RIA W. en Cadzand gastheer Ajax A1 PZC PZC fJ] Zeezwemtocht vanuit Oostkapelle is in trek itim a - - /ff - Gezocht in Middelburg (assistent)verdelers ochtend en middag Succes voor tennissters Luitwieler en Slagboom in toernooi Vlissingen w PZC Dinsdag 31 juli 2007 37 Daley Blind ontbreekt bij twee oefenduels in Zeeuws-Vlaanderen. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Bij de ene club zijn ze al een paar dagen op zoek naar een keeper; bij de andere club loopt alles op rolletjes. RiA W. en Cadzand fungeren de komende da gen als gastheer voor de A-junio- ren van Ajax, die een trainings kamp in Zeeuws-Vlaanderen beleg gen. Van twee simpele oefenpotjes is geen sprake, want vrijwel alles gebeurt aan de hand van een Am sterdams draaiboek. De Al van Ajax viert een klein ju bileum, omdat de oudste jeugdspe lers al voor het vijfde jaar op rij in Zeeland verblijven. Was in de voorgaande jaren Westkapelle de uitvalsbasis; nu is voor een hotel in Cadzand gekozen. Vanavond speelt het team van de trainers Gery Vink en Simon Tahamata om 19.30 uur in Westdorpe tegen RIA W. „Wij hebben nu drie keer ge traind", vertelt Mare de Kunder. „Dat ging prima, ons enige pro bleem was dat we in eerste instan tie geen keeper hadden. Tim van Waes is op huwelijksreis en Kim Gommers komt deze week pas te rug uit Thailand. Daardoor bleef Benjamin Wolfert als enige over en hij zou er ook zijn. Maar tot nu toe is hij onvindbaar, we hebben Cadzand-trainer Ruud Cornelis: „Ajax A1 speelt hier een wedstrijd, maar traint daarnaast ook nog vier keer op ons veld. We willen een goede gastheer zijn." foto Camile Schelstraete hem hier nog niet gezien. Daarom hebben we gevraagd of Erwin de Roover wil keepen. Hij speelde vo rig jaar bij ons, is naar Boekhoute vertrokken en krijgt nu dus toch nog een afscheidswedstrijd." Morgen traint Ajax Al twee keer op het veld in Cadzand, om 10.30 uur en 14.30 uur. 's Avonds staat de tweede oefenwedstrijd op het programma. De eerste selectie van zaterdag-vierdeklasser Cadzand wordt speciaal voor dat duel aange vuld met spelers van omringende clubs. „We hebben geprobeerd van iedere kern een speler te krij- 'Normaal mis je wat spelers door vakanties, nu niet. Dat zegt genoeg' gen die bij zijn club een dragende kracht is", zegt trainer Ruud Cor nelis. „Onze selectie wordt daar door versterkt en we kunnen voor en na rust twee verschillende elf tallen binnen de lijnen brengen." Niek Maenhaut (Oostburg), Bart van den Hemel (Groede), Johnny de Jaeger (Breskens) en Niek van Sprundel (Aardenburg) dragen vanavond dus het shirt van Cad zand. Hetzelfde geldt ook weer voor Junior van Acker, die Cad zand heeft verruild voor FC Knok- ke en nu weer even terugkeert. „We hebben ook Bert den Hamer van Hoek en Ronnie Tresonie van Eeklo gevraagd", aldus Cornelis. „Ze mochten helaas niet van hun club." In Cadzand is tien weken lang ie dere donderdag vergaderd, om niets aan het toeval over te laten. De club heeft van Ajax een draai boek gekregen en probeert alles tot in de puntjes te regelen. Corne lis: „Dan hebben we het bijvoor beeld over verkeersregelaars, EHBO, politie en ook de catering. Ajax Al speelt hier een wedstrijd, maar traint daarnaast ook nog vier keer op ons veld. We willen een goede gastheer zijn." In Westdorpe en Cadzand hopen ze op behoorlijk wat publiek. „Vo rig jaar waren er in Breskens zo'n 650 betalende toeschouwers", weet