PZC 21 Tasjesdieven roven op Walcheren c WALCHEREN Wij geven u "5ÈHI de helft cadeau! 'Koper' BMW gaat er tijdens proefrit met de auto vandoor Daniël maakt het redelijk Waarom Duur staal wacht op transport Dinsdag 31 juli 2007 Tip? redwalch@pzc.nl 1 Slome stoomtrein past uitstekend in vakantiesfeer Duitse dopingexpert zegt bewijzen tegen Contador te hebben Zeven berovingen in anderhalve week tijd; geen patroon te zien. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De een is mager, de ander gezet. Ze komen voorbij ge rend of gereden met de fiets of op de scooter. Meestal midden op de middag, met een trainingsjack aan. De politie ziet geen patroon in de recente tasjesroven op Walcheren. Het is 'gewoon' een golf. Woensdag 18 juli stond een vrouw uit Kampen bij de draaibrug in Souburg, toen haar tas uit het fiets mandje werd gegrist. Een dag later overkwam het een Vlissingse op de Troelstraweg in haar woon plaats en de zaterdag erop was het raak op de Nieuwe Zuidbeekse- weg. Weer trok een jongen een tas je uit een fietstas. Twee dagen later raakte een toeriste uit Brabant in Domburg haar tas met filmappara tuur kwijt aan een tasjesdief In Middelburg waren het afgelo pen vrijdag twee jongens op een bromfiets die eerst in de Hugo de Grootlaan en later op de Oude Vlissingseweg twee dames op een fiets beroofden. Een poging op de Nieuwe Vlissingseweg mislukte. Zondag gebeurde het in de Vlis singse Hobeinstraat: een vrouw haalde haar dochtertje uit het fiets- zitje achterop, terwijl iemand haar tas uit het voormandje trok. Toch ziet de politie geen reden tot waarschuwen. „Het is niet iets van de laatste tijd. Het gebeurt vaker en niet alleen hier, maar in heel Zeeland. En voor zover we weten gaat het niet om dezelfde dader. De enige overeenkomst tussen de dieven is een trainingsjack. Maar meer dan aangiftes opne men en het in de gaten houden kan de politie niet doen. Het signalement is telkens anders. De enige overeenkomst is een trai ningsjack. Maar ja, daarvan zijn er ook dertien in een dozijn." De politie kan volgens de woord voerster niets meer doen dan 'aan giftes opnemen en de zaak in de gaten houden'. „]e moet ze op he terdaad betrappen. Aanhoudingen verrichten we niet op basis van zo weinig informatie. En we kunnen nu eenmaal niet op elke hoek van de straat een agent neerzetten." Bij het winkelcentrum Papegaaien burg winkelen ze er niet minder om. Maar ook niet voorzichtiger. „Ik weet wat je bedoelt", veront schuldigt Sarina Remijnse zich. Ze stond te pinnen met haar rug naar haar fietsmandje, waarin haar tas zat. „Ik moet eigenlijk ook beter opletten. In de stad doe ik dat wel, maar ja, ik kom ook van een dorp. Dat is denk ik toch anders." Nee, dan die andere Papegaaien- burgse. De hengsels van haar tas zitten ingenieus door fietsstuur en fietsmand gewikkeld. „En mijn pasje zit hier", zegt ze, terwijl ze haar T-shirt fier naar voren trekt. „Mijn man zit in de bewaking, mijn kinderen werken bij defen sie. Ik zit vol voorzorgsmaatrege len. En ik ben nooit bang." MIDDELBURG - Zo'n 6500 enorme stalen buizen liggen op het terrein van Herstaco in Middelburg klaar voor transport. In totaal heeft de staalhan- delaar op Arnestein 65.000 ton staal in voorraad. Ongeveer de helft is al verkocht, zo'n tachtig pro cent aan het buitenland. De buizen worden gebruikt bij allerlei soorten en maten bouwprojecten. Vanuit de hele wereld is al een paar jaar een groeiende vraag naar staal waar door het steeds duurder wordt. Vooral de vraag uit China is groot door de economische groei die dat land doormaakt. De prijs van stalen buizen ligt momenteel rond de 1000 euro per ton, afhankelijk van het soort buis. Het staal wordt geproduceerd in onder meer Europa, Rusland én China. Herstaco heeft onlangs drie hectare grond gekocht in Vlissingen. foto Lex de Meester Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231. VLISSINGEN - Een 41-jarige Vlissin- ger zag gisterochtend een dief er met zijn auto vandoor gaan. De auto, een grijze BMW 316, was te koop. De eigenaar had een af spraak gemaakt voor een proefrit met een potentiële koper. Samen reden ze gisterochtend rond acht uur in de BMW weg. Op het moment dat de eigenaar van de auto even uitstapte om de autopapieren te bekijken, gaf de zo genaamde koper van de auto gas en ging ervandoor. De eigenaar heeft de man niet meer teruggezien. Hij heeft bij de politie aangifte gedaan van dief stal. De politie weet niet hoeveel de auto waard is. Het kenteken is DD-VT-85. door Rob Paardekam YERSEKE - Daniël Veenstra (15) uit Yerseke, die vrijdagavond door een automobilist van zijn fiets werd ge reden, maakt het redelijk. „Maar het zal nog een lange weg wor den", denkt vader Wiebe. Daniël vertrok rond half twaalf op de fiets om de hond naar het be drijf van zijn vader aan de Krab te brengen. Aan de Korringaweg ging het mis. Een automobilist maaide de jongen van de weg en reed daar na door. Een bewaker van Prins Dingemanse zag het gebeuren en belde meteen 112. De bewaker heeft Daniël door de lucht zien vliegen. „Zeker twaalf tot vijftien meter moet dat zijn ge weest", vertelt vader Wiebe. De jongen brak zijn been op twee plekken en zijn bovenarm. „Maar dat is een mooie breuk", probeert pa er nog een positieve draai aan te geven. Verder liep Daniël een hersenschudding en een gekneus de lever op en zit hij vol schaaf wonden en blauwe plekken. Hij heeft ook veel last van zijn rug. „Hij is er op dit moment vrij rus tig onder, maar dat kan komen om dat hij wat versuft is door de medi cijnen", zegt zijn vader. De dader is nog niet gevonden. Tip? redactie@pzc.nl Leuk hoor, zo'n jongetje van drie. Maar soms maakt 'ie je knet-ter-gek. Waarom moet ik melk drinken? Waarom moet ik schoenen aan? Waarom moet ik altijd naar het kinderdagverblijf? Waarom staat de brug open? Waarom heeft de snelweg geen stoep? Waarom moet jij werken? Waarom hebben meisjes geen piemels? Waarom moet ik de wc doortrek ken na het plassen? Waarom wordt het 's avonds donker? Waarom moet ik in bad? Waarom moet ik gaan slapen? Grrrr..... DAAROM!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23