Zeeland Burgervader van Knokke is razend Breskens blijkt gehecht Kinderen Koewacht trekken de jungle in Einde wateroverlast in deel Zaamslagveer Waarom Popaanzee-tour nieuw Zeeuws muziekinitiatief 22 Dinsdag 31 juli 2007 pzc Graaf Lippens wil zo snel mogelijk oplossing voor wateroverlast. door Raymond de Frel knokke - Burgemeester Leopold graaf Lippens van de gemeente Knokke-Heist bijt weer eens flink van zich af Slachtoffers? De over heidsinstanties, en dan vooral zij die 'groen' boven 'veiligheid' plaat sen. Lippens laat via een communi qué weten 'razend' te zijn. Lippens grijpt de recente water overlast in West-Vlaanderen (en dan met name het ondergelopen dorp Poperinge) aan om de situa tie in zijn gemeente op hoger ni veau nog eens aan de kaak te stel len. Want bij een flinke bui kent Knokke in een mum van tijd een groot aantal knelpunten. De afwa tering gebeurt grotendeels via vijf aders: de Noord- en Zuidwater gang, de Isabellavaart, Zwinvaart en Moerader. Uiteindelijk gaat al dat water naar de zee via het Leo- poldkanaal. Knokke schafte onlangs twee mo biele pompen aan, die bij de recen te buien veel ellende hebben voor komen. Toch is Lippens allesbehal ve tevreden. „Onze mensen heb- |NN Burgemeester Leopold graaf Lip- pens van de gemeente Knokke- Heist wil dat de Vlaamse over heid zo snel mogelijk maatrege len neemt tegen wateroverlast. ben onder slechte omstandighe den moeten werken, waardoor het waterpeil tergend langzaam daalt en we nog altijd met angst de weersvoorspellingen volgen", al dus Lippens. Hij kijkt met een jaloerse blik naar het afwateringssysteem in het na burige West-Zeeuws-Vlaanderen. „Daar kan al veertig jaar moeite loos tien liter per vierkante meter per dag worden afgewaterd. In Knokke wordt de afwatering on der meer gestremd door smalle mondingen van de vaarten." Al jaren pleit Lippens bij de hoge re overheid voor verbreding, maar landschappelijke bescherming gooit roet in het eten. „De gunsti ge weersomstandigheden voor de plantengroei hebben er bovendien voor gezorgd dat de kanten van be ken en grachten nog meer be groeid zijn dan andere jaren. En nu wordt er vanuit natuurvriende lijk standpunt ook nog gepleit voor meer rietkragen en begroei ing", zegt Lippens. De burgemeester van Knokke zegt de beschermende maatregelen van uit het oogpunt van de natuurbe schermers te begrijpen. Lippens: „Maar wat als de bescherming van de bevolking in het gedrang komt? Wij willen geen toestanden zoals in Poperinge meemaken." Begin september pleit Lippens met een aantal andere gemeenten en pol derbesturen opnieuw bij de Vlaam se minister voor maatregelen. Stichting Cowcity organiseert voor zesde maal speelweek. koewacht - De jungle is volgende week het thema van de jaarlijkse speelweek Cowcity in Koewacht. Maandag opent Tarzan deze week, die de plaatselijke jeugd tot en met donderdag 9 augustus bezighoudt. Het is dan de laatste week van de vakantie. De organisatie verwacht 150 kinderen. Op het terrein aan de Klapstraat zijn er tal van activiteiten. Natuur lijk de bouw van hutten, maar ook een jungle-survival, een spelletjes middag, een doedag. De brand weer komt er op de slotdag aan te pas om het jungledorp in vlam men te doen opgaan. Behalve het speeldorp zijn er ook uitstapjes. Een dierengeluidenwan deling in het bos aan de Tweede Verkorting, bijvoorbeeld, voor de jongste kinderen en een avondsafa ri voor de ouderen. Dinsdagavond is er disco