Transfer Suarez naar Ajax afgeketst Vertrouwen van De Doornbos geniet na knappe overwinning in San Jose 34 Dinsdag 31 juli 2007 PZC Hoek test Imagbudu en aanvaller Topkir SAN JOSE - Autocoureur Robert Doornbos (inzet) heeft in San Jose een van de leukste races in zijn carrière in de Champ Car meegemaakt. De Rotter dammer won de race op het stratencircuit, nadat hij in de eerste ronde op de laatste plaats terecht was gekomen. Hij staat nu nog tien punten ach ter op klassementsleider Sebastien Bourdais. De race begon voor Doornbos in mineur. Al in de eer ste ronde botste hij met de Belg Jan Heylen. Hij raakte zijn voorvleugel kwijt en moest voor repa ratie naar de pits. Als laatste kwam Doornbos de baan weer op, maar die positie bezorgde hem een extra portie adrenaline. Hij haalde de ene na de andere concurrent in en wist de race als win naar af te sluiten. „Zo te winnen is gaaf', liet hij weten. Tweede in de race werd de Zwitser Neel Jani, de Spanjaard Oriol Servia werd derde. foto's AP FC Groningen vindt 6,5 miljoen euro te weinig voor Uruguayaan. door Jan Mennega GRONINGEN - Ajax en FC Gronin gen zijn het niet eens geworden over de transfer van Luis Suarez. Groningen vroeg gisteren 9,5 mil joen euro voor de twintigjarige Uruguayaan, Ajax wilde niet meer dan 6,5 miljoen betalen en gaat op zoek naar een andere speler voor de linksbuitenpositie. De delegaties van FC Groningen (algemeen directeur Hans Nijland en directeur financiële zaken Erik Mulder) en Ajax (algemeen direc teur Maarten Fontein en technisch directeur Martin van Geel) spra ken elkaar gistermiddag in een eta blissement in Emmeloord. De onderhandelingen duurden an derhalf uur. Nijland: „Toen haal- UITSLAGEN DUIVENSPORT Morlincourt met 16214 jonge duiven: Sa menspel 1: 1. comb. Waebeke (1326 m/m), 2. J. de Smet, 3,8. H. Calon, 4. H. Mookhoek&Zn, 5. Tanghe/de Lijzer, 6. M. de Poorter, 7,9. P. Gernaert&Zn, 10. J. Vermeere. S2: 1,9. Derycke/Schieman (1349 m/m), 2. R. van Dam me, 3. R. de la Ruelle, 4. PP. De Poorter, 5,7. J. Kornelis, 6. Th. Dobbelaar, 8. Bentz/de Schep per, 10. R. Herman. S3:1,5,8,9. gebr. Van Beve- ren (1358 m/m), 2. A. v.d. Branden, 3. C&H. de Beule, 4. L. Seghers, 6. A. Thijs&Zn, 7. W. Bogaart, 10. W&E. Voet. S4: 1. H. de Vos (1325 m/m), 2. Th. Hoondert, 3. J. de Vos, 4,7. F. de Kraker, 5. J. Steenhard, 6. Ellie v.d. Swa- luw, 8. R&L. Traas, 9. S. Hoekman&Zn, 10. D. Wagenaar. S5: 1,5. M. van Iwaarden (1330 m/m), 2. J. Clement, 3,10. F. Grootjans&Zn, 4. M. Oudeman, 6,7. D. de Voogd, 8. K. Nieme- ijer, 9. comb, van Hijfte. S6: 1,7. M. Laban (1309 m/m), 2. M. Matthijsse, 3,4. C. Moeli- ker, 5. T. Teunissen, 6. JJ. Bolier, 8. D. Vaders, de Ajax de stekker eruit." Voordat Nijland en Mulder aan tafel scho ven met de clubleiding van Ajax, hadden zij in Zwolle nog gespro ken met Daniël Fonseca, de zaak waarnemer van Suarez, en diens rechterhand Pino. Nijland: „Dat was een heel plezierig gesprek, maar zij maakten ons wel duide lijk dat Suarez heel graag naar Ajax wilde." Nijland zegt Suarez een overgang naar Ajax 'van harte' te hebben ge gund. „Voor hem is het verschrik kelijk jammer dat het niet door gaat. Hij heeft tegen ons gezegd de kans naar Ajax te gaan, graag te grijpen. Daar hebben wij begrip voor. Wij hebben