de steenrotse was er niet Scherpenisse weet niet of het Holland Huis überhaupt kan blijven bestaan in het dorp w pzc Dinsdag 31 juli 2007 23 Cadeau na watersnood heeft voor veel mensen emotionele waarde. door Rob Paardekam scherpenisse - Nog even en het Holland Huis in Scherpenisse ver liest zijn functie als dorpshuis. Slo pen, zouden ze over veel andere dorpshuizen zeggen, maar met het Holland Huis ligt dat net even an ders. Dat was een geschenk vanuit Noord-Holland na de watersnood. Dat breek je niet zomaar af. „Dankzij de grote offervaardigheid van een groot aantal Noord-Hol landse boeren kon dit gebouw vrij dagmiddag overgedragen worden aan de stichting Gemeenschap Ei land Tholen", meldde de PZC op zaterdag 9 juni 1956 in een verslag je over de opening van het Hol land Huis. Waar nu elk dorp over een eigen dorpshuis beschikt, was het Elolland Huis destijds nadruk kelijk bestemd voor heel het ei land Tholen, dat toen nog uit ze ven gemeenten bestond. Nu, ruim vijftig jaar later, voldoet het gebouw niet meer aan de he dendaagse eisen. Daarom komt er een nieuw dorpshuis in het later te bouwen multifunctionele woon zorgcentrum. „Maar", zo lieten en kele bewoners onlangs tijdens een informatieavond op bijna emotio nele wijze weten, „het Holland Huis mag absoluut niet gesloopt worden. Het was een cadeau van na de watersnood. Dat doe je ge woon niet weg." De wethouder be loofde rekening te zullen houden met die gevoelens en suggereerde dat het gebouw wellicht een ande re functie kan krijgen. Het college onderzoekt dat. Iemand die er iets minder emotio neel tegenover staat is RFT-raads- lid R. Klippel, die in Scherpenisse woont. Hij zegt heel goed te begrij- Het Holland Huis in Scherpenisse werd na de watersnood geschon ken door Noord-Hollandse boe ren. Na vijftig jaar voldoet het ge bouw niet meer aan de eisen. pen dat mensen een emotionele binding met het gebouwtje heb ben, maar op een gegeven mo ment heeft het volgens hem ge woon zijn langste tijd gehad. „In Stavenisse stond een dorpshuis dat werd geschonken vanuit Noor wegen. Dat hebben we ook moe ten slopen." De Thoolse SP-werkgroep, die mo menteel werkt aan een heuse loka le afdeling, wil het gebouwtje nog niet opgeven en houdt deze week een enquête in het dorp om te pei len hoe de bewoners over de toe komst van het Holland Huis den ken. Daarin kan onder meer wor den aangegeven of het gebouw be houden moet blijven. LPV: waar blijft dat rapport van Vrom? vussiNGEN - Het zit de Lokale Par tij Vlissingen niet lekker dat de ge meente Vlissingen het rapport van het ministerie van Vrom, met daar in een inspectie, maar niet geeft. De LPV maakt zich zorgen om het bouw- en woningtoezicht in Vlis singen, Vrom deed hetzelfde in het rapport dat twee jaar geleden werd opgesteld. De LPV wil weten welke aanbevelingen zijn overgeno men en of de gemeente Vlissingen bereid is een nieuwe overheidsin spectie te laten uitvoeren. Veel schade bij Aldi door inbraakpoging zierikzee - De Aldi in Zierikzee heeft veel schade opgelopen door een poging tot inbraak. Inbrekers maakten tussen zaterdagavond 18.45 uur en zondagochtend 9.30 uur een gat in het dak van de su permarkt. Kennelijk was dat niet groot genoeg om doorheen te kun nen. Door hevige regenval kwam wel de hele winkel onder water te staan. Plafonds, kassa's en diverse goederen liepen schade op. Het schadebedrag is onbekend. Schilders aan het werk in de toeristenkerk dishoek - Vijf kunstenaars stellen deze week niet alleen hun werken tentoon, maar zijn ook ter plekke aan het schilderen in de toeristen kerk van Dishoek. Lia van der Laar is een van hen. De pastor van Zeeuwse origine heeft veel van haar abstracte, kleurrijke schilde rijen meegenomen. Belangstellen den kunnen nog de hele week tus sen 11.00 en 16.00 uur binnenlo pen en kijken. De kerk zit aan de Houtenhandlaan in Dishoek. Huizen duurder door recreatiewoningen wissenkerke - Dat de gemiddelde huizenprijs op Noord-Beveland de afgelopen vijf jaar met 76 procent is gestegen, komt door de verkoop van dure recreatiewoningen. Dat zeggen P. Kodde van Makelaardij Ruiterplaat en wethouder A. van der Maas in een reactie op een on derzoek van woningwebsite Di- mo. Die concludeerde dat huizen prijzen in Noord-Beveland met 76 procent waren gestegen. Een huis kost er gemiddeld 268.000 euro. In 2002 was dat nog 152.000 euro. Alleen in de gemeen ten Haren en Schiermonnikoog stegen de prijzen harder. Vijf poppodia werken samen in Popaanzee vlissingen - Vijf poppodia in Zee land presenteren gezamenlijk de Popaanzee-tour. Met dit nieuwe driejarige popproject willen de ini tiatiefnemers de samenwerking op het gebied van popmuziek in Zee land versterken. Kalashnikov (Ter- neuzen), 't Beest (Goes), de Piek (Vlissingen), Brogum (Zierikzee) en Poppuntzeeland werken op dit moment aan de programmering. Het doorlopende muziekprogram ma biedt ruimte aan bands en mu ziekstijlen uit het internationale en Zeeuwse circuit. Dit najaar vin den de eerste avonden plaats op de poppodia. De zomertour op campings en buitenlocaties vindt plaats in juli en augustus 2008. ANNO In de steenrotse stond aan de Dwarskaai en was het mooiste voorbeeld van Vlaamse renaissancestijl in Noord-Nederland. illustratie Zeeuws Archief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25