Zeeland ■M t Nachttaxi staat onder druk door Aagtekerke ij litjhn 15 SCHOUWEN-DUIVELAND 16 17 fn 16 Varend vakantiehuis op privé eiland Fiets uit winkel weggenomen Koningin Struisvogel Struint Jon8e bestuurders onder invloed I I --Z4 -f| Veiling is hoogtepunt Burghse rommelmarkt 'r> v IIS Dorcas zet zich in voor vrouwen in Ethiopië Maandag 30 juli 2007 Tip? redzzee@pzc.nl BRUINISSE - De aanblik is nostalgisch: een huis in de stijl van de jaren twintig met pannendak, schoorsteen, overnaadse planken en een terras met openslaande deuren. Het concept lijkt bekend: een woonark. Maar het varend vakantiehuis on der de naam Prins Homeship in de jachthaven bij Aquadelta in Bruinisse blijkt toch iets nieuws. Den Daas Recreatie introdu ceert deze vorm van varen en recreëren op een privé-eiland dit jaar voor het eerst. Het Crevelingenmeer is een van de vier locaties. Verder kan het varend vakantiehuis gehuurd worden voor tochten over de IJssel, het Gooimeer en het IJmeer. Het Homeship is geschikt voor acht personen. De huur voor een week in het hoogseizoen is €1.088,-. foto Dirk-Jan Gjeltema Personeelsgebrek is momenteel oorzaak van minder taxi's. door Melita Lanting renesse - Het nachtelijk taxiver voer op Schouwen-Duiveland staat onder druk. Dat zegt B. van der Hoek van taxibedrijf New York Taxi in Renesse. De oorzaak ligt vooral in het gebrek aan chauf feurs. Landelijke regels en lange wachttij den voor het chauffeursexamen maken het moeilijk om snel nieuw personeel te vinden. „Ik krijg vaak genoeg mensen die vra gen om een vakantiebaantje maar tegen de tijd dat ze het diploma AACTEKERKE - De politie heeft zich zaterdagochtend bekommerd om een loslopende struisvogel in Aag- kskerke. Rond negen uur kwam de Belding binnen dat het dier los Bp over de Geschiereweg in Aag- Lekerke. De melder had de struisvo gel gevangen en op een stukje land in veiligheid gebracht. Na heel wat telefoontjes over en hebben, heb ik ze niet meer no dig." Door het gebrek aan mensen zijn er momenteel minder taxi's in de nachtelijke uren op de weg. Van der Hoek rijdt weliswaar met zoveel mogelijk wagens maar hij is gericht op Renesse. Zijn bedrijf speelt een grote rol in het afvoeren van feestende jongeren als de kroe gen dicht gaan. „We streven er naar het dorp in een uur leeg te hebben." Dat geldt ook voor taxi centrale Renesse. Dit bedrijf ver zorgt het nachtelijk busvervoer en heeft daarnaast nog een wagen rondrijden. Taxibedrijf Lemson (de derde gro te speler binnen deze markt) rijdt na twaalf uur 's nachts alleen op weer werd de eigenaar gevonden en kon het beest weer naar zijn ei gen wei worden teruggebracht. Uiteindelijk bleek het om een Nan- doe te gaan. Dat is een Zuid-Ame rikaanse loopvogel die veel weg heeft van een struisvogel, maar be duidend kleiner en lichter is en die drie tenen heeft in plaats van tweezoals de struisvogel. bestelling. „Mensen moeten dus vooraf een taxi bestellen en dan is het geen enkel probleem. Als ze na twaalf uur bellen krijgen ze een bandje", zegt K. Lemson. Hij zegt dat personeelsgebrek ze ker een rol heeft gespeeld bij deze keuze. „Bij ons ligt de prioriteit bij het contractrijden overdag." Volgens Lemson heeft op deze ma nier grote voordelen. Een chauf feur zit niet de hele nacht te wach ten op een rit, maar alles is ge pland en als alle klanten weg zijn pn In de nacht rijden er momenteel minder taxi's. Dat is te wijten aan gebrek aan personeel, lande lijke regels en lange wachttijden voor chauffeursexamens. oude tonce - Een 24-jarige auto mobilist uit Brouwershaven werd in de nacht van zaterdag op zon dag rond vier uur op de Oudeland- sedijk in Oude Tonge staande ge houden door de politie op verden king van rijden onder invloed. Een blaastest wees uit dat de man driemaal de toegestane hoeveel heid alcohol op had. Daar hij bovendien in het bezit was van een ongeldig rijbewijs en zelf nog maar beginnend automo bilist is, werd zijn auto door de po- gebracht kan de chauffeur naar huis. C. Hage van Taxicentrale Renesse zegt minder last te hebben van per soneelsgebrek. „Alleen moet je dat wel ruim van tevoren gaan rege len." Het gebrek aan taxi's op de weg heeft vooral gevolgen voor men sen die rond sluitingstijd buiten Renesse een taxi nodig hebben. Dan is het vaak heel lastig om snel een wagen te vinden. Lemson zegt dat het probleem niet alleen op Schouwen-Duive land speelt. „Het is een probleem van heel Nederland. In Groningen, Friesland en Drente zijn ook be drijven die 's nachts alleen op be stelling rijden." litie in beslag genomen. Een 23-ja- rige beginnend automobiliste uit Spijkenisse verloor rond drie uur 's nachts de macht over het stuur, reed tegen een verkeersbord en kwam tegen een boom op de Gors straat in haar woonplaats tot stil stand. Ze raakte niet gewond, haar auto raakte total loss. De vrouw bleek onder invloed van alcohol. Zij werd overgebracht naar het po litiebureau, waar haar rijbewijs werd ingevorderd en proces-ver- baal werd opgemaakt. oost-souburg - Uit een fietsen winkel in Oost-Souburg werd za terdagmiddag tussen 12.50 en 13.00 uur een fiets weggenomen. Een onbekende man vroeg een medewerker van de zaak naar fiets- kleding. Toen het personeelslid wegliep om deze klant verder te kunnen adviseren, ging de man er plotseling snel vandoor op een splinternieuwe blauwe Batavus- fiets. Tip? redactie@pzc.nl De juf van groep 5 kan span nend vertellen. Dat verhaal over de bijenkorf ging er in als koek. De werksters, de darren, de ko ningin, de imker en de honingra ten, alles kwam aan de orde. juf legde geduldig uit hoe de rol verdeling in het bijenwereldje in elkaar zit. Aan het eind van de les wilde ze weten of het allemaal was ge land. „Wat is de taak van de ko ningin?", vroeg ze. Veel vingers gingen de lucht in. De door haar aangewezen leerling antwoord de: „die doet het met de imker.1" Na deze reactie was het voor de juf duidelijk. Voor de bijtjes en de bloemetjes was het nog te vroeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57