In voorportaal betaald voetbal Robin van Persie moet na vertrek van Henry de grote man worden bij Arsenal Arbiter Wim van der Meer (23) staat op C-lijst van de KNVB. Rotterdammer laat zich niet gek maken door hoge verwachtingen. Keen speelt niet meer voor Oranje Krajicek en Haase naar tweede ronde Trainer Vieira kan overal terecht AZ strikt Italiaan Graziano Pelle Toch arbitragezaak Suarez tegen Groningen Nelson Piquet moet weer rijexamen doen 34 1 Woensdag 1 augustus 2007 PZC door René van Stee TERNEUZEN - Het combineren van werk en hobby is vaak een lastige opgave. Maar het is een stuk ge makkelijker als je, zoals Wim van der Meer uit Terneuzen, een werkgever hebt die je daarin steunt. De 23-jarige voetbalscheidsrechter staat met ingang van komend sei zoen op de C-lijst van de KNVB. In het voorportaal van het 'echte' betaald voetbal fluit hij dan de be- loftenteams van profclubs, in de vrouwen-eredivisie en in de eredi visie van de A-junioren. Boven dien treedt hij op als vierde official in de eerste divisie. Van der Meer is in sneltreinvaart doorgestoomd naar zijn huidige ni veau. Vier jaar geleden floot hij nog jeugdwedstrijden bij MKV'29 in zijn toenmalige woonplaats Leeuwarden. Daar speelde hij ook als doelman in het tweede. Zoals vaker voorkomt wilde hij indertijd iets voor zijn club doen. „Wed strijdjes fluiten leek me wel wat. En dat ging eigenlijk meteen goed. Voor ik het goed en wel in de ga ten had, floot ik in de hoofdklasse van het amateurvoetbal", vertelt hij. In zijn nog prille loopbaan maakte Van der Meer al enkele hoogtepun ten mee. Zoals de bekerfinale tus sen de A-junioren van FC Utrecht en De Graafschap, wedstrijden bij nationaal amateurkampioen Ar gon uit Mijdrecht en het hoofdklas seduel tussen Babberich en MSC- Antaris, waar klassebehoud op het spel stond. Hij floot recent ook al het vriendschappelijke duel tussen Hoek en Steenbergen, terwijl van avond Terneuzen-Eeklo op het programma staat. Van der Meer belandde in Terneu zen door zijn stage voor de Hogere Hotelschool. De manager van het hotel waar hij terechtkwam, kende hij al. En die was meteen enthou siast over het leveren van een bij drage aan de scheidsrechtersloop- baan van zijn - toen nog - stagiair. „Het scheidsrechteren kost me minstens twintig uur per week. Daarom ben heel blij met de baan die ik sinds kort heb. Want door dat ik flexibel kan worden inge roosterd, is het mogelijk om alles LONDEN - Arsenal rekent na het ver trek van Thierry Henry dit seizoen volledig op de doelpunten van Ro bin van Persie. Maar de jonge Rot terdammer onttrekt zich voorals nog aan de druk. „Ik voetbal om dat ik dat leuk vind, niet om top scorer te worden." Na het vertrek van Thierry Henry naar Barcelona vreesde de aan hang van Arsenal dat de titelaspira- ties het komende jaar in de ijskast konden. Zeker nadat coach Arsène Wenger had aangekondigd dat de goed te combineren", legt hij uit. Van der Meer kan niet precies aan geven waarom hij als scheidsrech ter zo in de smaak valt. Wat hij wel weet is dat hij als nuchtere Fries niet al te snel van de kook raakt, als oud-voetballer het spel goed aanvoelt en conditioneel sterk is, waardoor hij overal dicht bovenop zit. „Ook zorg ik er altijd voor dat ik zo goed mogelijk weet met wie ik te maken krijg. Dat doe ik door wedstrijdverslagen te lezen of op het internet allerlei dingetjes op te zoeken." Volgend seizoen moet Van der Meer minstens één keer per week aan de bak. Hij wordt relatief onbekende Kroaat Eduardo da Silva zijn enige aankoop voor de spits zou blijven. De zwartkij kers vergeten echter dat het niet Thierry Henry was die vorig jaar de topscorer was in Noord-Lon- den, maar Robin van Persie. De Rotterdammer trof dertien keer doel, tegen de Fransman twaalf. Wenger verwacht nu een langere serie van zijn jonge spits. Zondag liet hij alvast een voorproefje zien, een fraai doelpunt tegen Interna- zionale - met zijn minder geliefde rechtervoet nog wel. Zonder Henry en de bij Villarreal spelende Pires, en met Eduardo da Silva, die nog niets heeft laten zien daarbij kritisch gevolgd door de technische staf van de KNVB, waarin onder meer oud-top- scheidsrechter Mario van der Ende zitting heeft. De technische staf is er natuurlijk ook ter ondersteu ning van de pupillen. Zo treden oud-arbiters vaak op als klankbord van hun opvolgers en staan zij hen met raad en daad terzijde. Scheidsrechters op de C-lijst, die bestaat uit 28 man, dienen nog Wim van der Meer uit Terneuzen staat op de C-lijst van de KNVB. De nog maar 23-jarige arbiter