PZC21 Cultuurbesef jeugd is matig P1C SCHOUWEN-DUIVELAND 30 33 Schwarzmeer Don Kosaken overrompelen volle kerk Wij geven u de helft cadeau! Auto gestolen tijdens proefrit Veel schade bij poging tot inbraak bij vestiging van Aldi in Zierikzee Waarom ■IS Slome stoomtrein past uitstekend in vakantiesfeer Duitse dopingexpert zegt bewijzen tegen Contador te hebben Dinsdag 31 juli 2007 Tip? redzzee@pzc.nl zierikzee - Wars van elk uiterlijk vertoon, zonder technische foefjes of zelfs maar geluidsversterking. Alleen maar stem men. Imposante stemmen die van indrukwekkend laag naar verrassend hoog kunnen. Met hun oprechte sacrale zang over rompelde het Schwarzmeer Don Kosakenkoor gisteren een vol gepakte Lutherse kerk. Hun ingetogen liederen - deels sacrale zang en deels oude Russische volksliederen - zijn een eerbe toon aan de weinig rooskleurige geschiedenis van de Kozak ken die in het oude Rusland vaak onderdrukt werden. Om hun ballingschap draaglijk te maken, zochten ze troost in de mu ziek. Met veel succes, getuige de ademloze toehoorders giste ren in de Lutherse kerk. foto Dirk-Jan Cjeltema Jongeren weten te weinig van regionaal cultuuraanbod. door Ali Pankow zierikzee - Middelbare scholieren zijn slecht op de hoogte van het cultuuraanbod op Schouwen-Dui- veland. Ze weten dat er monumen ten staan en poppodium Brogum weten ze ook nog wel te vinden, maar daar blijft het voor de mees ten wel bij. Wethouder W. Renden (cultuur) wil daar verbetering in brengen. Door middel van workshops bij professionele kunstenaars ver spreid over het eiland moeten de jongeren het komend seizoen ook kennis gaan maken met onder meer beeldende kunst, dans, to neel en film. Onder de titel Cul tuurkaravaan wordt daarvoor een project opgezet, waarbij Scholenge meenschap Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee en het Welzijnshuis nauw met elkaar samenwerken. Het uitgangspunt van de Cultuur karavaan is de belevingswereld van jongeren met betrekking tot kunst en cultuur te vergroten. „We doen een beroep op beeldend kunstenaars, dichters, musici en dergelijke, zodat leerlingen een week lang bij hen kunnen meewer ken", zegt J. van der List, docente culturele en kunstzinnige vorming (ckv) bij Pontes Pieter Zeeman. Sa men met J. Portiers van het Wel Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. zijnshuis stelt zij het programma samen voor de circa 270 middelba re scholieren die komend seizoen voor het eerst ckv-onderwijs krij gen. „Het is de bedoeling in oktober de officiële aftrap te geven met een optreden van Klaas- van der Eer den, een cabaretier die jongeren zeer aanspreekt. Hij geeft dan bij ons op school een try-out van zijn nieuwste voorstelling", laat Van der List weten. Zij benadrukt dat het voor de leerlingen niet bij een Cultuurkaravaan moet ervoor zor- gen dat jongeren met workshops beter op de hoogte worden ge bracht van het cultuuraanbod in eigen omgeving. 'weekje meelopen' blijft. Op basis van de workshops die ze volgen, krijgen de jongeren ook opdrach ten uit te voeren. Verder dienen ze werkstukken te maken, die moge lijk volgend jaar tijdens de Kunst- schouw worden gepresenteerd. De kosten van de Cultuurkaravaan worden geraamd op 13.000 euro. De provincie heeft inmiddels een bedrag van 7500 euro daarvoor be schikbaar gesteld. Het Welzijns huis draagt 2500 euro bij en de bij drage van Pontes Scholengroep ligt rond de 1500 euro. Dat gebeurt in de vorm van het beschikbaar stellen van zestig extra uren voor het ckv-onderwijs. De resterende 1500 euro zal via het gemeentebe stuur beschikbaar moeten komen. zierikzee - Een schoonmaakbe drijf was gisterochtend nog bezig met dweilen, op het dak was men bezig met reparatie. Er is veel scha de door een poging tot inbraak af gelopen weekeinde bij de Aldi in Zierikzee. Inbrekers maakten tussen zaterdag avond 18.45 uur en zondagoch tend 9.30 uur een gat in het dak vlissingen - Een 41-jarige Vlissin- ger zag gisterochtend een dief er met zijn auto vandoor gaan. De grijze BMW 316 was te koop. Samen maakten de eigenaar en de dief gisterochtend een proefrit.Op het moment dat de eigenaar van de auto even uitstapte om de auto papieren te bekijken, gaf de ander gas en ging ervandoor. van de supermarkt, net boven het kantoor. Kennelijk konden zij het gat niet groot genoeg maken om er doorheen te kunnen. Door de hevige regenval kwam wel nage noeg de hele winkel onder water te staan. Plafonds, kassa's en diver se goederen liepen schade op. Het schadebedrag is onbekend. Aldi geeft geen commentaar. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Leuk hoor, zon jongetje van drie. Maar soms maakt-ie je knet-ter-gek. Waarom moet ik melk drinken? Waarom moet ik schoenen aan? Waarom moet ik altijd naar het kinderdagverblijf? Waarom staat de brug open? Waarom heeft de snelweg geen stoep? Waarom moet jij werken? Waarom hebben meisjes geen piemels? Waarom moet ik de wc doortrek ken na het plassen? Waarom wordt het 's avonds donker? Waarom moet ik in bad? Waarom moet ik gaan slapen? Grrrr..... DAAROM!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51