en woensdagavond is er een jungletocht in het bos aan de Emmalaan. Traditioneel is er die avond een viswedstrijd. Meer informatie is te vinden op www.cowcity.nl E areiTOHl ALMANAK Leuk hoor, zo'n jongetje van drie. Maar soms maakt-ie je knet-ter-gek. Waarom moet ik melk drinken? Waarom moet ik schoenen aan? Waarom moet ik altijd naar het kinderdagverblijf? Waarom staat de brug open? Waarom heeft de snelweg geen stoep? Tip? redactie@pzc.nl Waarom moet jij werken? Waarom hebben meisjes geen pie mels? Waarom moet ik de wc doortrek ken na het plassen? Waarom wordt het 's avonds don ker? Waarom moet ik in bad? Waarom moet ik gaan slapen? Grrrr..... DAAROM! Proef in vissersdorp slaat aan. Klachten aanzienlijk afgenomen. door Frank van Caoten BRESKENS - Paniek in Breskens. De poepzakjes zijn op. Een dik half jaar geleden zijn in het vissersdorp bij wijze van proef zo'n twintig zakjeshouders en afvalbakken ge plaatst. Met de bedoeling iets te doen aan de overlast van honden poep op straat en in plantsoenen. De rode Belloo-zakjes (de naam van de fabrikant) slaan aan. Ze zijn populair onder hondenbezit ters. Ze zien er dan ook gelikt uit. Uitgevoerd in een fel rode kleur, groot genoeg en biologisch afbreek baar. In vijf talen staat duidelijk dat het om een hondenpoepzakje gaat. Het kan immers net zo ge makkelijk voor een boterhamzak doorgaan. Maar ze zijn inmiddels op in Bres kens. Een aantal Bressiaanders heeft inmiddels een kwade brief geschreven naar de gemeente Sluis. De zakjes moeten terug, en snel ook. „De bakjes zijn al anderhalve maand leeg. Het zijn van die mooie rode zakjes. Belachelijk dat de gemeente er nu klaarblijkelijk mee is gestopt. Want de proef slaat aan in ons dorp. En wat be langrijker is: de klachten over poep op straat zijn aanzienlijk afge nomen." De hondenpoepzakjes ko men zeker terug in Breskens, zei een woordvoerster van de gemeen te gisteren. Ze zijn in bestelling. Sterker nog, de gemeente Sluis on derzoekt of het systeem in meer dorpen in West-Zeeuws-Vlaande- ren ingevoerd kan worden. 'Met Belloo zijn er alleen maar winnaars' schrijft de fabrikant op de website. Hondenbezitters krij gen hun poepzakjes, plantsoenen diensten en reinigingsdiensten worden ontlast, klachten van kwa de burgers bij de gemeente blijven uit en conflicten over poepoverlast tussen bewoners onderling wor den voorkomen. Klachten over hondenpoep op 'De hondenpoepzakjes komen terug in Breskens. Ze zijn in bestelling' straat, in de speeltuin en in het plantsoen scoren immers nog steeds hoog in de ergernissen-top tien. Om hondenbezitters met de neus op de feiten te drukken, schepte een inwoner van Hulst el ke dag de hondendrollen van de straat rondom zijn huis. De op brengst was iedere dag in een em mer te bewonderen. Ook andere gemeenten zijn inmid- TBI Hondenpoep is nog altijd een grote ergernis. Hondeneigenaren moeten dat op veel plaatsen opruimen. AfVoer water wegen en daken wordt gescheiden en capaciteit vergroot. door Eugène Verstraeten ZAAMSLAGVEER - Het eind van de wateroverlast tijdens hevige regen buien in Zaamslagveer is in zicht. De riolering wordt vanaf half au gustus verbeterd. Het gaat om het zuidelijk gedeelte tussen de rijks weg en Veer nummer 34. Het bestaande riool wordt vervan gen door een grotere buis om de afvoercapaciteit te verbeteren. Met een wordt naast dit nieuwe riool een extra hemelwaterafvoer aange legd om regenwater van daken en INN Het werk