■■■V jSÈÊSÈËL Justitie 'misbruikt' wet Jongetje overleeft val uit woning in Nisse PZC eaaj SICILIË Ö23° "fe 28 t/m 33 W' i'fli Rechtsgeleerden laken dreigen met vreemdelingendetentie. Streekdracht Zeeuws Museum is in gevaar VN sturen vredesmacht naar regio Darfur Bedrijfsleven vreest nieuwe milieuregels Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 Ergste bosbranden sinds mensenheugenis teisteren Canarische Eilanden KRAS.NL boek online zie pagina Woensdag 1 augustus 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 179 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl door Jacqueline Steenwijk DEN HAAG - Nederlanders die wei geren zich te identificeren, lopen het risico in vreemdelingenbewa ring genomen te worden. Justitie wil zo verdachten dwingen hun identiteit prijs te geven. Volgens rechtsgeleerden maakt justitie hier mee misbruik van haar macht. Alleen al in de afgelopen drie maanden werden in Utrecht tien Nederlanders overgedragen aan de vreemdelingenpolitie. In alle geval len ging het om betogers die wei gerden hun identiteit prijs te ge ven. De daadwerkelijke vreemde lingendetentie werd slechts voor komen, doordat zij alsnog hun pas poort toonden. Eerder zette het korps in Amster dam ook al verdachten die weiger den zich te legitimeren in vreem delingendetentie. Volgens de woordvoerder van het Utrechtse korps voeren zij slechts de wet uit. „De Vreemdelingenwet is bedoeld om de identiteit te achterhalen van personen. Daar vallen dus ook Nederlanders onder die weigeren hun identiteit bekend te maken." De korpsen worden hierin onder steund door het ministerie van Jus titie. Volgens het ministerie is het landelijk beleid om bij identiteits- onderzoeken geen onderscheid te maken tussen vermoedelijke vreemdelingen en Nederlanders. Rechtsgeleerden spreken echter van machtsmisbruik door Justitie. „De vreemdelingenwet wordt nu puur gebruikt om mensen onder druk te zetten om hun identiteit te achterhalen. Daar is die wet niet Wl Nederlanders die weigeren zich te identificeren lopen het risico door de politie vastgezet te wor den. justitie 'misbruikt' hiervoor de Vreemdelingenwet. voor bedoeld", zegt hoogleraar Strafrecht Peter Tak. „Vreemdelingendetentie is alleen bedoeld voor illegalen die uitgezet kunnen worden. Het kan toch niet zo zijn dat alle detentiecentra straks vol zitten met blonde, Hol landse jongens die weigeren zich te identificeren", stelt hoogleraar Vreemdelingenrecht Anton van Kalmthout. Ook ChristenUnie-Kamerlid Ed Anker vraagt zich af of dit wel een juiste maatregel is. „Iemands vrij heid afnemen, lijkt in deze geval len wel erg ver te gaan." pagina 6: zo voelt het dus om rechte loos te zijn GOES - Het Zeeuws Museum is on zorgvuldig als het antieke kleding stukken uit de streekdrachtcollec- tie blootstelt aan de blote huid van onervaren, dansende model len en sterke lichtspots. De nieu we presentatie van de streekdracht- collectie wekt grote zorgen bij des kundigen in textielconservering. pagina 15: textielconservatoren boos NEW YORK - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft gis teren na lang getouwtrek inge stemd met een internationale troe penmacht voor de gewelddadige Sudanese regio Darfur. De troepen moeten er burgers beschermen. Ook zal de Unamid-vredesmissie toezien op de naleving van de wa penstilstand in het crisisgebied. BUNNIK - De nieuwe milieuwetge ving dreigt ondernemers op te za delen met allerlei soorten lasten verzwaringen. De Bovag heeft een brandbrief naar minister Cramer van Milieu en naar de Tweede Ka mer gestuurd. pagina 2 en 3: in wijken met veel vuil op straat wil je niet wonen pagina 3: commentaar Niet te krampachtig met klederdracht Heroïne moet in basispakket eens 14% j 86% EN ItSMtyjLt Zeeland: 2, 3, 21 t/m 25; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Economie: 12 en 13; Beurs: 14; Cul tuur: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 34 t/m 37: Televisie: 38 en 39. door Harmen van der Werf NISSE - Een jongetje van zestien maanden heeft gisterochtend een val uit de dakgoot van een woning aan het Dorpsplein in Nisse over leefd. Hij is met een zware hersen schudding opgenomen in het zie kenhuis in Goes. De beveiliging van het slaapkamerraam was er vermoedelijk afgehaald door zijn één jaar oudere broertje, waarna het jongetje in de dakgoot klom, met blaadjes wilde gaan spelen en ruim drie meter naar beneden viel met zijn hoofd op straat. Vader Ma- ris Kuijper vertelde: „Ik was net even beneden, toen mijn oudste zoon kwam zeggen dat Finn bui ten was. Hij bleek al gevallen. Voordat ik naar beneden ging, heb ik nog alle beveiligingen gecontro leerd, maar ze zijn allebei zo onder nemend. We hebben heel veel ge luk gehad." 711688 555530 MADRID - Een satellietfoto toont de branden op Tenerife (m) en Gran Canaria (r); links liggen La Palma (boven), La Gomera en Hierro (onder). Op de Canarische Eilanden woeden de ergste bos branden sinds mensenheugenis. De hete woestijn wind uit Afrika die soms snelheden van 70 kilo meter per uur bereikt, maakt het blussen extra moeilijk. Meer dan veertienduizend bewoners zijn uit voorzorg geëvacueerd. Gisteren raakten twee militairen bij het blussen gewond, toen hun voertuig kantelde. Ruim 34.000 hectare bos, voor namelijk dennen, is al verwoest. foto Nasa/EPA Sterk in Pr'is verlaagd'. 8-daagse vlieg-/rondreis Supercompleet langs alle highlights! waarom zou je verder zoeken of bel 0900-9697-1 Sterk in prijs verlaagd! Dit is uw kans om zeer voordelig kennis te maken met het prachtige eiland Sicilië! Want bij alléén bij KRAS boekt u deze zeer complete rondreis al vanaf slechts 699. Een absolute TOPaanbieding inclusief ontbijt en diner! EEN COMPLEET REISPROGRAMMA Tijdens deze reis komen werkelijke alle Siciliaanse highlights aan bod. Zo bewonde ren weTaormina, de'Gelukkige Stad'Palermo, de imposante tempelruïnes van Agrigento en het mooie Syracuse. En dit alles onder het wakende oog van de vulkaan Etna! Vertrek op wo. of do. van 29/8 t/m 18/10 Augustus v.a. 699 Oktober v.a. 699 l September v.a. 699 Prijzen zijn p.p.bij een bezetting van 2 pers. j Reisnr. EZ 24.128, zie www.kras.nl/24128 vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1