Yerseke klaar voor Dance en Rock Textielconservatoren boos op Zeeuws Museum Ondernemer Watch Out opnieuw op Mosselrock na groot succes vorig jaar. Adverteren? Bel: 0113 - 315 548 Antiek Zeeuws goed zou in gevaar zijn door licht en huidcontact. PZC Woensdag 1 augustus 2007 1 5 door Ali Pankow YERSEKE - Met dancefestival Watch Out en Mosselrock haalt Yerseke in het weekend van 17 en 18 augus tus naar verwachting veel muziek liefhebbers van zeer verschillend pluimage binnen. Watch Out wordt vanwege het grote succes vo rig jaar geprolongeerd. Mosselrock beleeft zijn zestiende editie. De plek om het allemaal mee te ma ken is het parkeerterrein van bun galowpark De Kijk Uit. Het dancefestival biedt een mix aan subgenres waarvan vooral jumpstyle het afgelopen jaar zeer populair is geworden bij de wat jongere jeugd. Verder zal bij Watch Out ook hardstyle, old- school en hardcore te horen zijn. Om die 'jongere jeugd' tegemoet te komen, begint dj Wessel-B het festival vrijdagavond om 19.00 uur met harddance en jump. De uit Yerseke afkomstige McLoud werkt samen met Desnar onder de naam Wanted Onez en samen zullen zij vervolgens de temperatuur nog wat verder opvoeren. Daarna is het ruim baan voor jumpheld Pat B, gevolgd door hardstyle talent Headhunterz, die voor het eerst zijn kwaliteiten in Zeeland zal la ten horen. Dj Reza wordt door Maykel Polder man en Leon Sterring namens de organisatie omschreven als 'Zee- land's trots'. Volgens hen zal Reza Yerseke laten schudden met zijn oldschool beats. De finale van het festival is toebedeeld aan de lande lijk bekende dj Paul Elstak. Hij wordt door veel danceliefhebbers beschouwd als de 'godfather van de housemuziek'. „Saillant detail is dat bijna onze complete liné-up, met Pat-B, Head hunterz, Reza en Elstak, de volgen de dag ook moet draaien op het grote festival Decibel in Hilvaren- beek", benadrukken Polderman en Sterring. Zij zien daarin het be wijs dat Watch Out al na één edi tie het lokale niveau is ontgroeid. Naast het muzikale spektakel biedt het festival ter omlijsting ook vi deoprojecties van vj Colin. Dezelfde plek waar vrijdagavond de jeugd zal stuiteren, is de dag daarna omgebouwd tot rockarena. De festivalmarkt op het terrein voor Mosselrock 2007 gaat om drie uur open. Dit keer wordt gewerkt met twee podia. Aan de Zeeuwse songwriter/rockformatie Sonarp- honic de eer het festival om vier uur op het grote podium muzikaal te openen. De Haagse formatie Ma- roen zal de registers daarna verder open zetten met een set van hea vy, Amerikaanse gitaarrock. Met het optreden van Djazarhoo op het kleine podium verplaatst het festijn zich naar de andere kant van het terrein. „Deze lokale band speelde afgelopen winter tij dens de Mosselrock Live demopre sentaties en viel daar op door ei genzinnige popliedjes en de aanste kelijke presentatie van hun voor man", laat Anja van Ast van de Stichting Mosselrock weten. Met naar verwachting wat meer decibellen brengt de formatie DJ Paul Elstak, de godfather van house, sluit het dancefestival af. V-male uit Limburg een set van ei gen gemaakte 'Nu-rock'. Met grote verwachting ziet de organisatie uit naar het optreden van La Ventura, die in de aankondiging wordt aan gemerkt als 'de meest veelbeloven de Zeeuwse band van dit mo ment'. Het grootste deel van het re pertoire van La Ventura valt het beste met 'gothic' te omschrijven. De groep Blendid tekent voor een portie onvervalste bluesrock en van de negenkoppige Skaformatie Let's Quit mag verwacht worden dat ze het publiek ouderwets laat swingen. De afsluiting van Mosselrock is, net als vorig jaar, toebedeeld aan Rock Session. Dit keer brengt deze formatie een Beatles Tribute. Dat houdt in dat Rock Session negen tig minuten lang alle Beatles hits en aanverwante nummers speelt. De opstelling van de kleding in het museum baart de NVKKMS zorgen door de gedurige blootstel ling aan fel licht. „Het is de algeme ne regel dat een opstelling van tex tiel niet langer dan drie maanden duurt. Licht verkleurt de stof en de textuur verandert." Ook de mo deshow die het museum in maart in Veere hield was ondoordacht, 'Het geeft een vreemd gevoel als je ziet hoe er met stukken omgegaan wordt' vindt Egas. „Het houden van een show met modellen die authen tieke t8e eeuwse kostuumonderde len uit de collectie dragen op over wegend blote lijven is niet meer van deze tijd en zorgelijk", schrijft zij. „Huidcontact schaadt de stof', verduidelijkt ze. Byvanck had ko pieën moeten laten maken, stelt Egas. Zij wil niets afdingen op de kunstzinnigheid van de presenta tie van de collectie. „Daarover niets dan lof Het gaat om het zorg vuldig omspringen met erfgoed." Voorzitter P. Kempe van Ons Boeregoed mist eerbied in de pre sentatie van het Zeeuws Museum. „Het zijn over het algemeen stuk ken die geschonken zijn om te be waren voor het nageschacht. Het geeft een vreemd gevoel als je ziet hoe daar mee omgegaan wordt." Voorzitter A. Quaak van de Stich ting Zeeuwse Streekdrachten vindt zich niet deskundig genoeg om te oordelen over het beheer van de collectie. „Ik heb gezien dat het museum er met de grootst mo gelijke zorg mee omgaat." door Claudia Sondervan GOES - Het Zeeuws Museum neemt te grote risico's met de streekdrachtcollectie door de nieu we presentatie. Die waarschuwing geven De Nederlandse Vereniging voor Kostuum, Kant, Mode en Streekdracht te Arnhem en de Ne derlandse Textielcommissie te Am sterdam. In een brief verwijt voor zitter A. Egas van de NVKKMS di recteur V. Byvanck- onzorgvuldig heid bij het beheer van de collec tie. De Textielcommissie zond het museum eerder een brief van de zelfde strekking. Het Zeeuws Mu seum zegt zich nog te beraden op een reactie. La Ventura, volgens de organisatie van Mosselrock de meest veelbelovende Zeeuwse band van dit moment.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15