Zeeland Luilekkerlandje i Zierikzees reclamebureau neemt failliet verklaarde Pitman over Toekomst van het Holland Huis is nog ongewis 22 Dinsdag 31 juli 2007 PZC Onderhoud Postbrug begint in september KAPELLE - Onderhoudswerk aan het wegdek van de Postbrug over het Kanaal door Zuid-Beveland be gint de eerste week van septem ber. Vanaf dat moment is voor het verkeer tussen Kapelle en Yerseke slechts één rijstrook beschikbaar. Hoe lang het project duurt, is nog onbekend. Voor hetzelfde soort werk aan de Vlakebrug dat half juni begon, stond zes weken. Door de vele regenbuien wordt die plan ning echter niet gehaald. Verdronken land van Cobbenoord in Kapelle KAPELLE - Het Verdronken land van Gobbenoord staat centraal op een fototentoonstelling van Chris- ta Breure in het gemeentehuis van Kapelle. De expositie is gisteren ge opend en duurt tot en met 24 au gustus. Gobbenoord is in 1530 met andere dorpen verdronken. De fo to's zijn mei dit jaar genomen bij laagwater in de Westerschelde. Orgelconcert Sietze de Vries in Grote Kerk goes - Groninger Sietze de Vries speelt morgenavond op het Mar- cussen-orgel van de Grote of Ma ria Magdalenakerk in Goes. Hij brengt werken van Bach en Buxte- hude en toont zijn specialisme: im proviseren. De Vries won in 2002 in Haarlem het internationale or gelimprovisatieconcours. Zijn con cert in Goes begint om 20.00 uur. Kees van Eersel geeft zaterdag om 13.30 uur in de Grote Kerk het laat ste marktconcert van dit seizoen. Bromfietsers gewond bij frontale botsing 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Op de Nieuwe Rijksweg in 's-Heer Hen drikskinderen zijn gisteren twee bromfietsers frontaal op elkaar ge reden. Een 18-jarige vrouw hield niet genoeg rechts en raakte een 17-jarige bromfietser. De vrouw liep verwondingen aan haar knie op, de man heeft een pijnlijke arm en voet. Twee woninginbraken in Kruiningen kruiningen - In twee woningen aan de Hoofdstraat in Kruiningen is gisterochtend vroeg tussen drie en zeven uur ingebroken. Eén be woner schrok wakker rond vijf uur, ging kijken en ontdekte de in braak. Portemonnees, een mobiele telefoon en een navigatiesysteem waren weg. De bewoner van het andere huis aan de Hoofdstraat waar dieven toesloegen, merkte dit 's ochtends. Zijn auto was weg genomen bij de inbraak. Levend tafelvoetbal op plein in Hansweert HANSWEERT - Op het plein voor dorpshuis Kaj Munk in Hansweert kunnen basisscholieren uit groe pen vijf tot en met acht volgende week maandag terecht voor een potje levend tafelvoetbal en boun- cevoetbal. Het festijn is van 13.00 tot 17.00 uur. Info: Jordan van Lan- gevelde, j.van.langevelde@reimers- waal.nl en 0113-395371. Alle medewerkers grafisch bedrijf Goes behouden hun baan. door Frank Balkenende GOES - Pitman Grafisch Bedrijf in Goes is gered. De Vries Communi catie Centrum in Zierikzee neemt het failliete bedrijf over. De zestien personeelsleden van Pitman, on der wie directeur D. Pyfferoen, be houden hun baan. Vorige week sprak de rechtbank het faillissement uit over Pitman, maar toen liet directeur Pyfferoen al weten dat er achter de scher men werd gewerkt aan een door start. Nog geen week later is de overname rond. Hoeveel het Zie- rikzeese reclamebureau annex drukkerij heeft neergeteld voor Pit man, houdt directeur D. de Vries achter de kiezen. Volgens De Vries blijven het recla mebureau in Zierikzee (24 mede werkers) en de drukkerij in Goes zelfstandige bedrijven. Wel hevelt De Vries alle drukactiviteiten over naar Goes. „In Zierikzee concentre ren we ons op creatie en reclame. Daarin zijn we sterk. We hebben grote opdrachtgevers." Pitman verzorgt voortaan alle drukwerk onder leiding van de huidige directeur Pyfferoen. Hij krijgt de mogelijkheid in de toe komst mede-eigenaar van de hol ding