Contador toegejuicht én beschuldigd Iban Mayo derde dopinggeval in Tour 33 37 Bokshandschoenen voor winnende Boogerd in Boxmeer FC Groningen laat Suarez voor 6,5 miljoen euro niet vertrekken Ajax At speelt twee oefenwedstrijden tegen Zeeuwse clubs Dinsdag 31 juli 2007 Tip? sport@pzc.nl BOXMEER - Michael Boogerd is bezig aan zijn laat- als uitsmijter de gift van een paar bokshand- wer die een kwetsende opmerking in zijn rich- ste maandeo als profwielrenner en werd daarom schoenen, omdat Boogerd tijdens de Ronde van ting had gemaakt. Boogerd won gisteren voor de gisteravond voorafgaand aan het criterium van Frankrijk na het gedwongen vertrek van Michael vijfde keer in Boxmeer. In de sprint troefde hij de Boxmeer uitgebreid in het zonnetje gezet. Met Rasmussen een klap uitdeelde aan een toeschou- Colombiaan Juan Mauricio Soler af. foto ANP Vinokoerov ontslagen door zijn ploeg Astana parijs - Wielerploeg Astana heeft Aleksandr Vinokoerov gisteren ontslagen. De Kazach werd op bloeddoping betrapt na zijn zege in de dertiende etappe van de Ron de van Frankrijk. Ook de B-staal van de wielrenner was positief „We hebben informatie ontvan gen dat zijn B-staal niet negatief was", zo luidde de verklaring. „Als gevolg daarvan is hij met onmid dellijke ingang ontslagen." Vinokoerov ontkent dat hij verbo den middelen heeft gebruikt. Klöden wil starten bij het WK wielrennen neuss - Andreas Klöden wil eind september in Stuttgart aan de start verschijnen bij het WK wiel rennen. De Duitser heeft dit op zijn website gezegd. Na zijn vroeg tijdige vertrek uit de Ronde van Frankrijk na de positieve doping- test van zijn ploeggenoot Vino koerov overwoog Klöden zijn loop baan te beëindigen, maar hij is hierop teruggekomen. „Ik heb mij nu voorgenomen om weer te gaan trainen. Ik wil mij in mijn beste vorm aan mijn fans presenteren." Ook Zabriskie kiest voor Slipstream parijs - De Amerikaanse wielren ners David Zabriskie en Christian Vandevelde rijden volgend seizoen voor Slipstream. Dat maakte team manager en oud-wielrenner Jona than Vaughters gisteren bekend. Zabriskie en Vandevelde komen van het Deense CSC en reden bei den mee in de Ronde van Frank rijk. Eerder verbond de Brit David Millar zich voor komend seizoen al aan het Amerikaanse team. Extern onderzoek in zaak rond Rasmussen utrecht - Hoofdsponsor Rabo bank stelt op korte termijn een ex terne persoon aan die de zaak rond wielrenner Michael Rasmus sen moet onderzoeken. De bank hoopt op die manier antwoord te krijgen op een aantal vragen die de affaire heeft opgeroepen. „Deze persoon moet zo onafhankelijk zijn dat hij of zij de hele boel goed kan beschouwen." De directie van de wielerploeg haalde de gele-trui- drager uit de Tour omdat hij had gelogen over zijn verblijfplaats. Peiling: Rabobank i? de schoonste ploeg tilburg - De wielerploeg van Ra bobank is de schoonste ploeg uit de Ronde van Frankrijk. Dat vindt 72 procent van ruim duizend pa nelleden die hebben meegedaan aan een peiling over doping in de Tour. Het onderzoek is uitgevoerd door CentERdata, een wetenschap pelijk instituut verbonden aan de Universiteit van Tilburg. De ondervraagden denken dat bijna helft (45 procent) van het pe loton zich schuldig heeft gemaakt aan het gebruik van dope. Jonge Tourwinnaar is in Madrid als een held binnengehaald. den haag/madrid - Tourwinnaar Alberto Contador is gisteren in Spanje als een held onthaald. De 24-jarige wielrenner werd op het balkon van het regionale regerings gebouw in Madrid toegejuicht door honderden fans, de meesten gekleed in het geel. In Duitsland werd hij op hetzelfde moment be schuldigd van