Groenink hoopt op Barclays Steun voor huurder die zijn woning koopt Trajkovic had wapen op zak bij arrestatie Bewoners zetten hun handtekening op 'tattoo' Rotterdam 4 Dinsdag 31 juli 2007 PZC Ondanks lager bod blijft ABN Amro-topman bij voorkeur voor Britten. door Thomas Olivier DEN HAAG - ABN Amro-topman Rijkman Groenink blijft een grote voorkeur hebben voor een overna me door de Britse bank Barclays. Een overname door Barclays 'biedt uiteindelijk voordelen voor alle be langhebbenden', zei Groenink gis teren tijdens een toelichting op de kwartaalcijfers. Formeel beveelt de bank het bod van de Britten niet langer aan bij zijn aandeelhouders. Daarvoor is het bod van Barclays volgens Groe nink te laag. Barclays legt 66 mil jard euro op tafel, zo'n 5 miljard minder dan het rivaliserende bod van het consortium van Fortis, Royal Bank of Scotland en Banco Santander. Barclays liet in een reactie weten dat het de strijd om ABN Amro niet opgeeft. De Britten zetten hun bod door. Eerder liet Barclays weten dat een formele aanbeve ling een voorwaarde voor de bank was om de overname door te zet ten. De Britten eisen wel dat ABN Amro het bod uiteindelijk aanbe veelt bij zijn aandeelhouders wil de overname doorgaan. ABN Amro ziet nog steeds het meest in een overname door Bar clays. Strategisch gezien zou dat in teressanter zijn dan een overname door het consortium, meent ABN Amro. De Britten laten ABN Am ro intact in tegenstelling tot het bankentrio dat ABN wil opknip pen en verdelen. Groenink: „Wij ABN Amro ziet nog steeds het meest in een overname door Bar clays. Strategisch gezien zou dat 'interessanter' zijn dan een over name door het consortium. willen een wereldwijd opererende bank zijn met sterke posities in Eu ropa, Azië en Latijns-Amerika." De samenwerking met de China Development Bank biedt volgens ABN Amro kansen. Vorige week maakte Barclays bekend dat hij de Chinese staatsbank heeft binnen gehaald als financier om zijn over namebod te verbeteren. ABN Am ro ziet daardoor kansen om voet aan de grond te krijgen in China. Aan het bod van het consortium kleven volgens ABN Amro belang rijke risico's. Een aantal vragen over de voorgenomen splitsing blijft volgens de bank onbeant woord en het bod moet nog wor den goedgekeurd door de aandeel houders van Royal Bank of Scot land en Fortis. Volgens analisten wordt het vooral lastig voor Fortis om zijn aandeelhouders mee te krijgen. ABN Amro maakte gisteren ook kwartaalcijfers bekend. De bank presteerde in het tweede kwartaal beter dan verwacht. De nettowinst kwam uit op 1,13 miljard, een da ling van ruim 7 procent ten opzich te van het tweede kwartaal vorig jaar. Analisten gingen ervan uit dat de winst onder de 1 miljard eu ro zou dalen. ROTTERDAM - Bewoners en voorbijgangers heb ben de afgelopen maand meegewerkt aan de enorme 'pleingraffiti' van kunstenaar Luuk Bode op de Binnenrotte in Rotterdam. Zij mochten meehelpen het schilderij van 3500 vierkante me ter in te kleuren. De grondschildering op de plek waar Rotterdam ooit ontstond, beeldt de ontwik keling van de stad van dam in de rivier de Rotte tot nu uit. Vanaf een 16 meter hoge toren is de 'Ravensburger' schildering (inkleuren aan de hand van genummerde vakjes) in zijn geheel te zien. foto Pieter Franken/ANP APELDOORN - lovica Trajkovic, de verdachte van de schietpartij in Apeldoorn waarbij een recher cheur zwaargewond raakte, had bij zijn aanhouding gisterochtend een vuurwapen op zak. Dat heeft de politie in Apeldoorn gisteren bekendgemaakt. De 57-jarige Ser viër wordt verdacht van poging tot moord. De politie werd rond acht uur 's morgens getipt door een 'op lettende getuige', die de man dacht te herkennen van een foto die de politie zondagavond op tele visie had laten zien. Ruim ander half uur later kon de politie Trajko vic aanhouden in Biddinghuizen in Flevoland. Toen de verdachte de politie zag, dook hij een greppel in en vluchtte een bos in. De politie zette daarop het bosperceel af. Traj kovic wordt donderdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Vol