ook de bereid heid getoond daarin met hem mee te denken. Maar het is onze taak de belangen van FC Groningen zo optimaal mogelijk te behartigen. Wij zijn een ambitieuze club en Luis Suarez is voor ons belangrijk 9. C. v.d. Kamp, 10. J. Baay. S7: 1. J. Hage (1336 m/m), 2 C. de Ridder&Zn, 3. comb, de Ridder, 4. P. Willeboer, 5. G. v.d. Voorde, 6,8. K. van Belzen Rzn, 7. P. Doolaar, 9. A. Beekman&Zn, 10. Joh. van Belzen&Zn. Chateauroux met 4386 oude duiven: Samen spel 1: 1,2,7. M. de Poorter (1346 m/m), 3. J. de Smet, 4,5. H. Calon, 6. F. v.d. Vlies, 8. E. de Wever, 9. B. Thomaes, 10. M. Kuijl. S2: 1. D. Dobbelaar (1367 m/m), 2. M. Scheele, 3. H. v.d. Veeke, 4,5. R. Herman, 6. T. de Bruijn, 7. J. Hageman, 8. gebr. Scheele, 9. De Mul/Kop, 10. Delzenne/Verpoorte. S3: 1. J. van Goethem (1345 m/m), 2,5,9. gebr. van Beveren, 3. Joh. van Spaandonck, 4, W. Vergauwen, 6,7. A. Thijs&Zn, 8. C&H. de Beule, 10. E. van Acker&Zn. S4: 1,10. J. van Maldegem (1320 m/m), 2,3,5. J. van 't Westende, 4. A. Geluk, 6. Mattie de Witte, 7. J. Steenhard, 8. H. de Vos, 9. L. Goedegebure. S5: 1. G. Boone (1353 m/m), 2,9. D. de Voogd, 3. F. Grootjans&Zn, 4,6. m. van Iwaarden, 5. P. Steketee, 7. J. Bras, om onze sportieve doelstellingen te kunnen realiseren. Wij vinden zijn waarde voor ons hoger dan de 6,5 miljoen euro die Ajax voor hem wil betalen." „Natuurlijk is 6,5 miljoen euro heel veel geld", vindt de Groning se directeur. „Was Suarez naar 'Het verschil tussen de vraagprijs en ons bod voor Suarez is te groot' Ajax gegaan dan zou dat voor FC Groningen een recordtransfer zijn geweest." PSV betaalde in 2001 9,2 miljoen gulden (4,2 miljoen euro) voor Ar jen Robben, die daarmee de duur ste Groningen-speler ooit blijft. „Wij waren bereid geweest Suarez te laten gaan, maar dan wel voor een dusdanig bedrag dat wij onze 8. P. Ruissen, 10. J&M. de Groot. S6: 1,2,4. A. Capelle (1343 m/m), 3,5. J. de Graaf, 6. D. Va ders, 7,8. JJ. Bolier, 9. A. Havermans, 10. M. La- ban. S7: 1. K. Minderhoud (1349 m/m), 2,8. Joh. van Belzen&Zn, 3. JD. Schroevers, 4. A. Stroo, 5,6. L. de Nooijer, 7. C. de Ridder&Zn, 9. W. Verstraate, 10. comb, de Ridder. Provinciaal Chateauroux met 4386 oude dui ven: 1. D. Dobbelaar (Vogelwaarde), 2. M. Scheele (Zaamslag), 3. H. v.d. Veeke (Westdor- pe), 4. G. Boone (Yerseke). 5,6. R. Herman (Axel), 7. J. van Maldegem (Heinkenszand), 8. K. Minderhoud (Koudekerke), 9. D. de Voogd (Yerseke), 10. T. de Bruijn (Philippine).Provin- ciaal Dax met 2280 oude duiven: 1. S. de Keijzer&Zn (Hansweert), 2,14. A. Schroevers (Vlissingen), 3. J. Clement (Rilland), 4. P. Schrij ver ('s Heerhendrikskinderen), 5. A. van Luijk (St. Maartensdijk), 6. L. v.d. Hoek (Zierikzee), 7. P. Boone (Kruiningen), 8. A. Havermans (Oude Vossemeer), 9. J. Goossens (Ril- land-Bath), 10. C. Bal (Oosterland). selectie ook weer zouden kunnen versterken", aldus Nijland. Had FC Groningen Suarez van de hand gedaan, dan zou de club van het transferbedrag 35 procent heb ben moeten uitkeren aan de inves teerders die zijn komst vorig jaar mogelijk hebben gemaakt. „Maar dat heeft bij onze beslissing geen rol gespeeld", zegt Nijland. „Wij hebben niet de plicht het bedrag dat een club voor een speler wil be talen, voor te leggen aan onze in vesteerders. De