te worden, zegt De Vries. Wel moet Pitman de kosten druk ken. „Ze zitten in een mooi pand aan de snelweg, dat te duur en fei telijk te ruim is. Daarom gaan we de bovenverdieping verhuren en De Vries Communicatie Centrum in Zierikzee neemt het failliete Pitman Grafisch Bedrijf over. Daarbij blijven de zestien arbeids plaatsen bij Pitman behouden. zullen we nagaan of de huurkos ten omlaag kunnen." Het reclamebureau zon al langer op mogelijkheden om zich te ver sterken. Het failliet verklaarde Pit man vormde dan ook een uitgele zen kans om de schaal dusdanig te vergroten dat investeringen zich te rugbetalen. „Daarbij komt", zegt De Vries, „dat Pitman een gezond bedrijf met perspectief is. In het licht van onze oriëntatie op de toe komst is het leuk dat we zo'n snel le deal konden maken." Dat Pitman Grafisch Bedrijf deson danks failliet is verklaard, ligt niet aan de prestaties van de drukkerij. Pitman maakte winst, maar was het enige overgebleven bedrijf in de holding Trimoteur CGI (Conso lidated Graphic Industries, voor heen de Brouwer Groep). Trimo teur CGI verkeerde in financiële nood en weigerde nog in het le vensvatbare Pitman te investeren. Binnenspeeltuin in De Hollandsche Hoeve is al behoorlijk in trek. door Frank Balkenende goes - Buiten zomert het voorzich tig. Toch rennen, vliegen, klim men en duikelen zo'n twintig kin deren in de nieuwe, overdekte bin nenspeeltuin in het Goese recrea tiegebied De Hollandsche Hoeve. Een slechtweervoorziening die bij mooi weer ook in trek is, beter kan niet. „Eigenlijk snap ik het ook niet." Officieus is hij twee weken open, de binnenspeeltuin van Eete- rij-spelerij Vierlinden. Veel kinde ren, hun ouders en - vaak - opa's en oma's hebben de weg al gevon den naar het klauterparadijs, dat is vastgebouwd aan het horecadeel van Vierlinden. Voor de exploitan ten, de familie Verlinde, komt het goed uit dat het weer een beetje in de war is. „Je merkt aan de bezoekersaantal len dat het de laatste tijd geen strandweer is. Ik heb hier opa's en oma's gehad die een paar dagen achter elkaar met hun kleinkinde ren langskwamen. Voor ons is dat een goed teken. De binnenspeel tuin voorziet in een behoefte", zegt Ellen Verlinde, die samen met haar man Wim de eeterij-spe- lerij drijft. Beiden zijn niet over één nacht ijs gegaan toen ze hun plannen op pa pier zetten. „We hebben talloze binnenspeeltuinen in het land be keken. Overal zag je dezelfde sta len ballenbakken en apekooien. Dat wilden wij niet. We hebben gekozen voor het thema natuur, met zo natuurlijk mogelijke materi alen." Die insteek trok het college van burgemeester en wethouders vorig jaar over de streep. Er waren namelijk twee plannen voor een binnenspeeltuin in het Holland sche Hoevegebied in de race. En nu staat hij er, een schuur van 20 bij 25 meter in Zeeuwse stijl, ergo zwartgeschilderde planken (teren mag niet meer) met witte biezen. Binnen springt een enorme boom in het oog. In de stam zit een scheur, waardoor je naar binnen kunt kruipen. Daar heeft het kind de keuze: uitpuffen in de slaapka mer of bij een (geschilderd) open haardje óf via een trappetje naar boven klauteren. Daar wacht een boomhut, die weer twee keuzes biedt: met de glijbaan naar bene den of je via een koord optrekken naar de apekooi van hout en touw. Tarzan bundoloü! Hoewel goedge keurd, zal ze ook nog een keer na gaan of de trap in de klimboom veilig genoeg is. Een van de moe ders vreest dat kleine kinderen tus sen de treden kunnen vallen. „El ke suggestie nemen we ter harte." 