Van Vaardegem krijgt vleugels in Driemtiem Keijzer wordt beloond GRUIS i.c.m. TELFORT 180 GRATIS Alleen bij BelCompany: tot 3 maanden gratis abonnement www.belcompany.nl PZC Dinsdag 31 juli 2007 i 35 Westkappelse atleet vaart wel bij schema's De Nooijer en Knol. door Koen de Vries BURGH-HAAMSTEDE - Je hoeft geen kenner te zijn om te zien dat Jan van Vaardegem met hart en ziel met de Zeeuwse Kustmarathon be zig is. Op de lijst van inschrijvers voor de 42 kilometer en 195 me ters die zaterdag 6 oktober tussen Burgh-Haamstede en Zoutelande moeten worden afgelegd, staat hij helemaal bovenaan. En hij was ook de allereerste die solliciteerde naar een plekje in het Driemtiem, een ploeg atleten die door Niek Knol en Willy de Nooijer wordt klaargestoomd voor de Kustmara thon. Het enthousiasme van Van Vaarde gem werd gehonoreerd, waardoor hij zich verantwoord kan voorbe reiden op de Kustmarathon. In de paar maanden dat het Driemtiem actief is, maakte de 38-jarige inwo ner van Westkapelle indruk op zijn trainers. „Als je slim loopt, haal je de toptien", liet Niek Knol zich laatst ontvallen. Van Vaardegem sport al zijn hele leven, maar deed dat nooit gestruc tureerd. Hij korfbalde tot zijn 31e, stapte toen over op de triatlon en legt zich sinds dit jaar toe op hard lopen. „Mijn hardlooptrainingen bestonden tot voor kort uit gezelli ge loopjes met vrienden en beken den. Schema's heb ik nooit ge bruikt. Ik heb eigenlijk altijd een beetje aangerommeld." Dankzij trainingsschema's verpul verde Van Vaardegem kortgeleden zijn pr op de halve marathon. Zijn 1.23.35 van twee jaar geleden werd in Roosendaal 1.19.58. „Ik moest van Knol en De Nooijer ontspan nen lopen en heb dat ook gedaan. Alleen het laatste stukje heb ik aan- 'Een half uur sneller dan vorig jaar. Dat kan ik me niet voorstellen' gezet, omdat ik binnen de 1.20 wil de blijven. Het moet nog veel snel ler kunnen. Niek Knol zegt dat ik 1.15 kan halen." De snelle progressie zorgt voor veel fanatisme bij Van Vaardegem. Hij loopt vijf keer per week, fietst daarnaast minimaal een keer en doet twee keer aan fitness. Maar dat is hem eigenlijk niet genoeg. Knol en De Nooijer twijfelden of ze Van Vaardegem toestemming wilden geven aan het Zeeuwse Stratenloopcircuit mee te doen. De Nooijer: „Als het lekker loopt, word je vaak te gretig. Veel men sen verschijnen kapot getraind aan de start van een marathon. Op 6 oktober moet Jan pieken. Niet eer der." In het Stratenloopcircuit eindigde het Driemtiem-lid als derde in de klasse mannen 35-plus. Hij hield mensen achter zich die tot voor kort voor hem finishten. „Ik merk dat er extra op me gelet wordt", zegt Van Vaardegem. „Omdat ik in dat Driemtiem-shirt loop, maar ook omdat ik steeds sneller ga. Dat geeft wel wat druk. Mensen ver wachten dingen van me en ik moet die waarmaken. Dat ben ik niet gewend." Voorlopig zal Van Vaardegem de stijgende lijn vast kunnen houden, verwacht Willy de Nooijer. „We hebben tot nu toe vooral duurtrai- ningen gedaan. Voor lan wordt het tijd dat hij zich meer op tem po gaat toeleggen. Een marathon kan hij probleemloos lopen. Het gaat nu om de snelheid, die moet omhoog." Vorig jaar legde de Westkappelaar de Kustmarathon af in 3 uur en 31 minuten, zijn snelste tijd tot nu toe. Als hij in de toptien wil eindi gen, moet hij zijn pr met bijna een half uur verbeteren. Niek Knol denkt dat het erin zit, maar daar wil Van Vaardegem nog even niet aan. „Een half uur sneller dan vo rig jaar. Dat kan ik me niet voor stellen. Als ik een kwartier eerder in Zoutelande ben, zou ik al heel tevreden zijn." Het nieuwe reglement van de neu- tralisatietijd, ingegaan op 1 januari 2006, nekte hem echter. Althans dat is de lezing van de Bevelander. Duiven worden geacht 's nachts niet te vliegen. Dus heeft het NPO al jaren neutralisatietijd ingevoerd afhankelijk van het opkomen van de zon. Dus gaat de 'duivenklok' pas bij het 'licht worden' tikken. Was dat in vroegere jaren in heel Nederland hetzelfde, sinds 2006 heeft men met ingewikkelde for mules het per regio wat 'eerlijker' ingevoerd volgens de reglementen commissie van het NPO. De vier de nationaal is trouwens nog een unieke prestatie voor de 62-jarige melker, die in 1993 al een keer na tionaal Pau wist te winnen en twee jaar later provinciaal Barcelo na. Naast Dax stonden afgelopen weekeinde ook provinciaal Cha- teauroux op de kalender, Morlin- court (jonge duiven), als ook ZLU Narbonne. Op de dagfond vanuit Chateauroux was een tweejarige doffer van Desiré Dobbelaar uit Vogelwaarde de snelste. De donke •SAMSUNG HBMObtle SAMSUNG U600 3.2 megapixel camera MP3-speler 60 MB geheugen, extern uitbreidbaar Business Card Recognition 2 jaar (20,- p/mnd) lelfort. Jan van Vaardegem (midden) in actie in Burgh-Haamstede. Links van hem Lous Wondergem, rechts Marco Celdof. foto Marijke Folkertsma re geschelpte was de eerste gete kende van de zeven duiven die de 76-jarige Dobbelaar had ingekorfd. Die was een week eerder nog goed voor de winst op Beckingen. Het was de tweede provinciale winst voor Dobbelaar. De gebroeders Van Beveren uit Nieuw-Namen noteerden de snel ste van Zeeland op Morlincourt, terwijl Jaap van de Graaff uit Arne- muiden met een 61e plaats de eni ge Zeeuw in de tophonderd was op de nationale lijst vanuit Nar bonne. SAMSUNG D900i 3.0 megapixel camera met autofocus MP3-speler en FM-radio extern uitbreidbaar geheugen metallic look SONY ERICSSON S500I slidephone met 2.0 megapixel camera fotoblogging continu veranderende thema's en verlichtingseffecten stereo bluetooth i.c.m. TELFORT 180 2 jaar (20,- p/mnd| P" Telfort. geen aansluitkosten felfbrtr. ->.Aanbl«lln§*9eWtq««MTfrwgtBt« 2007. pr de voorwaarden Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37