PZCI21 Duo bewaakt brede school Daniël (15) maakt het redelijk 30 Politie zoekt getuigen van vechtpartij in Wolphaartsdijk Waarom Slome stoomtrein past uitstekend in vakantiesfeer Dinsdag 31 juli 2007 Duitse dopingexpert zegt bewijzen tegen Contador te hebben Tip? redgoes@pzc.nl Gemeente Goes wil brandstichting en vandalisme voorkomen. door Frank Balkenende COES - De gemeente Goes laat de in aanbouw zijnde brede school in de Goese Polder permanent bewa ken. Ze is bang dat met name jon geren vernielingen aanrichten of er een vuurtje stoken. De gemeente is in actie gekomen na meldingen van verschillende buurtbewoners. Zij hadden jonge ren zien rondbanjeren in het schoolcomplex in De Spinne, hoe wel het terrein met hekken is afge sloten. Bij inspectie bleek dat er hier en daar vandalisme was ge pleegd. Tijdens de bouwvakantie ligt het werk stil en is er overdag ook geen toezicht. Om verdere vernielingen en ongelukken met spelende kin deren te voorkomen, hebben twee 'anti-krakers' hun intrek genomen in de bouwkeet op het terrein. De gemeente heeft ze ingehuurd om een oogje in het zeil te houden. De twee kunnen douchen in de bestaande gymzaal, die in de nieuwbouw wordt opgenomen. Dat de gemeente Goes geen enkel risico neemt, heeft deels te maken met de beladen geschiedenis van de bouwlocatie. In de oudejaars nacht van 2002/2003 gooiden jon geren vuurwerk bij een van de scholen binnen. De boel stond in een mum van tijd in lichterlaaie. De Holtkampschool, 't Noorder licht en het wijkcentrum van de Goese Polder brandden tot de grond toe af. Alleen de gymzaal W* De gemeente Goes laat de brede school in de Goese Polder, die bijna gereed is, permanent bewa ken om vernielingen en brand stichting te voorkomen. bleef gespaard. Opnieuw brand zou een drama zijn. Zowel de scholen als de gebruikers van het wijkcentrum popelen om terug te keren naar De Spinne. 't Noorderlicht en het wijkcentrum bivakkeren al enkele jaren in tijde lijke onderkomens op de parkeer plaats bij ZLM Verzekeringen. De Holtkampschool zit in een oud schoolgebouw vlakbij De Spinne. Het is de bedoeling dat ze in de herfstvakantie verhuizen naar de brede school, die ook het wijkcen trum, jeugdhonk, consultatiebu reau, de speel-o-theek, wijkinfo- winkel en dagopvang herbergt. Automobilist die jongen aanreed, is nog altijd niet gevonden. door Rob Paardekam yerseke - Daniël Veenstra (15) uit Yerseke, die vrijdagavond door een automobilist van zijn fiets werd ge reden, maakt het naar omstandig heden redelijk. „Maar het zal nog een lange weg worden", denkt va der Wiebe. Daniël vertrok rond half twaalf op de fiets om de hond naar het be drijf van zijn vader aan de Krab te brengen. Aan de Korringaweg ging het mis. Een automobilist maaide de jongen van de weg om daarna gewoon door te rijden. Dankzij een bewaker van Prins 8t Dinge- manse heeft de jonge Yersekenaar niet langer dan nodig op hulp moeten wachten. Hij zag het ge beuren en belde meteen 112. De bewaker heeft Daniël door de lucht zien vliegen. „Zeker twaalf tot vijftien meter moet dat zijn ge weest", vertelt vader Wiebe. De jongen brak zijn been op twee plekken en ook zijn bovenarm. „Maar dat is een mooie breuk", probeert pa er nog een positieve draai aan te geven. Verder liep Da niël een hersenschudding en een gekneusde lever op en zit hij vol schaafwonden en blauwe plekken. Hij heeft ook veel last van zijn rug. „Hij is er op dit moment vrij rus tig onder, maar dat kan komen om dat hij wat versuft is door de medi cijnen", zegt zijn vader. Wiebe heeft een sterk vermoeden dat de dader dronken is geweest. Hij heeft de situatie ter plekke be keken en zegt dat de bewuste per soon zeker vijftien meter voor de aanrijding al in de berm reed. Dat de dader niet is gestopt, valt vol gens hem niet goed te praten. „Maar ja, mensen doen soms rare dingen als ze in paniek zijn", luidt zijn nuchtere analyse. De dader is nog niet gevonden. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u E downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. I kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. t een abonnement spaart u sneller! 10800 -0231231, WOLPHAARTSDIJK - De politie zoekt getuigen van een vechtpartij die vrijdagmiddag rond twee uur plaatsvond aan de Veerweg in Wolphaartsdijk. Een 49-jarige in woner van Wolphaartsdijk raakte daarbij lichtgewond. Al een half uur later wist de politie een ver dachte aan te houden op een par keerterrein langs rijksweg A5S bij ge man uit het Brabantse Ruc- phen, had een zakelijk financieel geschil met de Wolphaartsdijker. Om een goed beeld te krijgen van de vechtpartij is de politie op zoek naar getuigen. Het is bekend dat tij dens het handgemeen een vrouw op de fiets passeerde. Zij en ande re getuigen kunnen zich melden Tip? redactie@pzc.nl Leuk hoor, zo'n jongetje van drie. Maar soms maakt 'ie je knet-ter-gek. Waarom moet ik melk drinken? Waarom moet ik schoenen aan? Waarom moet ik altijd naar het kinderdagverblijf? Waarom staat de brug open? Waarom heeft de snelweg geen stoep? Waarom moet jij werken? Waarom hebben meisjes geen piemels? Waarom moet ik de wc doortrek ken na het plassen? Waarom wordt het 's avonds donker Waarom moet ik in bad? .-GRAVENPOLDER - Een vrachtwagen geladen met 35.000 kilo aardappelen is gisterochtend te gen half negen aan de Lenshoekdijk bij 's-Graven- polder gekanteld. Het ongeluk gebeurde op de oprit van het landbouwbedrijf van M. J. en C. Dees. De chauffeur had bij Dees de aardappelen geladen en wilde naar de Lenshoekdijk rijden. Op de oprit ging het mis. ,,'t Is drassig, hè", merkte C. Dees op. Over de precieze oorzaak van het kantelen van de vrachtwagen kon hij geen mede delingen doen. De chauffeur van de vrachtauto van de firma Butter uit Dronten kwam vast te zit ten. Hij kon de deur niet meer openen. De brand weer van 's-Gravenpolder wist de man te bevrij den. Hij is naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Zijn letsel viel mee. „Het is wat dat betreft geluk kig goed afgelopen", aldus Dees die zeer te spre ken was over het snelle optreden van de brand weer. De vrachtauto is in de loop van de dag afge voerd. Het opruimen van de lading duurde tot het einde van de middag. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45