Even boven het vuur en smullen maar 28 Goed voorbereid naar het strand. Wat mag je niet vergeten? door Jenneke Schepens Voorzichtig worden de weer berichten van het KNMI be ter. Zal het nu eindelijk zo mer worden? Op de stranden lig gen in ieder geval mensen die van alle beetjes zon proberen te genie ten. Wij vroegen ons af wat zij nu zoal meenemen naar het strand, behalve een handdoek, zwem broek en zonnebrandcrème na tuurlijk. Met mooi weer zijn Marja en Paul van Nes uit Vlissingen altijd op het strand. De grote, comfortabele strandstoelen waar ze in zitten hoeven ze niet te sjouwen. „We hebben een badhokje onder de boulevard. Daar staan de stoelen in en ook het tafeltje." Nooit gewe ten dat er hokjes onder de boule vard zitten. „We huren het al zo'n achttien jaar via de gemeente. Er is wel een lange wachtlijst voor", legt Marja uit. Meneer Van Nes neemt ook altijd een verrekijker mee naar het strand. Met een klei ne toneelkijker vindt hij het erg leuk om jachtjes te spotten. „Vroe ger heb ik ook gevaren als stuur man. Schepen kijken vind ik erg leuk. Mochten we ooit de Lotto winnen, dan weet ik al precies wel ke boot we nemen." Het echtpaar geniet van de rust op het strand. „We komen vroeg en gaan naar huis als het voller en drukker wordt. Heerlijk, zo 's ochtends vroeg met een boekje en een kop zegt Pleun trots. Een eindje verder op het Nollestrand liggen Anneke en Wolfgang Schmitz uit Iserlohn (Duitsland) achter een plastic strandschelp. Volgens hen is het ideaal. „We kunnen onze spullen er in kwijt, zo hoeven ze niet in het zand te liggen. Op een dag als vandaag beschermt het tegen de wind en als het heel warm is draaien we hem tegen de zon in zodat we in de schaduw liggen", somt Anneke alle pluspunten op. „Mijn man verbrandt snel, daarom hebben we ook altijd een parasol mee. Goed tegen de zon én tegen de regen. Als het regent kan ik ook schuilen in het koepeltje. Ja echt, dat heb ik wel eens gedaan. Meest al is het maar een buitje, we gaan dan niet meteen naar huis. Wolf gang gaat dan meestal zwemmen of een stukje wandelen en ik ga in het tentje zitten en let op de spul len." De vrienden Guido Eversdijk en Jasper Oreel uit Vlissingen nemen vaak een visnet mee om garnalen te vissen. Volgens Jasper mag ook een zakmes niet ontbreken om mosselen mee van de paalhoofden te steken. Ze pakken het professio neel aan. „Laatst hadden we een kuiltje gegraven en daar een bakje met brandbare gel in gezet. Van huis had ik een stuk aluminiumfo lie meegenomen waar we de mos selen in hadden gestopt. Even bo ven het vuur en smullen maar", vertelt Guido. Jasper heeft nog een laatste tip: „Bij het molenstrandje kun je perfect oesters rapen. Ver geet dan echter niet om hand schoenen mee te nemen." je koffie. De koffie halen we bij de badmeester, een echte aanrader. Kost maar 80 cent en het is heerlij ke verse koffie", aldus Marja. Een bodyboard is het favoriete stranditem van Pien Koenen (7) en Pleun (7) en Floor (10) Geurts. Ze zijn op vakantie in Zeeland en verblijven in de slaaphuisjes op het Nollestrand. Floor: „Om mee te surfen als er hoge golven zijn, zoals gisteren. Bram Kaarsgaern (7) weet precies hoe dit komt. „Eer gisteren was het volle maan, dus vannacht was het springvloed." Zelf heeft hij geen bodyboard 'Een multifunctioneel tentje, het beschermt tegen de wind, regen én zon' maar een skimboard. „Met mijn skimboard ga ik over het vlakke water. Ik kan ook wel op de hoge golven, maar dan doet het pijn als ik val", legt Bram uit. De boards worden ook voor andere doelein den gebruikt. Zelfgemaakte schel penkettingen liggen uitgestald op de plankjes voor strandpaviljoen Panta Rhei. Ze doen hun best om de kettinkjes te verkopen. Even lijkt het uit te lopen op een ruzie. „Nee hoor, we maken geen ruzie. Net deden we 'getal onder de tien' en wie het raadde mocht een ket ting verkopen. Goed opgelost hè?", Van links naar rechts Bram, Pien, Floor en Pleun vermaken zich op het strand met bodyboarden en skimboarden. foto Jenneke Schepens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30