PZCI21 Wellness definitief niet in Oostburg Kapsalon Markusse sluit na 70 jaar de deuren Te kappen boom is al lang weg ZEEUWS-VLAANDEREN in (M Plan is volgens directie en raad van advies economisch onhaalbaar. Kapper Rinus zag veel veranderen in halve eeuw haren knippen. Straling zendmasten .XiTflajf blijft ver onder 4 de afgesproken limiet IglaEpgi Arbiter Van der Meer uit Terneuzen staat op C-lijst van de KNVB 34 Woensdag 1 augustus 2007 Tip? redtern@pzc.nl door Frank van Cooten OOSTBURC - Thermen Holiday ziet definitief af van de bouw van een wellnesscentrum in het Hof van Europa, de voormalige Euregiotui- nen in Oostburg. „Na uitvoerig onderzoek zijn we tot de conclusie gekomen dat ons plan nu economisch onhaalbaar is in Oostburg. Wellicht over een jaar of tien, als andere plannen in de streek zijn uitgevoerd, maar nu niet", zegt algemeen directeur Sherita Narain van Thermen Hob day. Iwan de Vries van projectontwik kelaar Blauwhoed, dat samen met Rabo Vastgoed woningen gaat bou wen in het Hof van Europa, zei vo rige week dat de Raad van Advies van Thermen Holiday twijfels had bij de haalbaarheid. Een aanpas sing van het plan heeft de Raad van Advies niet van mening doen veranderen. Sherita Narain: „Mijn broer zag het nog wel zitten in Oostburg, maar ik en de Raad van Advies hebben er geen vertrouwen meer in. De doelgroep is te klein. Er ko men in de zomer veel mensen met kinderen naar West-Zeeuws- Vlaanderen, maar dat zijn niet de mensen die ons wellnesscentrum bezoeken. Daarnaast is West- Zeeuws-Vlaanderen in de winter uitgestorven. Je kunt èen kanon af- W* En weer komt er geen kuuroord in West-Zeeuws-Vlaanderen. Thermen Holiday ziet definitief af van de bouw van een well nesscentrum in Oostburg. schieten zonder iemand te raken. Het kost ons wellnesscentrum in Schiedam, toch midden in de Randstad, in de winter al moeite goed te draaien. In Oostburg zal het alleen nog maar lastiger zijn. Onze investering van tien miljoen euro in Oostburg kan momenteel niet rendabel worden gemaakt. Daarom zien we er van af" De Vries van Blauwhoed zei vori ge week dat er voldoende kandida ten zijn om toch een wellnesscen trum te bouwen. „Dat lijkt me sterk", reageert Narain. „Ik ken ze niet, maar wellicht gaat het om een totaal andere vorm of om een combinatie met andere voorzienin gen." Ramesj Gajadin, de broer van Sherita Narain, sprak tijdens de presentatie in januari nog over ve le duizenden bezoekers. Hij baseer de zich op onafhankelijke onder zoeken. „Maar we zijn met onze onderzoe ken nog verder de diepte ingegaan. Op basis van deze studies is onze raad van advies met een negatief advies gekomen. De markt voor een wellnesscentrum in Oostburg is gewoonweg te klein." door Peter Oggel AXEL - Nou nee, dat de naam 'Kap salon Markusse' van de gevel ver dween, deed hem eigenlijk niet erg veel. „We hebben immers twee jaar naar dit moment toege- leefd", vertelt Rinus Markusse. Toch, dat hij en zijn vrouw Gree de schaar nu echt hebben opgebor gen, betekent wel het einde van ze ventig jaar 'kapper Markusse' in Axel. Maar het kappersgeslacht Markusse leeft voort in de derde generatie: de hairstyling van zoon Xerxes in Breskens. „Het zit blijk baar in de genen", lacht Rinus. Het is 1937 als vader Mathijs (over leden in de jaren 80) en moeder Neeltje (92) aan de Noordstraat 60 hun salon openen. Begin jaren 50 volgt de verhuizing naar een groot pand aan de Stationsstraat. Als kind van 12, 13 jaar leert Rinus er al om de klanten voor het scheren in te zepen. Een paar jaar later, hij is dan 15, komt hij na een oplei ding in Rotterdam volledig in de zaak. „Dat was toen zo", herinnert hij zich, „Je vader was kapper, dus werd jij ook kapper. Dat was geen verplichting hoor, maar je wist niet beter. Maar ik wilde zelf ook. Ik kon destijds ook postbode wor den, maar heb overtuigd voor het kappersvak gekozen." Vader deed de herensalon, Rinus de dames. En daar ontmoette hij in de jaren zestig Gree van den Heuvel uit Nieuw-Namen, die als jong kapstertje in dienst kwam. In 1968 trouwden ze. In 1986 volgde de oversteek naar de Bastionstraat. „We hebben altijd met veel plezier gewerkt. De omgang met de klan Gree en Rinus Markusse nog even in hun kapsalon. „We hebben het altijd graag gedaan, en nóg, eigenlijk." foto Peter Nicolai ten vonden we wel het voornaam ste. Er zijn klanten die al vijftig jaar hier komen, dat zegt wel wat. In het vak is wel heel veel veran derd. Vroeger was je als kapper toch ook een beetje sociaal werker, er was alle tijd. Tegenwoordig ligt het tempo veel hoger, alles gaat op afspraak." 65 is hij nu, tijd dus voor de hobby's, fietsen vooral. „Ik heb eigenlijk 50 jaar gestaan, en dat ga je merken." Eén van de kapsters, Karin Peeters, heeft de sa lon overgenomen. En dus neemt Rinus zijn laatste dagen de tele foon op met 'Hair en zo'. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Bewoners van de Ak- kerwindelaan in Terneuzen keken het voorbije weekeinde even heel vreemd op toen er een brief van de gemeente op hun deurmat plof te. Er zou een in belabberde staat ver kerende sierpeer op het speelveld voor hun huizen worden gekapt en vervangen. Waar dit soort za ken tot voor kort alleen in het Zeeuwsch-Vlaams Advertentieblad werd aangekondigd, vindt de ge meente het nu beter om bewoners direct te informeren. Maar in dit geval gebeurde dat iet wat laat. De dode boom is name lijk vier weken geleden al geveld. Gemeentewoordvoerder D. Tim- mers: „De plantsoenendienst vond het te gevaarlijk om de boom te laten staan. Dat heeft het informatietraject doorkruist."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45