dopinggebruik. „Deze Tour is een beetje van ieder een die mij heeft gesteund", zei Contador tegen zijn bewonde raars. „Ik heb grote waardering voor jullie allemaal, jullie hebben mij bij elke etappe opgezweept en Na Vinokoerov en Moreni ook Bask van Saunier Duval betrapt. den haag - Een dag na afloop van de Ronde van Frankrijk heeft de Tourdirectie een nieuw dopingge- val bekendgemaakt. De Spaanse renner Iban Mayo is tijdens de tweede rustdag op 24 juli betrapt op het gebruik van epo. De num mer zestien van het klassement is uit de eindstand geschrapt. Zijn ploeg Saunier-Duval heeft deze drie weken heel kort voor mij gemaakt. Nu besef ik pas wat een indruk de Tour maakt, ik wil ervan genieten en het vieren." Maar of het de eerste Spaanse Tourwinnaar sinds Miguel Indu- rain gegund is te genieten, valt nog te bezien. De Duitse dopingex- pert Werner Franke, die eerder al bovenop de zaak-Ullrich dook, heeft de zege van Alberto Conta dor gisteren voor de Duitse televi sie bestempeld als 'de grootste zwendel ooit'. Franke zegt in het bezit te zijn van Terwijl Alberto Contador in zijn vaderland Spanje als held wordt binnengehaald, beschuldigt de Duitse expert Walter Franke hem van dopinggebruik. Mayo (29) geschorst tot de uitslag van de tweede test bekend is, zei teammanager josean Matxin gister avond. „Als blijkt dat ook de con tra-analyse positief is, wordt hij ontslagen." Volgens Matxin is Mayo „nooit een verdachte renner geweest. Integendeel. Mayo heeft tot nu toe alle dopingtests van de UCI en interne controles door staan en we hebben nooit reden tot twijfel gehad. Maar dit is slecht nieuws." De Bask reed een tegenvallende Tour en eindigde op 27.09 minu- documenten waaruit blijkt dat de renner van Discovery Channel ver boden middèlen heeft gebruikt. De papieren zouden afkomstig zijn uit het onderzoek naar het do- pingnetwerk rond de Spaanse arts Eufemiano Fuentes. Volgens Franke worden de uitkom sten van 'Operacion Puerto' in Spanje 'tot in de hoogste kringen onder de pet gehouden'. Hij krijgt bijval van Jörg jaksche, de wielren ner die onlangs schoon schip maakte over zijn dopingverleden. Volgens laksche heeft de Spaanse politie goed werk geleverd, maar zijn er ergens tussen justitie en de wereldwielerbond UCI namen ge filterd uit het dossier. „Van de 250 gevonden zakken bloed zijn er 150 nog niet geïdentificeerd. Waarom? ten van winnaar Alberto Conta dor. Op de dag van zijn positieve controle meldde Mayo in een pers conferentie nog dat hij na de rust dag van plan was de misère te doorbreken met een goede etappe in de Pyreneeën. Eerder dit sei zoen kwam Mayo al in opspraak door een positieve dopingcontrole tijdens de Giro d'Italia. Hij werd la ter echter door de UCI vrijgespro ken. Na Aleksandr Vinokoerov en Cristian Moreni is Mayo het derde positieve dopinggeval van de afge lopen Tour de France. Omdat het probleem Spanje bo ven het hoofd dreigde te groeien." In Contadors vaderland wordt voorlopig nog niet getwijfeld aan zijn oprechtheid. „Alberto Conta dor moet helaas de wandaden die de wielersport de afgelopen jaren heeft begaan op zijn smalle schou ders dragen. Hij heeft de Tour op het verkeerde moment gewonnen. Hij is een veroordeelde winnaar in een veroordeelde Tour", schreef de krant El Pais gisteren. Kranten in met name Duitsland, Frankrijk, Italië en zelfs de Verenigde Staten kunnen weinig lof opbrengen voor Contador. Er kleven te veel twijfels aan de zuiverheid van zijn zege. Zeker na een door dopingpe- rikelen gedomineerde Tour en de ophef rond Michael Rasmussen. ah «wet T>v\>ra\ Iban Mayo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35