'Aan de bezoekersaantallen merk je dat het de laatste tijd geen strandweer is' De acht meter hoge klimboom (een baobab?) komt uit de koker van speeltuinbouwer Frans Termo- te uit IJzendijke. Hij fabriceerde ook twee paddestoelen, waartus sen je kunt pendelen met een ka belbaantje. In de stam is het gezel lig bivakkeren bij een veilig vuur tje. Ellen Verlinde blikt tevreden rond. „Kijk, boven hebben we nog een doolhof Ook dat is gemaakt van hout en touw, allemaal natuur lijke materialen. We leggen nu de hand aan de laatste dingen. Enkele wanden krijgen nog muurschilde ringen. Dan is de speeltuin af" Vierlinden Goes Ellen en Wim Verlinde nemen in 1985 de midgetgolf in de Hollandsche Hoeve over, een jaar later bouwen ze een pan nenkoekenhuis. Tien jaar later vergroten ze het eethuis met een serre en eerr buffet. De nieuwe binnenspeeltuin en uitbreiding van het horecadeel wordt 5 september geopend. De overdekte speeltuin is ge schikt voor kinderen van drie tot dertien jaar. 's Zomers is hij elke dag open, 's winters vijf dagen per week. Entree kost 5,75 euro per dag. 1 Cadeau na watersnood heeft voor veel mensen emotionele waarde. door Rob Paardekam SCHERPENISSE - Nog even en het Holland Huis in Scherpenisse ver liest zijn functie als dorpshuis. Slo pen, zouden ze over veel andere dorpshuizen zeggen, maar met het Holland Huis ligt dat net even an ders. Dat was een geschenk vanuit Noord-Holland na de watersnood. Dat breek je niet zomaar af 'Dankzij de grote offervaardigheid van een groot aantal Noord-Hol landse boeren kon dit gebouw vrij dagmiddag overgedragen worden aan de stichting Gemeenschap Ei land Tholen', meldde de PZC op zaterdag 9 juni 1965 in een verslag je over de opening van het Hol land Huis. Waar nu elk dorp over een eigen dorpshuis beschikt, was het Holland Huis destijds nadruk kelijk bestemd voor heel het ei land Tholen, dat toen nog uit ze ven gemeenten bestond. Nu, ruim vijftig jaar later, voldoet het gebouw niet meer aan de he dendaagse eisen. Daarom komt er een nieuw dorpshuis in het later te bouwen multifunctionele woon zorgcentrum. „Maar", zo lieten en kele bewoners onlangs tijdens een informatieavond op bijna emotio neel wijze weten, „het Holland Huis mag absoluut niet gesloopt worden. Het was een cadeau van 'We moeten tevreden zijn dat we een mooi nieuw dorpshuis terug krijgen' na de watersnood. Dat doe je ge woon niet weg." De wethouder be loofde rekening te zullen houden met die gevoelens en suggereerde dat het gebouw wellicht een ande re functie kan krijgen. Het college onderzoekt dat. Iemand die er iets minder emotio neel tegenover staat, is RFT-raads- lid R. Klippel, die in Scherpenisse woont. Hij zegt heel goed te begrij pen dat mensen een emotionele binding met het gebouwtje heb ben, maar op een gegeven mo ment heeft het volgens hem ge woon zijn langste tijd gehad. „In Stavenisse stond een dorpshuis dat werd geschonken vanuit Noor wegen. Dat hebben we ook moe ten slopen." Klippel zegt te kunnen leven met sloop, mocht het college daartoe besluiten. „Als dorp moeten we te Het Holland Huis en de watertoren in 1965. foto Beeldbank Zeeland vreden zijn dat we er straks ee' mooi nieuw dorpshuis voor teruj-J krijgenHet Holland Huis een an dere functie geven, zal volgens j Klippel aardig wat geld kosten, om dat het sowieso een opknapbeurt nodig heeft. Hij noemt de stalen kozijnen en het enkel glas als voor beelden van zaken die niet meer kunnen. „Het voldoet zeker niet aan de geluidseisen. De Thoolse SP-werkgroep, die mo menteel werkt aan een heuse loka le afdeling, wil het gebouwtje nog niet opgeven en houdt deze week een enquête in het dorp om te pei len hoe de bewoners over de toe komst van het Holland Huis den ken. Daarin kan onder meer wor-1 den aangegeven of het gebouw be-J houden moet blijven. Het lijkt nog niet te laat, want v< J gens een woordvoerster van de s meente, kan het nog alle karj opgaan. „Het college neemt p^ ter een besluit over de van het Holland Huis."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46