beslissing over de verkoop van een speler ligt altijd bij ons." Ajax-directeur Martin van Geel liet na de mislukte onderhandelin gen weten 'klaar' te zijn met Gro ningen. „Het verschil tussen de vraagprijs en ons bod voor Suarez is te groot. Wij gaan kijken of wij de bezetting van de linksbuitenpo sitie bij Ajax op een andere ma nier in kunnen vullen." Duivenmelker uit Hansweert pakt provinciale zege op Dax. door Fred Rabout OOSTBURG - De tweejarige blauwe witpen van Sjaak de Keijzer uit Hansweert meldde zich zaterdag morgen om 4.14 uur aan de Wie lingenstraat in Hansweert. Die was op de vrijdag om 13.00 uur in het Franse Dax gelost, om te probe ren de snelste van Nederland te zijn. „De doffer was de eerste gete TERNEUZEN - Hoek test vanavond in het oefenduel met HW'24 Gi deon Imagbudu en Mustafa Top kir. Verdediger Imagbudu is een Nigeriaanse Belg, die zo'n 300 wed strijden op het hoogste niveau in België speelde. De afgelopen twee jaar voetbalde Imagbudu bij Des- sel Sport. Topkir stond afgelopen seizoen bij het Turkse Antalyaspor onder contract en is een linkeraan valler. Sunday Patrick Okoro en Al- haj Sesay, die zaterdag tegen Steen bergen al meespeelden, doen van avond in Hulst ook weer mee. Eindelijk doorbraak L'Ami op ONK schaken DIEREN - Toernooifavoriet Erwin l'Ami speelde gisteren op het Open Nederlands kampioenschap in Dieren eindelijk een goede par tij. De Nederlandse grootmeester won in de zesde ronde van koplo per Dimitri Reinderman en vero verde de leiderspositie in het toer nooi. L'Ami moet de koppositie wel delen met Erik van den Doel, Zvulon Gofshtein en Viatsjeslav Ikonnikov. Zij hebben met nog drie ronden te gaan een half punt voorsprong op de achtervolgers. Renault investeert flink in nieuwe techniek LONDEN - Het Formule-i-team van Renault gaat tientallen miljoenen steken in nieuwe technieken om de bolides sneller te maken. Het Franse team kondigde gisteren een investering aan van 36 miljoen euro. Renault zoekt aansluiting bij Ferrari en Mclaren, de racewagens die dit seizoen beduidend sneller zijn. Dat zint het Franse automerk hele maal niet, want de voorgaande twee seizoenen was de wereldtitel voor Fernando Alonso in een Renault. NBA-kampioen Elson keert terug in Oranje NIEUWEGEIN - Basketballer Francis co Elson maakt na twee jaar afwe zigheid zijn rentree in het Neder landse basketbalteam. De 2,13 me ter lange Rotterdammer, die dit jaar als eerste Nederlander met San Antonio Spurs de titel verover de in de Amerikaanse profcompeti tie NBA, is opgenomen in de selec tie van bondscoach Marco van den Berg voor de oefenduels met Noor wegen en Zwitserland, half augus tus. Elson speelde voor het laatst in Oranje op 1 september 2005 in Groningen tegen Israël. kende van de acht die ik voor dit concours had ingekorfd. Ik had er dus vertrouwen in." De Keijzer pakte de provinciale winst, maar de sectorzege (Zee land/Brabant/Limburg) zat er net niet in. In het Limburgse Meers was er bij de combinatie Deckers om 5.38 uur een duif vanuit Dax geland. Dat was meer dan een uur later, terwijl de afstand van Meers tot Dax maar 14,5 kilometer verder was dan Dax-Hansweert. „Kat in het bakkie met die sectorwinst", zei De Keijzer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36