Burgh vaart wel bij veiling Vrijstelling voor bouw opslagloods Bruinisse dekrnatra; cadeau Spzc Maandag 30 juli 2007 1 7 De veiling van twee glas-in-loodramen houdt de gemoederen bezig in de drukbevolkte kerk in Burgh. Uiteindelijk gaan de ramen voor 130 euro naar de hoogste bieder. foto Dirk-Jan Gjeltema bruinisse - Een dichte loods oogt beter dan de opslag van goederen op een omheinde, maar open ruimte aangevuld met twee zee containers. Zo is de situatie nu aan de Jachthavenweg in Bruinisse. Het dagelijks gemeentebestuur geeft de voorkeur aan een opslag loods met vier wanden en een dak. Een vergunning voor de bouw daarvan kan echter niet zon der meer worden verleend. 'et voor deze locatie geldende be stemmingsplan biedt alleen ruim te voor een zogeheten winterber- ging met overkapping van maxi maal vier meter hoog. Voor de bouw van een dichte loods met een oppervlakte van 120 vierkante meter zoals bedoeld in de betreffende aanvraag is derhal ve een wijziging van het bestem mingsplan nodig. Het verzoek om een bouwvergunning dateert al van 3 mei 2005. Het gemeentebestuur is bereid de procedure voor wijziging van het bestemmingsplan in gang te zet ten. Het plan tot verlening van vrij stelling wordt vier weken ter inza ge gelegd. Gedurende deze termijn kunnen zienswijzen naar voren worden gebracht. Indien geen zienswijzen worden ontvangen, kan de gemeente vrij stelling en bouwvergunning verle nen. Tegen dat besluit staan dan nog wel bezwaar en beroep open. Mossels vinden gretig aftrek op festival middelburg - Een recordaantal mosselen is afgelopen weekeinde opgepeuzeld tijdens het Mosselfes*- rival in Middelburg. Van donder dag tot en met zaterdag is er vier a vijfduizend kilo doorheen gegaan. „Zaterdagavond ben ik nog extra mosselen gaan halen in Yerseke", zegt Ilse la Grand van de organisa tie. Het Mosselfestival vindt tradi tiegetrouw elk jaar plaats op de Vlasmarkt die voor de gelegenheid wordt omgedoopt tot 'het straatje van verlangen'. Bloedtest moet gebruik harddrugs uitwijzen goes - Agenten zagen zon dagnacht rond 4.10 uur een auto mobilist langzaam en aarzelend rij den in de Vogelwikkestraat in Goes. Een blaastest wees uit dat de 39-jarige bestuurder uit Halsteren niet had gedronken. Uit zijn verkla ring bleek dat hij harddrugs had ge bruikt. De man is daarop aange houden en overgebracht naar het politiebureau. Een arts nam daar een bloedtest af De uitslag is nog niet bekend. Alarmpistool in beslag genomen hellevoetsluis - De politie heeft in een woning aan de Citroenvlin der in Hellevoetsluis een alarmpis tool en een aantal patronen in be slag genomen. Naar aanleiding van een echtelijke twist werden de bewoners door politieagenten be zocht. De bewoonster overhandig de de politie het pistool, dat eigen dom was van haar 39-jarige echtge noot. Het wapen werd in beslag ge nomen. Tegen de man wordt pro- ces-verbaal opgemaakt. Politie zoekt getuigen overval in woning hellevoetsluis - De recherche van het district De Eilanden is op zoek naar getuigen van een over val op een woning aan de Geld- weg in Hellevoetsluis. Een aantal nog onbekende mannen drong rond half elf zaterdagavond het huis binnen en bedreigde de bewo ners met een vuurwapen en een mes. De overvallers eisten geld. Vermoedelijk zonder buit zijn ze er in een auto vandoor gegaan. De 47-jarige bewoner, zijn 38-jarige vrouw en hun 15-jarige zoon raak ten niet gewond. Zij krijgen slacht offerhulp aangeboden. Voor mel ding, tel.: 0900-8844. Jongen gewond achtergelaten yerseke - De politie heeft vrijdaga vond rond half 11 een 15-jarige jon gen uit Yerseke in de berm van de Korringaweg in het dorp aangetrof fen. Hij was aangereden en ge wond. Getuigen zagen dat een donkere auto de fietsende jongen van achteren aanreed. Volgens hen was de auto vanuit de richting Molendijk/Havendijk gekomen en was hij er, na het veroorzaken van de aanrijding, vandoor gegaan. De technische recherche heeft sporen onderzoek gedaan. Toen het thuisfront van de jongen werd gewaarschuwd bleek dat de jongen ook een hond bij zich had gehad. Die bleek intussen opgevan gen te zijn door omwonenden. r Kies voor een Hastens en ontvang een lot maximaal €1800,- Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 - 225 0 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59