gens de politie stond hij geregis treerd als 'ongewenste vreemde ling', maar werd er niet actief naar hem gezocht. Zaterdag nog werd hij betrapt bij een winkeldiefstal in Zwolle, waarna hij een beveili ger met een vuurwapen bedreig de. De neergeschoten rechercheur herstelt inmiddels voorspoedig. Peter van Straaten is met vakantie. Gezin naar hof voor vervolging Blijdorp ROTTERDAM - Een Rotterdams ge zin heeft gisteren bij het gerechts hof een verzoek neergelegd om Blijdorp alsnog te vervolgen voor de uitbraak van Bokito. De gorilla ontsnapte eerder dit jaar uit zijn verblijf in de Rotterdamse dieren tuin. Volgens de familie die op dat moment in Blijdorp was, heeft de diergaarde te weinig gedaan om een uitbraak te voorkomen. Handtekeningen tegen 'anti-rookbetutteling' AMSTERDAM - Dertigduizend men sen hebben hun handtekening ge zet tegen het plan van het kabinet vanaf juli 2008 een rookverbod in de horeca in te voeren. Dat zei een woordvoerder van de Stichting Ro kersbelangen gisteren. Hij zei niet tegen een rookverbod in de horeca op zich te zijn, maar wel tegen 'be tutteling door minister Klink'. Twee racende broers raken rijbewijs kwijt CAPELLE AAN DEN IjSSEL - T\vee broers van 19 en 20 jaar zijn zon dagavond door de politie betrapt op racen in Capelle aan den IJssel. Na diverse malen de maximum snelheid te hebben overtreden, moesten zij hun rijbewijzen en au to's inleveren. Dit zei de politie gis teren. De twee stonden, ieder in een auto met rokende banden, op de weg toen de politie hen zag. Tweede Kamer valt over minister Koenders DEN HAAG - Een Kamermeerder heid valt over minister Koenders (PvdA, Ontwikkelingssamenwer king), omdat hij in strijd met Euro pese regels een opdracht heeft ge gund aan het bedrijf BKB. Koen ders gaf de organisatie van het eind juni gehouden evenement Het akkoord van Schokland in handen van het BKB. Scholier wint brons bij Wiskunde Olympiade HANOI - De Nederlandse scholier Wouter Berkelmans uit Amstel veen heeft een bronzen medaille gehaald bij de Internationale Wis kunde Olympiade in het Vietna mese Hanoi. Er deden 520 leerlin gen uit 93 landen mee. Het Neder lands team eindigde in het landen- klassement op plaats 65. De win naar was Rusland, gevolgd door China en gastland Vietnam. Oogst aardappelen komt in het nauw EINDHOVEN - Door regenval zijn de vroege aardappelen in onder meer Zeeland moeilijk te oogsten. Bo vendien worden ze bedreigd door de schimmelziekte phytophthora. Volgens de ZLTO moeten de akker bouwers met hun bestrijdingsmid delen nu wel de lucht in, omdat zij met hun zware machines niet op de natte akkers kunnen komen. Woningcorporatie mag deel van de rentelasten voor rekening nemen. den haag - Huurders en starters krijgen een extra mogelijkheid voor steun als zij een woning van een corporatie kopen. Voortaan mogen de woningcorporaties een deel van de rentelasten voor hun rekening nemen. Dat heeft minister Vogelaar voor Wonen, Wijken en Integratie giste ren bepaald. Met de regeling wil Vogelaar mensen die voor het eerst een huis kopen, een duwtje in de rug geven. Woningcorpora ties mogen de rente van maximaal 20 procent van de totale prijs voor hun rekening gaan nemen. De maximumprijs voor de woning is in de regeling 265.000 euro. „Zodra de koper zelf in staat is om de volledige financieringslasten te betalen, eindigt de ondersteu ning", aldus het ministerie. Om in aanmerking te komen voor de re geling moet de woning wel wor den gekocht onder de voorwaar den van de Nationale Hypotheek garantie en mag de koper niet tege lijkertijd van andere regelingen ge bruik maken. Starters kunnen al andere steun van woningcorporaties ontvangen, bijvoorbeeld kortingen op de koop prijs. Verder kunnen gemeenten startersleningen verstrekken. De koepelorganisatie van woning corporaties Aedes verwelkomt de extra mogelijkheid om starters te steunen. Wel vindt de organisatie dat de nieuwe regeling eenvoudig moet zijn en lokaal maatwerk moet kunnen leveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4