HW'24 is al veel PSV mag weer verder dan Hoek hopen op Alex RIA houdt schade beperkt tegen Ajax A1 Nieuw puntenrecord meerkamper Besters 36 Woensdag 1 augustus 2007 P2C Versterking is dringend gewenst voor elftal van Wim Hofkens. Meijer rukt op bij WK zeilen in Italië Dekker verslaat Contador in Stiphout Toernooi Heinkenszand met RCS, HVV en MOC Kerkhove met Oranje naar halve finale Veldman zakt op WK Laser Radial El Jadidi in kwartfinale Open Scheldetoernooi Braziliaanse verdediger zonder werkvergunning terug naar zijn land. Zondag-vierdeklasser incasseert slechts één ongelukkige tegengoal. W door Frits Bakker HULST - De zorgelijke blik van Wim Hofkens, na een bedroevend slechte partij voetbal van Hoek, was veelzeggend. De nieuwe trai ner wil na vanavond meer zeker heid over versterking van de selec tie, maar het niveau van de buiten landse testspelers is niet om vro lijk van te worden. Op het veld van HW'24 in Hulst, waar Hoek voor rust met de eerste keus en na rust met een veredeld tweede elftal kansloos met 2-0 ver loor, werden gisteravond weer vier spelers getest. De huidige selectie heeft niet het niveau waar de club vanuit was gegaan. Versterking is dus dringend gewenst. HW'24, dat voor en na rust twee briljante goals maakte (Ruben van der Hoeven en Jari Vyaene), bleek GOES - Hansebas Meijer uit Oost-Souburg rukt op het WK zei len in de Optimist-klasse lang zaam op. Meijer presteerde bij Ma- rina Piccola op Sardinië (Italië) aanvankelijk matig, maar eindigde in de laatste races als 15e en 6e. Morgen worden de laatste races ge varen. In het landentoernooi ein digde Nederland bij de beste acht. STIPHOUT - Thomas Dekker heeft gisteravond de 28e profronde van Stiphout gewonnen. De Raboren- ner troefde in de sprint de Span jaard Alberto Contador af Derde werd de Zwitser Fabian Cancella- ra. Contador, zondag winnaar van de Tour de France, rijdt in totaal drie criteriums in Nederland. in elk geval al veel verder in de voorbereiding dan het veel sterker gewaande Hoek. „We spelen nu nog thuis tegen AA Gent (van avond), daarna moeten we beslis singen nemen over nieuwe spe lers", vindt Hofkens. Met de achttienjarige Preto, die tac tisch geen beste indruk maakte, is vorige week al een speler definitief vastgelegd. De Portugees speelde in Hulst als linksback. „Hij is op veel posities inzetbaar", vindt Hof kens. Van de vier testspelers is Gi deon Imagbudu de man met de grootste staat van dienst. De 28-ja- rige, fysiek sterke verdedigende middenvelder, kwam al uit voor drie clubs in Nigeria en in de Bel gische competitie onder meer voor Waregem, Beveren, FC Ant- Hoek verliest in Hulst terecht met 2-0 van HW'24. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser heeft dringend wat betere voet ballers nodig. HEINKENSZAND - De eerste voetbal elftallen van SV Heinkenszand, RCS, HW'24 en MOC'17 doen za terdag mee aan het derde Zeeland Assurantiën Toernooi in Heinkens zand. Er wordt gespeeld in een halve competitie. De wedstrijden duren 45 minuten. De eerste speelronde is om 18.00 uur. GOES - Lesley Kerkhove heeft zich met het Nederlands team geplaatst voor de halve finale van de voor ronde van de Fed Cup voor tennis sters tot 16 jaar. In het Poolse Gdy- mia versloeg Oranje Frankrijk met 3-0. Kerkhove versloeg Charlotte Rodier met 7-5 6-4. Vandaag speelt Nederland tegen het als eer ste geplaatste Kroatië. werp, Eendracht Aalst en Dessel Sport. Voor Hofkens wordt het belang rijk na vandaag met een vaste kern te werken. Het elftal moet vanaf nu tactisch en in balcirculatie groeien naar de speelwijze die de nieuwe trainer voor ogen heeft. „Met veel pressie op de tegenstan der en openingen naar de flan ken", zo vatte Hofkens het samen. Daar was niets van te zien tegen HW'24, want behalve John Schot, die één keer de paal trof, lie pen er geen spelers die boven het niveau van de tegenstander uit kwamen. Hoek had in HW'24 een meer dan behoorlijke tegenstander, die nog vijf spelers moest missen door vakantie en blessures. Trainer Mi chel Leonhart zei vooraf: „Ik had graag met mijn sterkste ploeg te gen dit Hoek gespeeld." Het was maar goed dat dat niet gebeurde, want het bespaarde Hoek een nog grotere afgang. SCHEVENINGEN - De Middelburgse zeiler Erwin Veldman (23) staat na de derde dag van het WK Laser Ra dial zestiende. Na de tweede dag stond hij nog vierde. Door een veertigste plaats in de race van gis teren zakte hij twaalf plekken. Zijn broer Stephan (25) staat 49e. Hij werd gisteren 27e. Het WK duurt tot en met vrijdag. VLISSINGEN - Hicham El Jadidi heeft bij het Schuitema Open Scheldetoernooi de kwartfinales bereikt in de 6 door met 6-2 6-0 te winnen van Patrick Wissekerke. De tennisser van DOS uit Vlissin- gen treft nu Ramses Jakobsen. Ook Eric Siegers, clubgenoot van El Jadidi, won. Hij was met 6-2 6-4 te sterk voor Michel Roelse. