PZC I 21 Terneuzen laat jeugd meer sporten A c Rommel en spelletjes nog altijd succesformule Sinte Pier PvZ is tegen zendmast Driewegen ZEEUWS-VLAANDEREN 33 Wij geven u de helft cadeau! Dinsdag 31 juli 2007 Duitse dopingexpert zegt bewijzen tegen Contador te hebben Tip? redtern@pzc.nl Slome stoomtrein past uitstekend in vakantiesfeer Sportinstuiven voor basisscholieren als proef in Vliegende Vaart. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen gaat jongeren stimuleren om meer te bewegen. Het dagelijks gemeentebestuur wil de 'lege' uren in de gemeentelijke sporthal len na schooltijd invullen met sportinstuiven voor de basisschool- jeugd van de groepen 6 tot en met 8. De organisatie voor deze instuiven wordt neergelegd bij de sportver enigingen; het is de bedoeling om kinderen op deze manier kennis te laten maken met allerlei sportac tiviteiten. Uiteindelijk moet dit de jeugd stimuleren om daadwerke lijk meer te gaan sporten. Burgemeester en wethouders wil len van september tot en met de cember een proef draaien met zes verenigingen in de lege uren van sportcentrum Vliegende Vaart. Als dit aanslaat, is het de bedoeling ook de lege uren in de vullen van de sporthallen in Axel en Sas van Gent. Er zijn al sportinstuiven voor de oudere jeugd op vrijdagmiddag. De leeftijd van de deelnemers ligt tussen de veertien en de achttien jaar. Het doel van de jeugdsportstimule- ring is om jongeren zoveel moge lijk elke dag een uurtje te laten be wegen. Dit ter bevordering van een gezonde levensstijl en het te- Als een proef met sportinstuiven in Terneuzen aanslaat, zullen er ook vergelijkbare activiteiten in sporthallen in Axel en Sas van Cent komen. gengaan van overgewicht. Uit een onderzoek dat twee jaar geleden door Scoop in Zeeuws-Vlaanderen is gehouden, blijkt dat 80 tot 90 procent van de jongeren lid is van een sportvereniging. Burgemeester en wethouders wil len de met ingang van volgend jaar de traditionele huldiging van de sportkampioenen combineren met een sportinstuif voor de jeug dige sporters. Deelname aan deze instuif staat niet alleen open voor de jeugdige kampioenen uit de ge meente Terneuzen, maar voor alle belangstellende sportverenigingen met jeugdleden. De opzet is om de jeugdige sporters kennis te laten maken met andere takken van sport door ze tijdens deze instuif actief deel te laten nemen aan ver schillende sportactiviteiten. Terneuzen doet al het nodige aan jeugdsportstimulering. Naast de buurtsportactiviteiten die op de pleintjes in de dorpen en wijken plaatsvinden, is er een.poging on dernomen om schoolsport-kennis makingsactiviteiten op te zetten. Als gevolg van verminderde be langstelling van sportverenigingen is dit na een periode stopgezet. door Wilma Valk NIEUWVUET - Ruim tweehonderd mensen wachtten gisteren voor de hekken om het voetbalveld van Nieuwvliet en daarmee de rom melmarkt op te kunnen rennen. „Dit kan alleen in Sinte Pier!" Voor de 28e keer werden dit jaar de Sinte Pierse Feesten gehouden. Op het grasveld staan ieder jaar kramen met eerr uitzonderlijke grote hoeveelheid rommel te koop. „En als het stuk gaat, kan het in de afvalcontainer; volgend jaar is er weer een rommelmarkt." Ja, waar koop je anders nog bed den voor een prikje? Een bergmeu bel, zwaar eiken, voor vijftien eu ro, eetkamerstoelen voor een euro; alleen in Sinte Pier. Een jaarlijkse feestmarkt met de monstraties van brandweer, een kraam van de KNRM en de politie naast zelfgemaakte spelletjes is een succesformule. Het grote terras was de hele middag druk bezet en de wafels vlogen het ijzer uit. Spreekstalmeester Jaap Heule be groette de bezoekers in maar liefst vijf talen, waaronder Sinte Piers, en tussendoor draaide hij aan het Rad van Avontuur. Prijzen waren beschikbaar gesteld door plaatselij ke ondernemers en de opbrengst van alle activiteiten komt ten goe de aan de plaatselijke verenigin gen. Op een veld naast het feestterrein stonden tientallen oude landbouw machines opgesteld. Twee brade rie- en rommelmarktexperts, Flo- ris (8) en Max (6) hadden over al les hun eigen mening: „Het beste was, dat je op alle trekkers mocht zitten. De rommelmarkt was ook we leuk, maar een kermis is leu- ker. En spelletjes zoals als sjoelen, dat doen we thuis al zo vaak. Maar de trekkers, die waren pas cool!" Niet alleen de kramen trokken veel bekijks, de terrasjes op het voetbalveld in Nieuwvliet waren zo gevuld. foto Peter Nicolai Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. door Raymond de Frel DRIEWEGEN - De Partij voor Zee land schaart zich achter de actie groep Driewegen, die zich verzet tegen de bouw van een zestig me ter hoge zendmast in de achter tuin van een aantal woningen aan de Driewegenvveg bij Biervliet. De actievoerders vinden dat de provincie de gemeente Terneuzen tot de orde moet roepen, omdat zij de procedures niet juist zou hebben gevolgd. Fractievoorzitter J. Robesin laat in vragen aan Gede puteerde Staten hetzelfde geluid horen. „Wij vinden dat een derge lijke voorziening in strijd is met de uitgangspunten van een leefbaar platteland. De afgifte van een bouwvergunning door de gemeen te is onzorgvuldig verlopen", aldus Robesin. Tegen de bouwvergunning zijn tachtig bezwaarschriften inge diend. De Partij voor Zeeland wil dat de provincie de 'verklaring van geen bezwaar' heroverweegt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57