Heitinga aast op de landstitel Walchers elftal tegen Jong Sparta w John Heitinga: „Ik ben nu 23 en ik ben nu zover dat ik kan zeggen dat het elftal van me op aan kan." foto Hans van Weel/GPD 36 Dinsdag 31 juli 2007 pzc ZK paardensport is op een andere locatie GOES - Het Zeeuws kampioen schap paardensport vindt vrijdag en zaterdag niet in 's-Heer Abtsker- ke plaats. De organisatie wil van wege de slechte gesteldheid van de terreinen geen risico nemen. Het ZK is daarom verplaatst naar Stal De Kroo in Nieuw- en Sint- (oosland. Omdat de organisatie daar echter minder vierkante me ters tot haar beschikking heeft, is de indeling van de dag inmiddels ook enigszins gewijzigd. Nonnekens wint beachtennistoernooi GOES - De uit Goes afkomstige Alexander Nonnekes (23) heeft het internationale beachtennistoer nooi van Vilassar De Mar. gewon nen. Hij deed dat in de mixeddub- bel met Chantal Peperkamp. Het duo werd vorig jaar Nederlands kampioen en dit was de eerste in ternationale test. Het volgende toernooi van Nonnekes en Peper kamp is het NK in Scheveningen. Mogelijk doen zij ook mee aan het WK in Italië. Lang eerbetoon Schrier tijdens Boulevardloop VLISSINGEN - Michel Schrier loopt morgen twee ereronden van 3600 meter. De atleet van Dynamica doet in zijn woonplaats Vlissingen mee aan de Boulevardloop, de laat ste wedstrijd in het PZC-straten- loopcircuit dat hij al won. Bij de vrouwen zijn de prijzen ook al ver deeld. Overall-winnares Marianne de Kok (Dynamica) doet in Vlissin gen echter niet mee. In enkele mannencategorieën is de strijd nog wel open. De wedstrijd start om 19.30 uur. Zeeuws succes in de bergen van Oostenrijk EHRWALD - Emmy en Jon van Caspel uit Vlissingen hebben in Oostenrijk met succes deelgeno men aan de ZugspitzeArenalauf door het dal van Heiterwang naar Ehrwald. De tocht ging over een af stand van 15.8 kilometer. Emmy van Caspel finishte na 1 uur, 30 minuten en 48 seconden en eindigde daarmee op de twee de plaats bij de vrouwen D50. Jon van Caspel miste met zijn tijd van 1.15.48 uur net het erepodium. UITSLAGEN TENNIS Vlissingen. Open Scheldetoernooi. Mannen- enkelspel. HE4: J. Achterberg-S. Bakker w.o. HE5: V. van der Meijden-D. Verschoore w.o. HE6-35+: H. El Jadidi-M. Roelse 6-4 1-6 6-4. HE7: M. van Tilborgh-R. Hoosemans 7-5 6-3, S. Vogelezang-J. Barbé 6-2 6-0, J. van den Heu- vel-R. Groenman 6-2 6-4, R. Fokke-E. Bongae- rts 6-1 6-3. HE8: P. Bezuijen-M. Dobbelaer 1-6 7-6 7-6, A. de Nooijer-S. van Loon 6-3 6-4, S. Meerman-R. Bruikman 6-1 6-2, R. Visser-J. de Jonge 6-1 6-4. Vrouwendubbelspel. DD4: E. Paashuis/J. Hak-E. Hartog/S. van der Eijk 6-2 1-6 6-4. DD5: O. Luitwieler/R. Slagboom-M. Flipse/E. de Raaff 6-1 2-6 6-4. DD7-35+: E. Stegeman/T. Hoogeveen-L. Schouteren/D. Nee- Ie 6-1 6-1 Washington. Mannen. Eerste ronde: Zib (Tsj) - Kim (VSt) 7-6 (2) 6-4. »- WIELRENNEN Ronde van Wallonië. Derde etappe, Chièvres - Thuin: 1. Palumbo (Ita) 219,1 km in 5.10.24, 2. Van Avermaet (Bel), 3. Bucciero (Ita), 4. Weylandt (Bel), 5. Kroon (Ned), 6. Maes (Bel). Algemeen klassement: 1. Pasa- montes (Spa) 12.29.43, 2. Celli (Ita) 0.07, 3. Van Avermaet 0.30, 4. Palumbo 0.36, 5. Wey landt 0.38, 6. Bucciero 0.42, 12. Kroon 0.46. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Ajax en Nederlands elftal kunnen op Ajax-speler rekenen. door Jop van Kempen falkirk - John Heitinga begint aan zijn zevende seizoen in de selectie van Ajax. Wellicht wordt het ook zijn laatste. „Als er volgend sei zoen een mooie club komt, heb ik de ambitie om te vertrekken." Maar dit seizoen wil hij uiteraard nog prijzen in de wacht slepen met Ajax. Het komende voetbaljaar wil Hei tinga oogsten. En hij is niet de eni ge. Los van het papieren voorne men van het beleidsplan (één keer per twee jaar kampioen, structu- Agenda Dinsdag TENNIS Vliegende Hollandertoernooi. Locatie: tennis vereniging Animo te Terneuzen. Aanvang: 11.30 uur. Open Scheldetoernooi. Locatie: tennisvereni ging De Schelde te Vlissingen. Aanvang: 15.30 uur. - Gruttepikkerstoernooi. Locatie: tennisvereni ging Duiveland te Nieuwerkerk. Aanvang: 12.30 uur. Haaientandentoernooi. Locatie: tennisvereni ging ASOC te Cadzand. Aanvang: 16.30 uur. Open Reimerswaal Veteranentoernooi. Loca tie: tennisvereniging Kruiningen. Aanvang: 15.00 uur. Open Haringdubbeltoernooi. Locatie: tennis vereniging Biervliet. Aanvang: 16.30 uur. VOETBAL Vriendschappelijk: HVV'24-Hoek, RIA W.