Nederlanders vast na kopen baby Sri Lanka Gulpen nog niet af van schandaal KRAS.IML Romantisch BEIEREN Groothertogdom LUXEMBURG LOURDES PYRENEEËN Prachtig TOSCANE Kraan van zestig meter stort in pzc Maandag 30 juli 2007 Paar zou voor baby van twee weken voorschot hebben betaald. colombo - Het Nederlandse paar dat afgelopen donderdag in Sri Lanka is gearresteerd op beschuldi ging van illegale adoptie, had voor een twee weken oude baby al een voorschot van honderden euro's betaald. De man en vrouw, die in een hotel in de stad Aluthgama werden aangehouden, zouden af komstig zijn uit Ommen, maar de autoriteiten willen dat niet bevesti gen. Ze zullen door een Srilankaan- se rechtbank worden berecht. Het zou gaan om een 24-jarige vrouw en haar 43-jarige vriend. Ze werden aangehouden door de Sri Lanka Child Protection Authority (SLCPA), de kinderbeschermings organisatie op Sri Lanka. Volgens woordvoerder lagath Wellawatha van die organisatie zouden de twee een grote som geld willen be talen voor een twee weken oude baby. Ze hadden volgens hem al een aanbetaling van 625 euro ge daan. De 20-jarige moeder van het kind zou door de vader verlaten zijn, waarna zij in de prostitutie was terechtgekomen. Kranten in Sri Lanka melden dat kinderhan delaren die contact hadden met het Nederlandse stel de moeder tij delijk hebben gehuisvest in af wachting van de geboorte. Nadat zij was bevallen, boden de handelaren het kind aan de Neder landers te koop aan. Omdat de moeder echter vreesde dat haar ba by voor andere illegale doeleinden Een rechtbank in Sri Lanka zal een vermoedelijk uit Ommen af komstig paar berechten voor ille gale adoptie van een baby. Het paar zit sinds donderdag vast. dan adoptie zou worden gebruikt, riep ze de hulp van autoriteiten in. Bij de aanhouding bleken de Ne derlanders in het bezit van valse geboortepapieren. Daaruit moest blijken dat de Nederlandse vrouw de moeder van de baby is. Behalve de twee Nederlanders en de moe der van het kind hield de SLCPA ook zes Srilankanen aan, onder wie twee artsen en een advocaat, die bij de kinderhandelaren betrok ken waren. Volgens de woordvoer der zou het om een bende gaan die al geruime tijd actiefis. Een woordvoerder van de Neder landse ambassade in Colombo be vestigt dat er 'een echtpaar is aan gehouden op verdenking van ille gale adoptie' maar wil verder geen gegevens over het tweetal verstrek ken. „Wij verlenen hen bijstand, maar we hebben geen rol in het verder bekendmaken van de identi teit van deze mensen." Vertrekdata: 6/8 en 10/9 Dit is uw kans om wel heel voordelig het Zuid-Duitse Beieren te verkennen! Want vanaf slechts 329 neemt KRAS u mee naar een prachtig stukje Duitsland, dat het Steigerwald wordt genoemd. Tussen de heuvels en bossen liggen eeuwenoude dorpjes verscholen die tij dens een bezoek langzaam hun geheimen aan u prijs zullen geven. Naast enkele schitterende natuurtochten door de uitgestrekte wouden bezoeken we leuke stadjes waaronder het mid deleeuwse Rothenburg ob der Tauber en het mystieke Bamberg, dat net als Rome gelegen is op zeven heuvelen. De fraaie stadswallen, oude stadscentra... u doet een stap terug in de tijd! Inclusief tolgelden, reserveringskosten, 4 x ontbijt en diner en 5 x lunch. Reisnummer SZ 24.607, zie www.kras.nl/24607 5-daagse bus-/rondreis Steigerwald Met o.a. Schloss Weisenstein, Bamberg en natuurpark Hassberge Super- voordelig1- vanaf 5-daagse bus-/rondreis Met o.a. Vianden, Clervaux, het Müllertal en Echternach Compleet verzorgd'. vanaf Cultuur l natuur! 10-daagse bus-/rondreisd Frankrijk ji i 12-daagse bus-/rondreis Italië Met o.a. Verona, Pisa, Orvieto, Siena en San Gimignano Met o.a. Nevers, Lourdes, Gavarnie, Pau en Cahors Onderzoek omvangrijke verduistering gaat door na dood corrupte deken. sittard - Met het plotselinge over lijden zaterdagmorgen van de om streden voormalige deken van Gul pen Joep Haffmans (64) is het on derzoek naar de grootschalige ver duistering van kerkgelden en belas tingfraude niet automatisch ten einde. Justitie laat weten dat het strafrech telijk onderzoek naar de persoon Haffmans met het overlijden van de verdachte weliswaar is beëin digd, maar dat het onderzoek naar de kwestie in zijn geheel nog niet is afgerond. Volgens een woord voerster