Websites bouwen in een oogwenk Werkloosheid EU is gedaald tot record 25% KORTING OP COMPLETE BRIL Frisbee introduceert met Webman easy een betaalbare techniek. □2 General Motors maakt winst na slecht 2006 Tele Atlas boekt verlies met digitale kaarten Shell voorziet grote investeringen Canada Aluminiumproducent boekt lagere winst W PZC Woensdag 1 augustus 2007 1 3 door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Een goed ogende, naar wens gemaakte website kost al snel enkele duizenden euro's. Voor veel kleine bedrijven een te hoge prijs. Sitebouwer Frisbee uit Vlissingen biedt nu een alternatief. Het bezit van een website is voor kleine bedrijven nog steeds niet de gewoonste zaak van de wereld. „Voor een site is iemand al snel 3500 tot 4500 euro kwijt", vertelt Elco Simon van Frisbee. „Zodra die site moet worden veranderd, gaat bij ons de tikker lopen. Voor kleine bedrijven is dat hoge be drag een drempel. Ondernemers kiezen dan óf om niets te doen óf om een site door de buurjongen te laten maken. Die ziet er veelal niet professioneel uit." Frisbee biedt nu een. alternatief Met Webman easy kunnen onder nemers, maar ook particulieren, voor een relatief laag bedrag zelf een website bouwen en onderhou den. „Van programmeren of tech niek hoef je geen verstand te heb ben", legt Simon uit. Webman easy is simpel gezegd een groot sja bloon. „Met de onderliggende tech niek heb je niets te maken." Via de webbrowser (bijvoorbeeld internet explorer) kun je een op- maakstijl kiezen. „We bieden nu Elco Simon, Barry Buise, Rob Postma en Jesse Vermeer (vlnr) van Frisbee. foto Lex de Meester vijf verschillende vormgevingen aan. Binnenkort komen er drie bij. En elke maand willen we twee sja blonen toevoegen." Als eenmaal is gekozen voor de ge wenste kleuren en opmaak, dan kunnen menu's, teksten, foto's en fotoalbums worden toegevoegd. Teksten en foto's staan in een data base, zodat ze desgewenst in een archief kunnen worden opgesla gen. Ook kan via de website een nieuwsbrief worden samengesteld. Hoewel gebruikers van Webman easy er niets van merken, draait op de achtergrond een reeks aan el kaar gekoppelde programma's. „In de acht jaar die we bestaan hebben we ons tijdens het bou wen van websites allerlei technie ken eigen gemaakt. Diezelfde tech nieken vormen de basis van Web man easy." Kosten? 50 euro per maand of 500 euro per jaar (exclu sief BTW en het herbergen (hos ten) van de website). Tegen meer prijs van 75 euro per jaar is een fo rum beschikbaar. Voor 125 euro per jaar staat er ook een webwin kel op de website. „We snijden ons deels in eigen vingers. Want onder nemers die Webman easy mooi ge noeg vinden, betalen geen duizen den euro's meer voor een site. Te gelijkertijd richten we ons nu op een groep die helemaal nog geen Websitebouwer Frisbee uit Vlis singen heeft een nieuwe manier ontwikkeld om websites te bou wen. Met Webman easy kan ie dereen zijn eigen site bouwen. klant was." Frisbee heeft inmid dels al drie bedrijven bereid gevon den om het systeem landelijk aan te prijzen. Een via Webman easy gemaakte si te is vanaf elke computer met een internetverbinding te vernieuwen. Ook is in te stellen wie wat mag veranderen. Het gemak van Webman easy is te gelijkertijd de grootste beperking, beseft Simon. „Sites moeten niet op elkaar gaan lijken. Dus komen er snel nieuwe opmaakstijlen bij." LUXEMBURG - De werkloosheid in de Europese Unie is gedaald naar een nieuwe record. 6,9 procent van de Europese beroepsbevolking zat in juni ongewild zonder werk. Nederland had opnieuw de laagste werkloosheid van de 27 EU-lan- den: 3,3 procent. Europees statistisch bureau Euro- stat heeft dat gisteren gemeld. Een jaar geleden bedroeg de werkloos heid in de EU nog 7,9 procent. De sterkste daling van het aantal werk lozen deed zich voor in Polen. Dankzij de grote vraag naar Poolse werknemers zakte het percentage er van 13,9 naar 10,2 in een jaar tijd. Het aantal werklozen in Duits land is in juli vergeleken met een maand eerder met 45.000 gedaald tot 3,769 miljoen. De werkloos heid bedraagt daarmee 9 procent van de beroepsbevolking, het laag ste niveau in veertien jaar. Analis ten rekenden in doorsnee op een afname met 35.000. Het is de acht tiende maand op rij dat de werk loosheid in Duitsland afneemt. De inflatie in de eurolanden is in juli gedaald naar 1,8 procent. De in flatie bedroeg het hele jaar 1,9 pro cent, behalve in februari. Toen wa ren de prijzen gemiddeld 1,8 pro cent hoger dan een jaar eerder. DETROIT - General Motors, de grootste Amerikaanse autofabri kant, is in het tweede kwartaal van 2007 op een nettowinst uitge komen van 891 miljoen dollar, dankzij kostenbesparingen en een sterke verkoop buiten de VS. Vorig- jaar leed het autoconcern nog een verlies van 3,4 miljard dollar. DEN BOSCH - De leverancier van di gitale kaarten Tele Atlas heeft in het tweede kwartaal van 2007 een nettoverlies geleden van 1,2 mil joen euro. Vorig jaar was er nog een nettowinst van 4,5 miljoen eu ro, mede dankzij een eenmalige be- lastingbate van 10,2 miljoen euro. CALGARY - Shell verwacht 15 tot ruim 18 miljard euro te investeren in de verdere ontginning van teer zanden in Canada. De faciliteit, waar synthetische olie uit enorme hoeveelheden teerzand wordt ge wonnen, kan Shell op termijn 400.000 vaten olie (van 159 liter) per dag opleveren. MONTREAL - Aluminiumproducent Alcan, voorheen moederbedrijf van Pechiney in Vlissingen, heeft in het tweede kwartaal een lagere winst geboekt dan in dezelfde pe riode vorig jaar. Het nettoresultaat bedroeg 438 miljoen dollar tegen 455 miljoen dollar in 2006. („roli* hoort?** 'rinkel* Actie geldt uitsluitend voor 1 montuur en niet in combinatie met andere aanbiedingen. Afgebeelde montuur Unisex 306 is 139.-. Hoortest alleen op afspraak. Het was nog nooit zo leuk om 60-plusser te zijn! Bij Specsavers krijgt namelijk iedereen van 60 jaar en ouder maar liefst 25% korting op de totale brilprijs bij aankoop van een montuur v.a. 79.-. En daarbij krijgt u ook nog eens een uitgebreide oogmeting én gratis PENTAX standaard enkelvoudige glazen op sterkte. Deze actie geldt alleen van maandag t/m vrijdag tot 17.30 uur. Kom naar Specsavers en profiteer direct van die 25% korting! Specsavers Goes Ganzepoortstraat.7 (tegenover 't Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60 Zien en Horen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13