is nog twee stappen verwijderd van de Nederlandse eredivisie. in een topcompetitie, is de druk op Robin van Persie groter dan ooit. Maar de oud-Feyenoorder weigert zich dat aan te trekken. „Ik voel helemaal geen druk. Mijn doel is niet om de topscorer van Arsenal te worden. Ik voetbal om dat ik dat leuk vind en ik denk dat ik dat gevoel teniet zou doen als ik tegen mezelf zou zeggen dat ik mi nimaal 15 of 20 doelpunten moet maken. Het gaat erom dat je voor elkaar wilt lopen, voor elkaar wilt vechten, dat je écht wilt spelen." Desondanks heeft zijn club dit sei zoen minstens vijftien treffers van Van Persie nodig om in de top mee te kunnen doen, of hij zich dat nu als doel wil stellen of niet. twee stappen te maken om toe te kunnen treden tot de echte elite van het betaalde voetbal. Van der Meer denkt daar voorlopig niet aan, al droomt hij er stiekem wel eens over. En dat moet kunnen, vindt hij. Op de C-lijst heeft Van der Meer zo'n drie jaar de tijd om zichzelf te be wijzen. Dit kan betekenen: door stroming naar een hoger niveau, verder gaan als assistent-scheids- rechter in het betaalde voetbal of terugkeren naar de amateurs. Te ver voorblikken doet hij echter niet. „Het belangrijkste is dat ik heel graag fluit en blij ben met de kans die mij nu wordt geboden." ARNHEM - Tafeltennisser Trinko Keen komt niet langer uit voor het Nederlands team. De 36-jarige ta feltennisser uit Arnhem zegt dat hij het plezier in het spelen voor Oranje heeft verloren. Zeventien jaar lang was Keen ac tief als international. Hij heeft on der meer moeite met de rol van Danny Heister als coach. In 1998 haalde Keen met Oranje een bron zen medaille op het EK in Eindho ven. Vier jaar terug kwam Neder land op het EK tot de kwartfinale. „Ik heb vaak het beste uit mezelf kunnen halen, maar dat lukte me de afgelopen tijd niet meer." Aan stoppen met toptafeltennis denkt Keen overigens niet. Hij gaat zich onder meer richten op kwalificatie voor de Olympische Spelen. SAN DIECO - Michaëlla Krajicek heeft de tweede ronde van het ten nistoernooi in San Diego bereikt. Ze versloeg de Oekraïense Joeliana Fedak: 6-7 (6), 7-5 6-2. Robin Haase bereikte de tweede ronde van het ATP-toernooi in Washington. Hij versloeg de Brit Alex Bogdanovic met 6-4 en 6-2. De Amerikaanse Lindsay Daven port (31) neemt deel aan het WTA-toernooi op Bali in septem ber. De voormalige nummer één stopte eind vorig jaar vanwege aan houdend blessureleed. Sindsdien schonk ze het leven aan een zoon. BANGKOK - Jorvan Vieira hoeft zich over zijn toekomst voorlopig geen zorgen te maken. De voetbal- bondscoach staat onder meer in de belangstelling van de Australi sche en Zuid-Koreaanse bond, sinds hij Irak zondag voor het eerst in de geschiedenis aan de Azië Cup hielp. De 54-jarige Braziliaanse trainer maakte al voor de finale tegen Sa- oedi-Arabië bekend dat hij na het toernooi zou stoppen. Hij was pas een paar maanden in dienst van de Irakese bond. ALKMAAR - AZ heeft zich versterkt met Graziano Pelle. De 22-jarige Italiaan komt over van Lecce. De spits ondertekent een contract voor vijf seizoenen. Pelle was in juni met Jong Italië actief op het EK onder 21. Met de komst van Pelle heeft AZ vier centrale aanvallers in de selec tie. De club slaagde er gisteren niet in Angel di Maria te contracteren. De 19-jarige Argentijn, die door in vesteerders is gekocht van Rosario Central, wordt ondergebracht bij het Portugese Benfica. GRONINGEN - Luis Suarez heeft bij de KNVB toch nog een arbi tragezaak aangespannen om een overgang naar Ajax af te dwingen. De Uruguayaanse speler van FC Groningen trok de voor maandag geplande arbitrage in omdat hij dacht dat de clubs er uit zouden komen. FC Groningen vond ech ter dat de Amsterdammers met 6,5 miljoen euro te weinig boden. De club wil 9,5 miljoen voor de twin tigjarige voetballer. De arbitragezaak dient komende maandag. RIO DE JANEIRO - Nelson Piquet (54) moet weer rijles nemen. De voormalig wereldkampioen For mule 1 werd gisteren door de Brazi liaanse politie aangehouden voor zijn zoveelste verkeersovertreding in korte tijd. Piquet overschreed het jaarlijks maximaal aantal toege stane strafpunten (20) en moest daarom zijn rijbewijs inleveren. Piquet erkende geregeld het gaspe daal te diep in te trappen. Hij krijgt nu minimaal acht dagen theorieles, waarna hij een praktijk examen zal ondergaan. Scheidsrechter Wim van der Meer: „Voor ik het goed en wel in de gaten had, floot ik in de hoofdklasse van het amateurvoetbal." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36