proriteren van het betere weer Sjezenrijden als vanouds Kunst van de Piet Heinkade 1 A 1 A Expositie schilderijen Man krijgt hartaanval achter het stuur Messen en xtc-pillen in auto 18-jarige man Inbraak in Vlissingse Gerbrandystraat De Visser en Brouwer winnen net als vorig jaar in Vlissingen. Onze Parketvloeren: Basis voor Ideaal wonen! W PZC Woensdag 1 augustus 2007 I 23 WESTKAPELLE - Het Polderhuis in Westkapelle laat vanaf vandaag schilderijen zien van Michiel Paal vast. De jonge Veerenaar is de afge lopen tijd aan het werk geweest in het dijkwerkersdorp. De kleurrijke expositie, getiteld Westkapelle en plein air, is te zien tot en met 30 september in de ontmoetingsruim te van het museum. Die zit aan de Zuidstraat in Westkapelle. GOES - Een 68-jarige man uit Goes is gisterochtend rond half tien op de Ringbaan-West in Goes achter het stuur van een bestelbusje on wel geworden en even later overle den. De Goesenaar die hartproblemen had, heeft vermoedelijk een hart aanval gekregen. In het bestelbusje zat ten tijde van het incident op de Goese rondweg één inzittende. Die bleef ongedeerd. RENESSE - Op de Constantijnweg in Renesse werd gisteren om kwart over acht een 18-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duive- land aangehouden. Agenten zagen hem op de Stoof- weg in zijn auto niet handsfree bel len en hielden hem aan. Bij nader onderzoek bleken er enkele mes sen, een boksbeugel en enkele tien tallen xtc-pillen in zijn auto te lig gen. VLISSINGEN - Tussen maandagmid dag vier uur en dinsdagochtend elf uur werd ingebroken in een wo ning in de Gerbrandystraat in Vlis- singen. Uit de woning werden een compu terscherm, een laptop en twee por temonnees met daarin meer dan duizend euro gestolen. Uit de schuur werden drie fietsen met onbekende waarde weggeno men. De winkeliers in de Lange Delft beleven eindelijk weer eens goede tijden. foto Lex de Meester door Marlies Lampert VLISSINGEN - Maar liefst 23 sjezen- combinaties uit zowel Walcheren als Zuid-Beveland reden gisteren rond het Bellamypark in Vlissin gen met als doel onderweg in to taal 63 ringen te steken. Dat lukte uiteindelijk alleen de winnaars van vorig jaar, Digna de Visser en Martin Brouwer, waarmee zij de ie beker opnieuw in huis haalden. Zij hadden lang concurrentie van een zeer sterk presterende Suzan ne Wondergem en Adrie Buijs, tot Wondergem in de 16e beurt een ring miste. Met 62 ringen behaal den zij een uitstekende tweede plaats. Zestig ringen betekenden een derde beker voor Esther van der Lee en Hans Vos en met 58 rin gen werden Marjolein Cevaal en Wim Vos vierde. Alleen om de vijf de beker moest gekampt worden tussen de zeer jonge Desirée Sturm met vader Jaap en het duo Claudia van de Berge/Sjaak Thole- naar die beiden 57 ringen staken. Pas op de twintig mm-ring viel de ze kamp in het voordeel uit van Van de Berge en Tholenaar. De eerste prijs voor de versiering bij de koudbloedpaarden was voor Wim Maljers en Floor Ottenhof terwijl Leny en Simon Lous deze eerste prijs wonnen in de catego rie Overige rassen. De sjezenwedstrijd van maandag avond in Westkapelle was minder spannend. Zoals vanouds stak Di- ny Krijger met partner Krijn Faas- se alle tachtig ringen en won daar mee de eerste beker. Concurrenten Petra en Krijn Cop- Diny Krijger en Krijn Faasse win- nen weer in Westkapelle. Het koppel stak alle tachtig ringen. Petra en Krijn Coppoolse pakten de tweede plaats. poolse konden daar vanwege een misser in de eerste beurt al direct niet meer aan tippen. Een latere misser betekende een tweede plaats met 78 ringen. Ancella Grootenboer en Alex Krijger ver speelden in hun voorlaatste beurt de kans op de derde beker, die in handen kwam van Patty en Helm Brouwer met 75 ringen. Overigens namen Petra en Krijn Coppoolse ook nog een eerste beker mee naar huis, voor de boerenronde waarin de vrouw ment en de boer steekt. Zij wonnen deze van Judith en Kees Janse en Jan Maranus en Na- tasja Jobse. De eerste prijs voor de mooiste versiering ging naar Chris tel en Rinus Moens. !AS3 Agenda Ringrijden Vandaag sjezenrijden in Oostkapel- le, Dorpsstraat, van 16.30-21.00 uur. Morgen demonstratie ringrij den in Zoutelande, Langstraat, van 14.00-21.00 uur en sjezenrijden in Vrouwenpolder van 15.00-20.00 VLISSINGEN - Het leven aan de Piet Heinkade in Vlissingen is door de Vlissingse kunstenares Liesbeth Ka merling vastgelegd op doek. Visserijschepen, het water, het wit te huis aan de overkant. Het uit zicht vanuit haar huis op de Wes- terschelde en de binnenhaven ver werkte ze in kleurrijke tekeningen en schilderen, die tot 18 augustus te zien zijn in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. De kunst is te koop, evenals de kaarten die ervan zijn gemaakt. Het werk is te bewonde ren van woensdag tot en met zon dag, van I3.30 tot 16.30 uur. Amundsenweg 15 4462 GP Goes T 0113 - 233365 www.vandendongenparket.nl Van den Dongen PARKETVLOEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25