aan de riolering duurt afhankelijk van de weersgesteld heid tot 21 september en moet een eind maken aan de water overlast bij hevige regenbuien. de rijbaan apart af te voeren. Als het goed is komt daarmee een eind aan de wateroverlast tijdens hoosbuien. Het uit te voeren werk is een om vangrijke klus. Door ruimtegebrek moet de nieuwe riolering gedeelte lijk op particulier terrein gelegd worden, dicht bij de de woningen. Ook wordt het nieuwe vuilwater- riool veel dieper aangelegd dan de huidige afvoerleiding. Omdat de weg toch open ligt, voe ren ook de nutsbedrijven werk zaamheden uit aan hun kabels en leidingen. Na het werk wordt de rijbaan weer in orde gebracht. Van wege hoogteverschillen worden er verschillende nieuwe keermuur- tjes aangelegd, waarna de particu liere terreinen weer terug bestraat worden. Om de last voor bewo ners zoveel zoveel mogelijk te be perken, wordt het werk gefaseerd uitgevoerd. dels de strijd aangegaan met de hondendrol op straat. Alle honden bezitters in de gemeente Terneu- zen moeten vanaf 1 juni een plas tic zakje of ander middel bij zich hebben om hondenpoep op te rui men. Ze moeten dit op verzoek van een opporingsambtenaar kun nen tonen, op straffe van een boe te. Deze toon- en ruimplicht is op genomen in de Algemene Plaatse lijke Verordening. De hondenbezitters geven voorals nog keurig gehoor aan de verplich ting de uitwerpselen van hun vier voeter met een poepzakje op te rui men, concludeerde de gemeente vorige week. Alleen in de Noord straat ligt nog veel hondenpoep. In deze winkelstraat mogen sinds kort weer honden komen. De poep in de Noordstraat komt overi gens niet van honden van het win kelend publiek. Dat gebeurt vooral 's nachts als de controleurs niet ac tief zijn. Ondanks strenge maatregelen blijft controle natuurlijk nog altijd moeilijk. Op de West-Zeeuws- Vlaamse stranden is het van 1 mei tot en met 1 oktober verboden de hond los te laten lopen. Ze moe ten aangelijnd zijn. Veel hondenbe zitters trekken zich echter weinig aan van dit verbod, toont een wil lekeurig bezoek aan het strand van Cadzand-Bad aan. Het blijft oppas sen waar je loopt. Hondenpoepzakjes - Zeeuws-Vlaamse gemeenten gaan de strijd aan met honden poep op straat. - In Breskens slaat de proef met hondenpoepzakjes aan. Ze zijn op De gemeente Sluis heeft nieu we zakjes besteld. - Invoering van het systeem in andere West-Zeeuws-Vlaamse dorpen wordt onderzocht. - In de gemeente Terneuzen is het vanaf 1 juni verplicht iets bij je te hebben om honden poep op te ruimen. - Veel hondenbezitters geven ge hoor aan deze verplichting. door Eugène Verstraeten terneuzen - Vijf poppodia in Zee land presenteren gezamenlijk de Popaanzee-tour. Met dit nieuwe driejarige popproject willen de ini tiatiefnemers de samenwerking op het gebied van popmuziek in Zee land versterken. Kalashnikov (Ter neuzen), 't Beest (Goes), de Piek (Vlissingen), Brogum (Zierikzee) en het Poppuntzeeland werken op dit moment aan de programme ring. Het doorlopende muziekpro gramma biedt ruimte aan bands en muziekstijlen uit het internatio nale en Zeeuwse circuit. Dit najaar vinden de eerste avonden van de Popaanzee-tour plaats in poppo dia. De zomertour op campings en buitenlocaties vindt plaats in juli en augustus 2008. Het project wordt financieel gesteund door de provincie, het Fonds voor Podium programmeringen Marketing en het VSB Fonds Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 58