zijn er in deze zaak 'meer dere betrokkenen'. De ex-vriendin van Haffmans, die vorig jaar aangif te deed tegen de geestelijke, geldt bijvoorbeeld nog steeds als ver dachte. Of zij daadwerkelijk ver volgd wordt, moet justitie nog be palen. Ook is nog onduidelijk wat er met het geld gebeurt dat Haff mans zou hebben verduisterd en naar rekeningen in het buitenland zou hebben gesluisd. Deze week bepaalt justitie of, en zo ja hoe, de zaak wordt voortgezet. Nino Penni- no, advocaat van de ex-vriendin van Haffmans, heeft aangekondigd een civiele procedure te beginnen tegen het bisdom Roermond. Als onderdeel van die procedure zal hij bisschop Frans Wiertz en hulp bisschop Everart de long oproe pen voor een getuigenverhoor. Als voormalig werkgever van Haff mans heeft de Vijftigjarige Gulpen- se vrouw het bisdom aansprakelijk gesteld voor de schade die de oud-deken haar heeft toegebracht. De vrouw beweert dat zij aan haar relatie met Haffmans een seksueel overdraagbare aandoening heeft overgehouden. Het bisdom had de schade die dit met zich meebracht kunnen voorkomen, omdat de vrouw diverse keren aan de bel had getrokken over de handelwij ze van Haffmans. Als goed werkge ver had het bisdom moeten ingrij pen, zegt Pennino. Advocaat Golt- stein van Haffmans verwacht nog aardig wat problemen rondom de nalatenschap van zijn cliënt. Hij gaat ervan uit dat diverse partijen de vele honderdduizenden euro's zullen opeisen die Haffmans vol gens justitie zou hebben verduis terd. Vertrekdata: 17/8 en 7/9 Deze prachtige en voordelig geprijsde reis brengt u naar het bijzondere, in de fraaie Pyreneeën gelegen Lourdes, waar u een combinatie van indrukwekkende plechtigheden en een schitte rende omgeving wacht. Naast een kennismaking met dit magnifieke bedevaartsoord, hebben we ook fraaie uitstapjes in de omgeving voor u in petto. De bijzondere aantrekkingskracht van Lourdes begon op 11-02-1858, de dag van de eerste verschijning van de Heilige Maagd aan de vrome Bernadette Soubirous. Sindsdien komt de hele wereld naar het wonderbaarlijke Lourdes, op zoek naar rust, bézinning en genezing. Ook wij sluiten ons graag aan bij deze vele bezoekers! Inclusief tolgelden, reservenngskosten, 9 x ontbijt en diner, 5 x lunch. Reisnummer SZ 24.649, zie www.kras.nl/24649 waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 - 9697 s| Vertrekdatum: alléén 10/9 Het Groothertogdom Luxemburg biedt alles voor een fijne vakantie: een bosrijke omgeving met ruisende beekjes, pittoreske dorpjes en een mooi glooiend landschap. We kozen voor deze reis het gezellige Vianden, mooi en indrukwekkend gelegen op beide oevers van de rivier de Our, met op de achtergrond de imposante burchtruïne. Het is een leuk stadje met talrijke winkeltjes en terrasjes. We verblijven hier in het gezellige middenklasse Hotel Berg en Dal, een prima uitgangspunt voor de uitstapjes naar onder meer Clervaux, het Müllertal, het grensstad je Echternach en de mooie natuur van de Eifel. Neemt u wel goede wandelschoenen mee? Inclusief tolgelden, reserveringskosten, 4 x ontbijt en diner en 5 x lunch. Reisnummer SZ 24.603, zie www.kras.nl/24603 Vertrekdata: 17/9 en 8/10 Op naar Toscane, wellicht het mooiste deel van 'Bella Italia'! Door het karakteristieke gol vende heuvellandschap rijden we in deze 12-daagse reis naar de eeuwenoude en cultuurrij- ke steden die deze streek rijk is. Zo nemen we een kijkje bij de wereldberoemde scheve toren van Pisa en kunt u optioneel deelnemen aan een excursie naar Siena, een schitterende middel eeuwse stad met het mooiste plein van Italië. Naast deze bekende steden laten we u bovendien kennismaken met het 'andere'Toscane en een stukje Umbrië. Wat dacht u bijvoorbeeld van de Pausenstad Orvieto, San Gimignano (met haar vele torens) en de Zilveren Kust? Inclusief tolgelden en toeristenbelasting, 11 x ontbijt en diner. Reisnummer SZ 24.643, zie www.kras.nl/24643 IJMUIDEN - In IJmuiden stortte gisteren een zestig me ter hoge kraan in. Er viel een gewonde. De kraan was topstukken op windmolens aan het plaatsen. „Ze waren de kraan omhoog aan het halen of lieten hem juist zak ken. Daarbij brak een kabel waarna de kraan op een stel lage viel", aldus de havenmeester. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7