nog op drukte Renesse wacht Zierikzees reclamebureau neemt failliet verklaarde Pitman over Popaanzee-tour nieuw Zeeuws muziekinitiatief SPZC Dinsdag 31 juli 2007 23 Popfestival Anywave volgend jaar in mei zierikzee - Het jaarlijkse popfesti val Anywave in Zierikzee wordt volgend jaar gehouden op 28, 30 en 31 mei. De organisatie heeft hiertoe besloten omdat in het twee weekeinde van juni, de vaste datum van Anywave, het EK voet bal wordt gespeeld. Anywave 2007 verliep zonder incidenten en is af gesloten met een positief saldo, zo meldt de stichting Brogum. Bromfietsers botsen frontaal op elkaar 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Twee bromfietsers zijn gistermiddag op het fietspad langs de Nieuwe Rijks weg in 's-Heer Hendrikskinderen frontaal op elkaar gebotst. Een ach- tienjarige inwoonster van de ge meente Goes hield rond kwart voor zes niet genoeg rechts. De an dere betrokkene was een zeven tienjarige inwoner van de gemeen te Noord-Beveland. Beiden raak ten lichtgewond. KNRM in actie voor omgeslagen jachtje stellendam - De bemanning van reddingboot Neeltje Struijs moest zondag in actie komen voor een omgeslagen zeilboot voor de ha ven van Den Bommel. Een aantal drenkelingen bleek al gered door politie en berger. De Neeltje Struijs bracht de geredden in Den Bommel aan land. Eén van hen bleek onderkoeld en moest door ambulancepersoneel behandeld worden. Bruinisse houdt eigen avondmarkt BRUINISSE - De nachtmarkt van Bruinisse, vrijdag van 16.00 tot 21.00 uur, is in tegenstelling tot de omringende kernen, opge zet door vrijwilligers uit het dorp zelf Volgens hen onderscheidt de markt zich door gevarieerd ver maak met onder meer een optre den van het Bruinisser Vissers koor. Midzomermarkt in Oosterland oosterland - De Hervormde ge meente Oosterland houdt woens dag de traditionele Midzomermid dag- en avondmarkt in en rond de historische kerk aan het Toren plein. Het aanbod van de markt loopt uiteen van onder meer een tan dem tot kindermeubilair. Mosse len en pannenkoeken behoren ook de tradities. De opbrengst is voor onderhoud van de kerk. De markt begint om 15.00 uur. Inwoner Middelharnis onwel door pepmiddel herkincen - Na een melding dat er iemand in een auto onwel was geworden, trof de politie zondag avond langs de Grevelingenweg op Flakkee een 27-jarige inwoner van Middelharnis aan. Nadat hij een beetje was bijgekomen, zei de man speed te hebben gebruikt. Bij fouillering vond de politie nog vier zakjes pep. De man kreeg een rijverbod en is naar Herkingen ge bracht om zijn roes uit te slapen. Alle medewerkers grafisch bedrijf Goes behouden hun baan. door Frank Balkenende goes - Pitman Grafisch Bedrijf in Goes is gered. De Vries Communi catie Centrum in Zierikzee neemt het failliete bedrijf over. De zestien personeelsleden van Pitman, on der wie directeur D. Pyfferoen, be houden hun baan. Vorige week sprak de rechtbank het faillissement uit over Pitman, maar toen liet directeur Pyfferoen al weten dat er achter de scher men werd gewerkt aan een door start. Nog geen week later is de overname rond. Hoeveel het Zie- rikzeese reclamebureau annex drukkerij heeft neergeteld voor Pit man, houdt directeur D. de Vries achter de kiezen. Volgens De Vries blijven reclame- 1 bureau in Zierikzee (24 medewer kers) en drukkerij in Goes zelfstan dige bedrijven. Wel hevelt De Vries alle drukactiviteiten over naar Goes. „In Zierikzee concentre ren we ons op creatie en reclame. Daarin zijn we sterk. We hebben grote opdrachtgevers." Pitman verzorgt voortaan alle drukwerk onder leiding van de huidige directeur Pyfferoen. Hij krijgt de mogelijkheid in de toe komst mede-eigenaar van de hol ding te worden, zegt De Vries. Wel moet Pitman de kosten druk ken. „Ze zitten in een mooi pand aan de snelweg, dat te duur en fei telijk te ruim is. Daarom gaan we de bovenverdieping verhuren en De Vries Communicatie Centrum in Zierikzee neemt het failliete Pitman Grafisch Bedrijf over. Daarbij blijven de zestien arbeids plaatsen bij Pitman behouden. zullen we nagaan of de huurkos ten omlaag kunnen." Het reclamebureau zon al langer op mogelijkheden om zich te ver sterken. Het failliet verklaarde Pit man vormde dan ook een uitgele zen kans om de schaal dusdanig te vergroten dat investeringen zich te rugbetalen. „Daarbij komt", zegt De Vries, „dat Pitman een gezond bedrijf met perspectief is. In het licht van onze oriëntatie op de toe komst is het leuk dat we zo'n snel le deal konden maken." Dat Pitman Grafisch Bedrijf deson danks failliet is verklaard, ligt niet aan de prestaties van de drukkerij. Pitman maakte winst, maar was het enige overgebleven bedrijf in de holding Trimoteur CGI (Conso lidated Graphic Industries, voor heen de Brouwer Groep). Trimo teur CGI verkeerde in financiële nood en weigerde nog in het le vensvatbare Pitman te investeren. door Eugène Verstraeten terneuzen - Vijf poppodia in Zee land presenteren gezamenlijk de Popaanzee-tour. Met dit nieuwe driejarige popproject willen de ini tiatiefnemers de samenwerking op het gebied van popmuziek in Zee land versterken. Kalashnikov (Ter- neuzen), 't Beest (Goes), de Piek (Vlissingen), Brogum (Zierikzee) en het Poppuntzeeland werken op dit moment aan de programme ring. Het doorlopende muziekpro gramma biedt ruimte aan bands en muziekstijlen uit het internatio nale en Zeeuwse circuit. Dit najaar vinden de eerste avonden van de Popaanzee-tour plaats in poppo dia. De zomertour op campings en buitenlocaties vindt plaats in juli en augustus 2008. Het project wordt financieel gesteund door de provincie, het Fonds voor Podium programmeringen Marketing en het VSB Fonds Zeeland. Af en toe is het prachtig weer, maar het kan ook zo maar gaan regenen. Dat is tot op heden het beeld van deze zomer. En daar wijt vervoerder TCR het uitblijven van echte drukte op het transferium vooral aan. Het wachten is dan ook op echt zomerweer. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53