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Alex krijgt voorals nog geen werkvergunning om in Engeland als profvoetballer aan de slag te gaan en dat nieuws is goed gevallen bij PSV. De technische staf van de landskampioen heeft weer wat meer hoop dat de Brazili aanse verdediger ook dit seizoen in Eindhoven speelt. Afgelopen maandag wilde Alex zich melden bij zijn nieuwe werk gever Chelsea. Bij de paspoortcon trole in Londen bleek zondag avond echter dat de autoriteiten nog altijd geen werkvergunning voor hem hebben afgegeven. Alex keerde daarop spoorslags terug naar Brazilië. Volgens zijn naasten is de verdediger hevig ontstemd over de gang van zaken en vindt hij dat Chelsea de zaak slecht gere geld heeft. Chelsea bezweert echter dat 'er nog wel een mouw aan te passen is' en hoopt Alex alsnog in de selec tie te kunnen opnemen. De speler voldoet echter niet aan de wettelij ke eisen die in Engeland aan door Roeland van Vliet GOES - De Rillandse meerkamper Victor Besters is opgeklommen naar de derde plaats op de Neder landse B-juniorenranglijst. Met een persoonlijk record van 5329 punten, behaald in het Belgische Dilbeek, is hij twee plaatsen geste gen. Besters, lid van Spado uit Bergen op Zoom, is pas zestien jaar en timmert al flink aan de weg. Tij dens de wedstrijd in Dilbeek (zon dag en maandag) had er wellicht nog een ruimere verbetering van zijn pr (5050) in gezeten, maar re genbuien verstoorden de tweede niet-Europese voetballers worden gesteld. Alex zou de laatste twee seizoenen 75 procent van alle inter lands gespeeld moeten hebben. Dat aantal haalt hij niet. Vorig sei zoen maakte het ministerie voor Sociale Zaken een uitzondering voor Salomon Kalou (ook Chel sea), maar het is onduidelijk of die ook voor Alex geldt. Als Alex bij Chelsea niet aan de bak komt, hoopt PSV de verdedi ger nog een vierde jaar te kunnen huren. „De deur voor Alex staat hier heel ver open", aldus trainer Ronald Koeman. De vraag is wat Chelsea gaat doen bij een afwij zing van een werkvergunning. Het zou de speler ook kunnen ver kopen aan een andere club in het buitenland. Mocht Alex bij PSV te rugkeren, dan kan hij komend sei zoen alsnog de benodigde inter lands voor Brazilië spelen en op die manier over een jaar Engeland binnenkomen. Aanvaller Frank Demouge van Willem II moet de komende vier tot zes weken aan de klant blijven. De voetballer heeft bij de training een blessure aan de meniscus van zijn linkerknie opgelopen. Hij moet vandaag een operatie onder gaan. dag. „Mijn doel om op de 110 me ter horden dicht tegen de 15 secon den te lopen, viel letterlijk volledig in het water", liet hij weten. Op zondag had Besters echter al wel veel punten gepakt met het polsstokhoogspringen. Hij brak zijn pr met 3 centimeter en ging over 4.03 meter heen. De Rillander aast deze zomer op een score van boven de 5416 pun ten. Daarmee zou hij het clubre cord van -Spado uit de boeken ha len. Besters doet weer een 'record poging' op 25 en 26 augustus tij dens de meerkamp van Dynamica in Vlissingen. door Barry van der Hooft WESTDORPE - Een wervelende voet balshow van Amsterdamse talen ten bleef gisteravond uit. In West- dorpe slaagden de A-junioren van Ajax er tegen de plaatselijke zon dag-vierdeklasser slechts één keer in het net te vinden. En het had daar zelfs nog de hulp van RIA W. voor nodig: 0-1. De enige treffer viel vier minuten na rust en kwam op naam van Giovanni Kasanwirjo. RIA W. had een helft lang stand gehouden en zag de afscheid nemende Erwin de Roover keer op keer op de juis te plaats staan. De Belgische doel man werd kort na rust echter ver schalkt door een kopbal van zijn ploeggenoot Menno den Dekker. De Terneuzenaar kopte de bal te rug, net op het moment dat De Roover uitkwam. Voor Kasanwirjo was het op de doellijn een koud kunstje. Kansen kregen de Amsterdam mers te over, maar afmaken bleek een probleem. Misschien had het RIA-doelman Erwin de Roover ligt steeds goed in de weg met de voorbereiding op het oefen duel te maken. De selectie arriveer de een uur te laat in Westdorpe. Het duel begon daardoor een half uur later. Zonder de betere A-junioren, die deze week een toernooi in Malei sië spelen, liet de ploeg geen ver pletterende indruk achter. Tech nisch waren de spelers stuk voor stuk uitstekend onderlegd, maar in tactisch opzicht schortte er nog wel het een en ander aan. Slimme openingen waren daardoor zeld zaam en als het team eens een kans creëerde, lag De Roover steeds in de weg. De bij RIA W. vertrokken Belg stond gisteravond onder de lat, omdat de drie keepers van de zondag-vierdeklas ser om uiteenlopende redenen niet beschikbaar waren. De thuisploeg probeerde wel zo veel mogelijk te voetballen tegen de Amsterdamse tieners. Het lever de een paar speldenprikjes op, maar echt gevaarlijk kon RIA W. niet worden. RIA W.-Ajax A1 0-1 (0-0). 49. Giovanni Kasanwirjo 0-1. Scheidsrechter: C. Os- manovski (Breskens). Aantal toeschou wers: 500. Hubert van den Hemel van RIA W. wringt zich tussen twee Ajax-spelers door. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38