-Ajax A1Zierikzee-SSV'65, Nieuwdorp-Wal- cheren. Aanvang: 19.30 uur. ZWEMMEN Oostkapelle-Domburg. Zeezwemtocht over 4 km. Start om 19.00 uur op strand bij De Pi raat. Inschrijven: Parking Duinweg te Oostka- pelle. reel bij de beste zestien van Euro pa) staat de selectie van Ajax bol van mensen die zinspelen op een afscheid met de zilveren schaal en een fraaie prestatie in de Cham pions League. Zo loopt het contract van trainer Henk ten Cate in 2008 af, net als dat van Edgar Davids en Jaap Stam. Verder begint Wesley Sneij- der aan zijn laatste jaar en zal ook Klaas-Jan Huntelaar volgend jaar nadrukkelijk om zich heen kijken. Meer dan ooit zal de as van Ajax daarom de krachten bundelen. Ook Heitinga zelf maakt er geen geheim van dat hij in 2008 naar het buitenland wil, ook al staat hij tot 2011 onder contract. „Ik heb de ambitie om een keer verder te kij- Selectie speelt morgen op veld van Domburg tegen Rotterdammers. door Barry van der Hooft GOES - Het Walchers elftal speelt morgenavond een oefenwedstrijd in Domburg. Tegenstander op het veld van de zondag-vierdeklasser is het team van Jong Sparta, dat onder leiding staat van oud-inter national Adri van Tiggelen. Voor drie spelers in de Walcherse selectie heeft het duel met de Rot terdammers een speciaal tintje. De broers Dennis en Gérard de Nooijer kregen hun opleiding bij Sparta en braken bij die club door als profvoetballer. Na tien seizoe nen vertrokken ze samen naar Heerenveen. Den nis de Nooijer ken. Ik begin aan mijn zevende sei zoen bij Ajax, ik heb ook nog tien seizoenen in de jeugd gespeeld. Ik denk niet dat er nog veel spelers zijn die zo lang bij dezelfde club spelen." De 27-voudige international vindt van zichzelf dat hij wel iets rusti ger kan worden. „Ik kan bijvoor beeld wel een schorsinkje minder oplopen", zegt de speler, die vorig seizoen in de eredivisie goed was voor zeven gele kaarten en één ro de. Daarmee was hij samen met John Heitinga begint aan zijn ze vende seizoen in de selectie van Ajax en heeft ook tien jaar in de jeugd gespeeld. Hij heeft de am bitie om in 2008 te vertrekken. keerde later nog twee keer op huurbasis terug bij Sparta. Raymond Wolff stapte in de zo mer van 2005 over van RCS naar de jeugd van Sparta. De aanvallen de middenvelder speelde één sei zoen in de A-junioren, maar een onverdeeld succes werd het niet. Wolff keerde al na één jaar terug bij de club uit Oost-Souburg, die hij inmiddels voor Vlissingen heeft verruild. De ambitieuze zon dag-derdeklasser is morgen in Domburg met vier spelers hofleve rancier. Het Walchers elftal, dat eind mei Het Walchers elftal speelt mor- gen in Domburg tegen Jong Sparta. Dennis en Gérard de Nooijer en Raymond Wolff heb ben een verleden bij die club. Gabri recordhouder van Ajax. Hei tinga: „Maar vroeger pakte ik nog meer kaarten." In Schotland heeft de verdediger zich met slapie Wes ley Sneijder ontpopt tot 'chef mu ziek'. Heitinga heeft een paar cd's gebrand die de hele selectie tijdens busritten over de stereo kan ho ren. „Er staat van alles op. R8cB, maar ook Hazes en Joling." Niet alleen de muziekliefhebbers binnen de selectie kunnen ko mend seizoen rekenen op Heitin ga- Ook de voetballers die kampioen willen worden kunnen dat, aldus Heitinga. „Ik ben nu 23 en ik ben nu zover dat ik kan zeggen dat het elftal van me op aan kan. Ja, ook het Nederlands elftal." een sterke indruk achterliet op het Voetbalgala in Nieuwdorp, zal morgenavond opnieuw onder lei ding staan van de trainers Karl Vergouwen en Ruud Pennings. De wedstrijd in Domburg begint om 19.30 uur. Scheidsrechter is Bart Wattel uit Serooskerke. De selectie van het Walchers elftal ziet er morgenavond als volgt uit: Jacco Leijdekkers (Domburg), Êddy Ma- thijsse (De Meeuwen), Peter de Jong (Vlis singen), Gérard en Dennis de Nooijer (bei den RCS), Geert Bosschaart (Goes), Rick Pattenier (Oostkapelle), Matthijs Lugten- burg (GPC Vlissingen), Joey van der Zweep (Vlissingen), Raymond Wolff (Vlis singen), Maarten Brasser (Arnemuiden), Jeroen Geerse (Serooskerke), Remon van Geersdaele (GPC Vlissingen), Dangelo Martien (Vlissingen), Guus Toornstra (FC Dauwendaele).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38