon der, want die zijn nergens meer te krijgen') en over kleutertafels die afkomstig zijn van de vroegere Hervormde Bewaarschool uit de Zandstraat. Zo moet de schoolklas er rond de eeuwwisseling hebben uitgezien en hebben geroken. Een etalagepop verkleed als onderwij zer in origineel kostuum en de lucht van oude boeken, fröbeldo- zen, boenwas. Als onderwijzer in hart en nieren trok van der Maas het zich destijds aan dat veel nostalgische school spullen door de ruim tien jaar gele den ingezette fusiewoede verloren dreigden te gaan. „Ik denk dat dat het moment is geweest waarop ik serieus ben begonnen met van al les en nog wat uit het lager onder wijs te verzamelen. Het heeft ge woon iets heel speciaals en dan is het zonde om dat allemaal weg te gooien. Want het is geschiedenis en tegelijkertijd cultuur. Dat gooi je niet zo maar weg." De gestage groei van de verzame ling stelde Van der Maas voor een probleem. Op den duur puilden zijn woning en alle opbergplaat sen van De Stelle uit van de ditjes en datjes. Tijd dus voor een mu seum. Via een tip van de VW en Het blijft leuk, vertellen over de schooltijd van vroeger, over Ot en Sien... met behulp van sponsors kon hij een paar pandjes aan de Vissteeg huren, waarna hij samen met vrienden en bekenden het schil der- en timmerwerk uitvoerde. De loop naar het museum Schooltijd zat er direct goed in. „Soms loopt het storm met hele schoolklassen tegelijk, veel groepen uit Vlaande ren ook. We hebben er jaarlijks tientallen over de vloer. Veel oude- Het Schoolmuseum aan de Visstraat is eigenlijk al wat te klein om de collec tie te herbergen. door Frank van Cooten ZAAMSLAC - Een curieuze diefstal in een weiland aan de Drieweg in Zaamslag. Drie keer achter elkaar is dezelfde kleurenfoto van drie bij twee meter uit het stalen frame ge knipt. Deze foto, 'Onweer boven de Otheense Kreek', is onderdeel van een buitenexpositie in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. „De eerste keer dachten we nog aan een kwajongensstreek", zegt Christine Fijnoudt van de VW [55 De VW heeft aangifte gedaan van diefstal van een foto van twee bij drie meter in Zaamslag. Dezelfde foto is voor de derde keer uit het frame geknipt. Zeeuws-Vlaanderen. „Dezelfde fo to werd vervolgens nog eens twee keer gestolen. De foto is heel net jes uit het stalen frame geknipt. We hebben nu maar besloten het frame weg te halen. Het is een van de mooiste foto's, maar wat moet iemand met drie dezelfde in een dergelijk formaat. En voor ons is de diefstal een behoorlijke finan ciële strop." De VW heeft bij de politie aangif te gedaan. De foto stond op het weiland van H. de Regt. Ook van de laatste dief stal, in de nacht van zaterdag op zondag, had hij niets gemerkt. „Er is veel werk voor nodig geweest. Ik had om het frame ook nog een omheining geplaatst om de koeien weg te houden. Het is ook voor mij een raadsel waarom het is ge beurd. En het is vervelend voor de WV omdat de route van de expo sitie nu wordt onderbroken." ren willen de tijd van vroeger nog wel eens met eigen ogen zien. We houden het niet precies bij, maar enkele duizenden bezoekers per jaar trekken we zeker." En niet zomaar toevallige passan ten, ook onderzoekers van de Uni versiteit van Nijmegen en de Vrije Universiteit van Amsterdam. Van der Maas: „Die vragen zich dan hardop af hoe het mogelijk is dat zoiets als dit museum bestaat, in Terneuzen. Het is natuurlijk een stuk erfgoed dat van enorm belang is voor het nageslacht. Waar zie je dit nog?! Nergens toch?" Begin juli bestond het schoolmu seum op de kop af tien jaar. Bij de viering van dat mijlpaaltje maakte hij de burgemeester en andere notabelen nog eens duidelijk dat het zo niet langer kan; het onder komen van het schoolmuseum barst uit z'n voegen en is toe aan een fikse uitbreiding. „Veel sub sidie toegewenst", schreef ie mand laatst in het gastenboek. Okke van de Maas: „We hebben al voorzichtig geïnformeerd naar andere locaties, zoals het oude gemeentehuis in de Noordstraat, het voormalige bankgebouw van de Amro-bank in de Nieuwstraat en de oude schippersbeurs in de Burgemeester Geillstraat. Eerlijk gezegd zijn we hard toe aan een groter pand. We barsten er hier uit." Schooltijd Schoolmuseum Schooltijd zit aan de Vissteeg in het oudste gedeelte van Terneuzen. Het museum is elke woensdag en zaterdag van 14.00 tot 16.45 uur geopend; van mei tot september ook op donder dag en vrijdag. Groepen op afspraak: 0115- 694270, 0115-695313 of 06- 22103108 Het schoolmuseum ging op 9 juli 1997 open en vierde on langs het tienjarig bestaan. Verkrijgbaar in het museum: 't boekje De Slaapwandelmutsen door Okke van der Maas. CLINGE - De riolering van het be drijventerrein aan de Tiberghien weg in Clinge wacht komend na jaar een reconstructie. Het huidige buizenstelsel wordt bij hevige re genval teveel belast. Momenteel liggen er twee soorten riolering; een gemengd stelsel dat zowel hemelwater als vuil (riool)water afvoert, en een speci fiek voor de afvoer van hemelwa ter. De riolering wordt over een lengte van ongeveer 350 meter vervan gen, vanaf de kruising met de 's-Gravenstraat. In deze nieuwe rio lering wordt enkel het vuile riool water opgevangen en dat wordt af gevoerd naar de waterzuivering aan de Clingeweg. De bestaande^ riolering voor de afvoer van hemel water blijft ongewijzigd. De recon structie kost de gemeente Hulst in totaal 420.000 euro en start ver moedelijk in november.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46