Ruud Cornelis. „In de voor verkoop zijn al ruim tweehonderd kaarten verkocht. We hopen dat het meespelen van andere jongens uit de regio ook een bepaalde aan trekkingskracht heeft. Van Cad zand zelf zijn alle spelers er. Nor maal mis je er wat door vakanties, nu niet. Dat zegt genoeg." Bij Ajax Ai ontbreekt Daley Blind. De zoon van oud-speler en -trai ner Danny Blind verblijft met een ander team van Ajax in Maleisië. Rodney Sneijder, de jongere broer van international Wesley, behoort wel tot de selectie. De Amsterdam se formatie van twintig spelers be staat vooral uit eerstejaars A-junio- ren, aangevuld met enkele B's. I» ■i De PZC zoekt een man of vrouw die: - minimaal 18 jaar oud is 1 - toezicht houdt op zijn/haar verdeelplaats - tijdig aanwezig is op de werkdagen - de verantwoording draagt voor de verspreiding vanuit zijn/haar verdeelplaats Wij bieden: vaste vergoeding aanbrengpremies voor bezorgers interessante extra's Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met Robert-Jan de Nooijer: 0113-315554. Borssele -.V i X*. aanmelding te idenWcere Kandidaten dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd Klinkende namen gaan van start in wedstrijd over vier kilometer. door Sjaak Sinke OOSTKAPELLE - Een mix van wed strijdzwemmers, triatleten en re creanten gaan vanavond de uitda ging van het zeezwemmen aan. Sinds het verdwijnen van de Schel- debekerzwemwedstrijd van Bres kens naar Vlissingen, begin jaren zestig, is er niet veel gelegenheid meer op een veilige manier een flink stuk in zee te zwemmen. Een aantal jaren geleden nam oud-Scheldebekerzwemmer Peter Rotte het initiatief voor een drietal zwemtochten langs de kust van Walcheren. De wedstrijden zijn in trek, want het maximale aantal van tachtig deelnemers wordt meestal wel gehaald. Onder de zeventig voorinschrijvin gen staan deze keer klinkende na men als Charles Potin, Niek de Ridder, Carmen de Ridder, Daisy de Ridder en Ryan Verplanke. Uit de triatlon-hoek komen Floris )an Koole, Gerbert van den Bigge- laar en Anne Kwist. De deelnemers zijn afkomstig uit heel Nederland. Daarnaast zullen ook enkele Belgen zich in het wa ter van de Noordzee begeven. De eerste zwemtocht van het cir cuit start vanavond om 19.00 uur op het strand van Oostkapelle. De finish is na vier kilometer met de stroom mee in Domburg, bij de Stenen Toko. Duo klopt Flipse en De Raaff in eerste duel van vrouwendubbel. door Sven Bakker VLISSINGEN - Gisteren startte op de tennisbanen van De Schelde het open toernooi. In de vijfde catego rie van het vrouwendubbelspel was er meteen succes voor Olette Luitwieler en Roos Slagboom. Luitwieler en Slagboom, beiden van MLTC uit Middelburg, dron gen in drie sets door tot de halve finales. Met 6-1 2-6 en 6-4 versloe gen zij thuisspeelsters Monique Flipse en Elizabeth de Raaff Luit wieler is met haar plaats bij de laat ste vier goed op dreef Afgelopen zondag won zij ook al het ge- mengddubbel 5 bij het Stoofwei- toernooi in Koudekerke. In categorie 4 bij de vrouwen ver loren Eva Hartog en Stephanie van der Eijk hun eerste wedstrijd in de poule. Het duo van De Schel de moest met 6-2 1-6 6-4 de meer dere erkennen in Eveliene Paas- huis en Jolien Hak. I11 het mannen- enkel 7 sloeg de als vierde geplaats te John van den Heuvel zich naar de kwartfinales. Hij won met 6-2 6-4 van Roderick Groenman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39